1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Erőviszony az USA és Oroszország hadseregei között (szövetségeseik nélkül)

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Jericho által indítva @ 2018. október 6..

Címkék:
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Mindenki tudja, mit jelent a DEFCON. De azért mégiscsak elszólás a részedről, hogy DEFCON-t emlegetsz, amikor 1 új user van itt, aki téged lájkol (meg te is őt), és azt épp Defcon1-nek hívják.

2. haubagoi

Ment az első like.

3. Roni

Roni Well-Known Member

És mit kéne? hogy megtudja: Miért győzi le az USA Oroszországot? o_O

haubagoi likes this.
  4. Jericho

Jericho Member

Köszi! Látod ügyi vagy. Csak sikerült elérned az egész tönkretételét. Simogatás a buksidra. Profi módon offoltad, ogy meg lehessen vitatni a témát. Neked amúgy ez a feladatod itt a HTKA -nál? A szerkesztőséghez tartozol? Arra felügyelsz, hogy ne lehessen komolyabb témákat megvitatni? Komolyan kérdem. Mert ha ez itt koncepció, húzok innen.

5. papajoe

papajoe Well-Known Member

Igen,köszi,hogy megpróbáltad,látod neked sem sikerült értelmet verni a buta buksinkba.
    Keress jobb helyet szerintem is.
    Bye.

Sniper and haubagoi like this.
  6. Jericho

Jericho Member

Ilyen alapon: árulkodó, hogy az oroszokat megemlítetted. Tuti orosz ügynök vagy :)))))))))))))))))))))))))))))))

7. haubagoi

Ez a hozzászólásod is mutatja, hogy érdemi vita nem áll a szándékodban, és alkalmatlan is lennél rá.

8. Jericho

Jericho Member

Meg lejött minden új tag számára, hogy a régiek nem beszélgetni járnak ide, csak kötekedni, meg beszólni másoknak. Bravo!

9. haubagoi

Nem lehetek orosz ügynök, mert különben félnél tőlem és nem nevetnél.

Sniper likes this.
  10. Jericho

Jericho Member

neked milyen érdemi hozzászólásod is volt eddig????

11. Jericho

Jericho Member

... ja én meg amerikai ügynök vagyok. Ezért nem félek tőled ruszki. :)))))

12. papajoe

papajoe Well-Known Member

Bagoly b+!

Jericho likes this.
  13. haubagoi

Jó-jó, de már rég nevettem ennyire könnyesre magam :D

14. Jericho

Jericho Member

Jó volt! :) Nem mondom, hogy kemény ellenfél voltál, de én is nevettem (elismerem). :)))) Azért legközelebb jobb volna inkább a témáról vitázni. Az is menne? :)

haubagoi likes this.
  15. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Kedves Mindenki :)
    Szerintem ez a topik részben felesleges. Részben azért, mert a két nagyhatalom hatalmi szerkezete, államstruktúrája, globális és hely céljai, rövid- és hosszú távú tervei, amelyek meghatározzák egy haderő feladatait, annyira különböznek, hogy érdemben nincs értelme összehasonlítani őket.
    Példának okáért a globális erőkivetítés: az USA szinte bárhol és bármikor képes háborúzni, Oroszország nem.
    Vagy az atomütőerő: az USA ütőereje a védelemhez és az elrettentéshez tökéletesen elegendő és fejlett, Oroszországban pedig szinte erre épül a haderő.
    Vagy a helyi konfliktusok: az USA több helyen képes helyi konfliktust kezelni (ha akar), Oroszországnak egy-kettő is sok.
    Tehát a gazdasági erő, mint a haderő infrastruktúrájának és logisztikájának alapja sem ugyanaz.
    A paritás azon alapszik, hogy mindkettő képes maradéktalanul azonnali és megsemmisítő válaszcsapásra. Na, ebben hasonlítanak, de vezető szerepük szépen olvad...

superjet100, karpatalja and haubagoi like this.
  16. karpatalja

karpatalja Well-Known Member

Ide akartam írni de látom h nem érdemes ..
    Miért kell mindent mindenkinek szét b.. szni???

silurusglanis and Jericho like this.
  17. haubagoi

Szia John. Nem csak részben, hanem teljesen felesleges. Azonnal nyilvánvalóvá vált a számomra, hogy a topik indítójának valódi kérdése az volt, hogy "Miért győzi le az USA Oroszországot?".
    Ld. komment:
    https://forum.htka.hu/threads/erővi...szövetségeseik-nélkül.1541/page-3#post-494437
    Bármit is írna bárki, amely ezzel ellenkező véleményt képviselne, a topik indítója vagy belekötne vagy bőszen jegyzetelne, hogy Oroszországnak milyen ütőkártyái vannak az USA-val szemben.

Littlejohn likes this.
  18. Jericho

Jericho Member

Ez nem igaz. Ugyan különbözik a hatalmi szerkezetük, de céljaik, terveik nagyon is hasonlóak. Mindkettő expanzív külpolitikát folytat, mely Amerika esetén a gazdasági befolyásra, Oroszországnál meg az elrettentésre épül. Éppen ezért ellenfelei egymásnak. Ha neked lenne igazad, nem is foglalkoznának egymással.

19. Jericho

Jericho Member

Ez sem igaz. Minden ellenkező véleményre érdemben próbálok reagálni. Csak lennének már ilyenek. :)))

20. haubagoi

Nem, nem hasonlóak a terveik. Az USA világhatalomra törekszik ill. annak megtartására, Oroszország pedig védekező pozícióban van, abszolút visszaszorulva olyan mélyen az eredeti határai mögé, mint kb. a második VH-ban volt, amikor Hitlerék lerohanták a SZU-t.

Ezenkívül az USA nemcsak gazdasági befolyásra törekszik, erről azon országok tudnának mesélni, amelyeket az USA szétbombázott. Oroszország politikája pedig nem csak az elrettentésre épül, például Magyarországot szerintem nem rettenti el, hogy vagon-, hajó- és helikoptergyártást indítanak be hazánkban orosz segítséggel.

Thread Status:
Not open for further replies.

Ezen oldal megosztása