1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Európai 5. generációs repülőgép-fejlesztések

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - szittya88 által indítva @ 2013. augusztus 26..

1. szittya88

szittya88 New Member

Ezt a topikot azért hozom létre hogy vitatkozzunk :D
    Lehetséges lenne e egy tísztán európai 5 genes gép összerakása belátható időn belül. Tisztán Európába.
    Elsőnek említeném a leg nyilvánvalóbbat.
    Az F-35 be szerzett tapasztalatokat. (Ez tény.)
    A lopakodó technológia már régóta adott az Európai gyártóknak.
    Barracuda,Neuron,Taranis,Corax, a 4 Francia Duc, Slowfast...
    Van egy Német MBB Lampyridae amiért nagy kár hogy nem jött létre (Usa beavatkozásra...)
    És van a SaaB akik szinte bérbe csinálnak majd egy 5 genest a törököknek.
    Elektronikába szerintem az EDAS és a Dassault SaaB sok egyéb Európai elektronika gyártóval létre tudnának hozni egy koplett 5 genes repülőgép elektronikát.
    A hajtómű nem téma azt simán meg tudnák alkotni.
    A Radar se okozna problémát.
    A fegyverzet mire a gép elkészülne a fegyvertesztekre réges rég rendelkezésre állna.
    És ahogy már többször megtörtént fejlesztéseknél ha szűkös határidőt adnak meg és van pénz a projeckt mögött a tervezéstől a gyártásig az idő felére harmadára is csökkenhet (Ugyan olyan képességek mellett.)
    Tudom nincs akarat egy európai 5genesre mert mindenki bevásárólt az F-35ből (és az ha úgyvesszük egyharmad európai gép...)
    De egy demonstrátor építésére tapasztalatszerzésre én még látok némi esélyt (pláne ha ilyen irányba halad a világ amilyen irányba tart...) Persze nem ripsz ropsz de nem is sürget senki senkit...

2. szittya88

szittya88 New Member

A legbonyolúltabb a programnyelv megírása lenne...
    De én azt úgy oldanám meg hogy alapítanák egy Európai programozó irodát pár száz programozóval (Úgyis nagy a munkanélküliség és az alap és egyszerű programokat velük íratnám meg (Úgyis nagy a munkanélüliség)

3. szittya88

szittya88 New Member

A bonyolúltabb programozást természetesen az EADS a BAE az Alenia és a SAAB végezné a közepesen nehéz feladatot meg sok kissebb katonai repiparban érdekelt cég közt osztanám szét ezel is munkát adva nekik.

4. wolfram

wolfram Well-Known Member

szittya88

"Lehetséges lenne e egy tísztán európai 5 genes gép összerakása belátható időn belül. "

Hááát, ha holnap nekilátnának, valóban összefogva, mert előállna valamilyen nagyon erős motivációs kényszer pl. az amik hirtelen örökre megtagadnák az összes, akár 4+ generációs gépük eladását, a már meglévőek szervizelését és bármilyen technológiájuk átadását az európai országoknak, plusz kilépnének a NATO-ból, az oroszok meg Európa megszállásával fenyegetőznének, akkor talán úgy 10-15 év alatt el is készülhetne...

5. desertfox

desertfox New Member

Szerintem simán menne, csak Amerika nyomás miatt nem kezdenek bele , Amerika nagyon is ismeri az Oszd meg és urakold elvet. A gazdasági hatalmát is ebbe az irányba terelgeti a báránykáit.

6. desertfox

desertfox New Member

Pédának okárt, nem rég olvastam Aranysasban.
    Eurocopter X3 helikopter , nem rég elkészült és sebbeség rekordot is döntött és lefújták a projektet.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Eurocopter_X3

Hogy tessék , mert ?

7. therob

therob Active Member

Azért mert egy kísérleti gép volt. Megtette a dolgát mehet. Láttunk már ilyet.

Az EU 5. generációs gép meg nem hiszem, hogy amerikai nyomás miatt nem készülne. Ha annyira kellene akkor biztos hozzákezdenének, de Európában nehéz eladni a népeknek, hogy most ennyi pénz kell egy "lopakodóra".
    Idén volt már hír arról, hogy a Dassault és BAe együttműködnének valami új repülő fejlesztésében. + az UCAV fejlesztés folyik azért a kontinensen.

8. boki

boki Well-Known Member

9. LMzek

LMzek Well-Known Member

Rengeteg sikeres közös projekt jut eszembe angol együttmüködéssel a II. Vh óta.
    Számolom: 0+0+0+0+0....

A meghiúsult közös Eu-s projektek után általában vmi USA fegyvert rendszeresítettek.
    NEM, NINCS üldözési mániám, csak nem vagyok VAK(és politikus ;) ).

Nem véletlenül vannak olyan hangok, hogy jobb az Eu UK nélkül.

