1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Erőviszony az USA és Oroszország hadseregei között (szövetségeseik nélkül)

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Jericho által indítva @ 2018. október 6..

Címkék:
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Jericho

Jericho Member

A dollárt, mint minden valutát a mögötte álló gazdasági teljesítmény határozza meg. Közgazdaságtan első osztály.

2. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

Na ezt a topikot is valami hasbarás tinédzser fotelgenerális indította.

Nézzél már szét a GDP és a lakosságszám környékén cimbi!

Amióta nincs Szovjetúnió az USA bárkinél erősebb katonailag..

3. Jericho

Jericho Member

Cimbi, tinédzser már nem vagyok hidd el. A GDP -t meg neked ajánlanám tanulmányozásra. https://hu.wikipedia.org/wiki/Országok_GDP_szerinti_listája_(nominális)

Számold ki, hogy az amerikai nominális GDP hányszorosa a ruszkinak. :) Vagy segítsek benn? Cimbi. :)

4. Ursa Maior

Ha ennyire képben vagy hogy teszel fel egy ilyen hülye kérdést?

Ebebn a relációban mi számít szerinted? A hadosztályok száma? Netán a harckocsiké? Vagy a vadászrepülőké? Netán a hordozóké?

Sniper and haubagoi like this.
  5. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Milyen tema ez? Erdekel ez valakit?

silurusglanis and haubagoi like this.
  6. Ursa Maior

;-)

Csak a trollokat.

silurusglanis and haubagoi like this.
  7. Jericho

Jericho Member

Nem mondtam, hogy "annyira képben vagyok" A történelemhez jobban értek. Ezért lettem volna kíváncsi mások véleményére. De úgy tűnik itt a többséget csak a szájkarate meg a szuét-trollkodáés érdekli inkább. Konstruktív érdemi hozzászólás alig jött. Kár úgy látszik komolyan venni a HTKA fórumot. Erre közben rájöttem.

8. Jericho

Jericho Member

Mellesleg, hogy legalább egy érdemi komment legyen itt.

... Szerintem a topic címében feltett kérdésre a választ 5 tényező határozza meg:
    1.) Melyik nagyhatalom rendelkezik nagyon katonai büdzsével?
    2.) Melyik nagyhatalom gazdasága képes nagyobb ipari hátteret biztosítani a haditechnikai innovációkhoz és egy esetleges háborúhoz?
    3.) Melyik nagyhatalom rendelkezik nagyobb nukleáris arzenállal?
    4.) Melyik nagyhatalomnak van nagyobb fegyverzet állománya a legfontosabb fegyvernemekből? (anyahajók, atom-tengeralattjárók, vadászgépek, rakétaelhárító rendszerek ... stb)
    5.) Végül: melyik nagyhatalom tud nagyobb mozgósítható élőerőt aktivizálni egy esetleges DEFCON 1-2 szituációban.

Kábé ennyi. De lehet, hogy mások máshogyan látják. Erre lett volna jó ez a topik, hogy megvitassuk. Ne pedig egymásnak essünk. De naiv voltam úgy tűnik.

9. grigorij3

grigorij3 Well-Known Member

Na ez egy igazán fontos topic. Se eleje, se vége, a hozzászólások többsége nem is a kérdésről szól.

haubagoi likes this.
  10. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Ugye, hogy értelmetlen volt a topikot elindítanod? Hiszen már tudod is a kérdésedre a választ. Egy számodra már rég eldöntött kérdést ajánlottál fel - jószándékúlag persze... - vitára.

11. haubagoi

Tényleg, már meg akartam kérdezni - mi az a "hasbara"? :)

12. haubagoi

"szuét-trollkodáés" ? Az meg mi? :D

13. Ursa Maior

Ha értenél a történelemhez, a biztonságpolitikáról nem is beszélve akkor nem kérdeznél ekkora hülyeségeket.

Melyik volt a erősebb? Az Kr,e I. századi Római Birodalom, vagy a Pontuszi királyság? Az XV. századi Oszmán Birodalom, vagy a Szerb Királyság? 1849-ben az Orosz Birodalom, vagy a Magyar Köztársaság?

Vagy legalább a kérdéseidet tedd fel rendesen.

haubagoi likes this.
  14. haubagoi

1. A Nagy USA.
    2. A Nagy USAé.
    3. Hát... itt picit bizonytalan vagyok, de legyen ez is a Nagy USA.
    4. A Nagy USAnak.
    5. Hát persze, hogy a Nagy USA. Mellesleg hivatkoztál Defcon1 barátodra, ezzel elárultad, hogy az is te vagy. Defcon2-ként is regisztráltál?

Na, szóval ezért indítottam a "Miért győzi le az USA Oroszországot?" topikot, mert csak kibukott a szög a zsákból, hogy itt erről van/lesz szó.

15. Jericho

Jericho Member

Taníts! Te egészen biztosan hibátlanul tetted volna fel ezt a kérdést. Hogyan is szólna ha a te tökéletes "szakértelmeddel" lenne megfogalmazva? Égek a vágytól, hogy tanuljak tőled. :)

16. haubagoi

17. papajoe

papajoe Well-Known Member

Senkit,kb.
    Mack már feni a delete gombját.

silurusglanis, Roni and haubagoi like this.
  18. Ursa Maior

Hát ez az! Nem vagy más csak egy hasbarás troll!

19. Jericho

Jericho Member

Idiot. A DEFCON az amerikai haderők készenléti szintjét jelzi. Hogy van ilyen néven más regisztrálva, nincs köze ahhoz amit írtam.

20. Jericho

Jericho Member

Amúgy tőlem törölhető a topik. Úgyis csak a kötekedés megy. Érdemben senki nem szól hozzá.

haubagoi likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.

Ezen oldal megosztása