1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Európai 5. generációs repülőgép-fejlesztések

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - szittya88 által indítva @ 2013. augusztus 26..

1. Sharid

Sharid Well-Known Member

OFF
    Az az NSZK ugyan úgy megszállt ország volt, és a mai napig is az..

Nem elég hogy offtopic, de kapitális hülyeség is...

ON

2. zsolti

zsolti Well-Known Member

Világos, csak a mai Németország is annak a folyománya, ezt gondolom te is tudod ha kint élsz. Milyen szintű agymosást kaptak már mióta?! Saját, büszke, nemzeti érdekeket védő kormányra(nem nácira, csak pl. mint egy de Gaulle pl.) esélyük nem volt. Fogva és irányítva voltak és vannak ideológiák által, meg van ott is hogy mi az elvárt, a tűrt meg a tiltott. Ők most fejben sokkal szarabbul álnak szerintem mint bármelyik másik EU s nagy, s sehet hogy úgy fognak csúnyán beszopódni pl. a migránsbuliba, hogy a többivel ellentétben semmi közük hozzá... Na az lesz a durva, ha pl. nulla gyarmattartó múltal, nem beszállva a közel keleti konfliktusokba a dájcsok beszopják azt, amit a szarkavaró és full gyarmattartó britek meg kimanővereznek ügyesen...

aquarell, dudi and zeal like this.
  3. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez a te véleményed, elfogadom. Szerintem meg jó sok amcsi volt és még mindíg van náluk atommal, s igen nagy kontroll alatt tartották és tarják most is őket. A vezetésüket mindenképp.

4. Sharid

Sharid Well-Known Member

ja.
    xezer évig az is vélemény volt, hogy a Föld lapos.

5. aquarell

aquarell Well-Known Member

Emlekezetből: Kb. 20db US Bazis ill. Telephely van Németorszàgban. Ramstein az US-en kivüli legnagyobb amerikai légibâzis, Spangdalheim fontos taktikai legierő bàzis. Rammsteinben àllitólag meg mindig vannak atomfegyverek ( régen 115 db volt ott).

zsolti likes this.
  6. Sharid

Sharid Well-Known Member

ezzel mit is akarnál mondani?

7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Erről beszélek, velük sem vitatkoztam volna egy ponton túl, veled sem teszem.

fip7, LMzek and aquarell like this.
  8. aquarell

aquarell Well-Known Member

Landshut a legnagyobb amerikai katonai kórhàz az USA-n kivül. Ide szàllitjàk a sebesülteket Irakból, Afghanisztànból stb.
    A nemetorszagi katonai infrastrukturàjuk nélkül az US nem tudna közép-keleten operàlni, se dronokat repültetni ott.

sirdavegd likes this.
  9. Roni

Roni Well-Known Member

sirdavegd and fip7 like this.
  10. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

Ez nem más mint hogy a német légierő tovább erodál. Mostani EF hadra foghatósága is borzalmas! 90 gép helyett majd vesznek 30 új EF mondván 1:3 váltják Tornádokat mert annyira fejlettek stb. Az a 30 gép aktív lesz míg a gyári alkatrészeket nem kell cserélni. Mert következő generáció fejlesztésének igénye se nagyon fogalmazódott meg eddig komoly szinteken!

11. rudi

rudi Well-Known Member

A két tyúk (Florence Parly és Ursula von der Leyen) állítólag ma felrakta a pontot egy "i" betűre...
    https://www.defensenews.com/2018/04...ve-ahead-on-sixth-generation-combat-aircraft/
    A hivatalos bejelentés majd Ápr.25-én az ILA Berlin Air Shown, de úgy tűnik a Franciák és a Németek közösen tényleg nekiveselkednek egy 5.gen harci gép kifejlesztésének.
    A cél: kifejleszteni a Dassault Rafale és Eurofighter Typhoon váltótípusát (figyelem: a Tornádoról már nincs szó!!)
    Érdekes lesz...:rolleyes:

fishbed, fip7 and zsolti like this.
  12. zeal

zeal Well-Known Member

Hatodik generaciosat ir a cikk.

13. rudi

rudi Well-Known Member

Mi az a 6. generációs? Jó lesz az 5.nek is...

fip7, svajcibeka and silurusglanis like this.
  14. Celebra

Celebra Well-Known Member

Hát,még 5.sincs,6.meg azt sem tudom mit is akar jelenteni.Szvsz a dél-koreaiak elöbb fogják megcsinálni a betervezet új gépüket,mint

15. Celebra

Celebra Well-Known Member

Hát,még 5.sincs,6.meg azt sem tudom mit is akar jelenteni.Szvsz a dél-koreaiak elöbb fogják megcsinálni a betervezet új gépüket,mint ők.

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Egy normális világban ezek szabásmintát cserélnének.

misinator, fip7, bolneroll and 2 others like this.
  17. beta

beta Well-Known Member

:)

Cikk szerint 2040-re kéne kb kész lennie. Jobb ha 6-ik generációsnak tervezik már most :)

18. beta

beta Well-Known Member

30 évvel korábbi kép nincs? :rolleyes:

zsolti and gacsat like this.
  19. rudi

rudi Well-Known Member

A Makaróninak szerintem még most is összefut a szájában a nyál tőlük...:D:confused:

fishbed, fip7, gacsat and 2 others like this.
  20. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Német Kelet-Afrika, herrerók lemészárlása, valaki? Igaz, régen volt, de akkor is.

Ezen oldal megosztása