Értem én, hogy az USA-nak köszönhették, hogy "megnyerték" a két világháborút, csak a békébe buktak bele, az USA számlák miatt.

Csak megemlítek egy nem túl népszerű összefüggést. Sokba került/kerül ez a "barátság" az Eu-nak.:(

Szerintem egyébként lesz Eu-s 5. gen. vadász!

fip7 likes this.
  10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Tornado Concorde Eurofighter

tindalos likes this.
  11. emel

emel Well-Known Member

Plusz Jaguar és EH/AW-101 helikopter!!

12. LMzek

LMzek Well-Known Member

Rengeteg sikeres (?!?) közös projekt jut eszembe angol együttmüködéssel a II. Vh óta.
    Számolom: 0+0+0+0+0....

A felsorolt eszközök a "megvalósultak" kategória, a sikerküszöb "kicsit" magasabb! Én is sajnálom. De a tény az tény marad.

Ez az Eu nagy problémája. Erre alternatíva a V4. Egyre többeket "zavar"! Ennek örülök! ;)

Az angol "közremüködések" Eu-s projektekben valahogy szinte minden esetben végül USA sikert eredményeztek! (?)

"Valamiért" nem venném őket döntő tényezőként/résztvevőként "tutira".

svajcibeka likes this.
  13. Celebra

Celebra Well-Known Member

Nem a technológia a probléma,a német,angol,francia és a svéd is képes lenne rá.Saab neki is ált tervezni.A pénz és a kényszer hiányzik szerintem

14. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Értem.. szóval mondjuk az Eurofighter a Pirate rendszerével együtt egy kudarc... pffff. az egész Airbus (ez a Boeingnek különösen fáj ugye, angolok meg belenyúltak?), az Európai Űrügynökség, stb. dettó... ez egy akkora fail komment, hogy beleremegnek a nullák meg egyesek...
    Áruld már el, a kis V4 mit is tud felmutatni a pénzszíváson és a pofázáson kívül? Na, ott keresd a nulláidat - ott lesznek.

endre, Sharid, fishbed and 1 other person like this.
  15. Cifu

Cifu Well-Known Member

Aster légvédelmi rakéta: a világ első aktív radaros légvédelmi rakétarendszere.
    Meteor: jelenleg talán a legütőképesebb levegő-levegő rakéta
    CT40: az első teleszkópos gépágyúlőszer, amely hatékonyabb helykihasználás terén, mint a hagyományos konkurensei

Rossz programot máshol is lehet felsorolni, attól, hogy a jókat félresöpröd, még nem negálja az eredményeiket...

endre, nyugger, Sharid and 6 others like this.
  16. LMzek

LMzek Well-Known Member

Nem tagadom az eredményeket, hanem keveslem!

Az angol -"trójai faló" az Eu-ban- játékot pedig nem kedvelem!

Értem én, hogy az USA "segített" megnyerni két V.H.-t, de a "hála" szinte "határtalan".

Ár érték arányban a svédek "kicsivel" jobbak!
    (Bár szerintem a Griffet elqurták, de ez van: az elődökből jobb utód lett volna, kimarad egy -szerintem- "felesleges" hideg-háborús fejlesztés, azóta már egy "kis" Eu-s lopakodót csinálhatnának).

Az a kínos az Eu-ban -de nagyon, szerintem-, hogy egy "harmatgyenge" V4-t belső fenyegetésnek érez, annyira balf@szok nagyon sok esetben. Nemes egyszerűséggel fogalmazva!

MBT, APC, IFV területen a V4 tudna is alkotni, próbálják is rendesen szétszedni a közös beszerzéseket a háttérben!
    Szólj ha nem látod a kapcsolatot az "akciós/segélyes/..." programokkal.
    Kb 10-20-30 hsz-ben említették már többen a furcsa egybeeséseket.

17. Terminator

Terminator Well-Known Member

18. Roni

Roni Well-Known Member

Az európaiak 80 százaléka. f-35 fog venni .

Minek már európai 5 gen gép?

A béke kontinensére ahol verhetetlen f-35 uralják az eget?

19. Cifu

Cifu Well-Known Member

F-35A/B gépet vásároló (jelenleg) EU tagországok: Nagy-Britannia, Olaszország, Hollandia, Dánia, Norvégia.

Ez elég messze van a 80%-tól, olyan "apró" országok hiányoznak a listáról, mint Németország, Franciaország, Spanyolország, Lengyelország, Görögország, Belgium...

fishbed and fip7 like this.
  20. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ezekből potenciálisan a németek és a belgák fognak valószínű valamit vásárolni. Bár még a belgákban se vagyok biztos, ha a szomszédban, a hollandoknál elterjed az F-35. Így a 80% per kontinens még össze is jöhet.

Ezen oldal megosztása