1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Eurocopter/Aérospatiale SA 330 Puma, AS532 Cougar, EC225 Super Puma, EC725 Caracal, H225

Diskurzus a(z) 'Szállító és egyéb vegyes feladatú helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2013. március 29..

1. arcas

arcas Well-Known Member

Pontosan most látszik milyen baromságon rugózol:
    "...Az elkövetkező években lesz..." - min. 5 év, mint kiderült...
    "...amelyikről én azt állítom..." - hangsúlyos az "állitom" szó,...
    "...korszerűbb, potensebb mint..." - mindez jelen időben...
    "... mint az általunk választott H225M..." - azaz:
    egy napjainkban rendelkezésre álló technikát degradálsz egy még nem is létező UH változattal, amelyről még csak a tervezett hajtómű várható/előirányzott teljesitménynövekedését ismerjük...de Te bátran beletrombitálod a világba, hogy ez fejlettebb (lenne persze ha létezne), mint a most megrendelt H225M rendszer. :rolleyes: no comment - mondanám :rolleyes:
    De továbbra is azt mondom, hogy a korábbi kijelentésed a megrendelt magyar H225M-el hasonlítva nettó marhaság volt. Nem kell ezen megsértődni. ;)

pöcshuszár and anonim999 like this.
  2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Figyelj!
    Ez most már nekem - helyetted! - kezd kellemetlen lenni! o_O
    Én nem tudom, hogy te melyik közlekedési vállalatnál dolgozol, de hogy te folyton megérkezel, az egyre viccesebb. Csak az a baj, hogy te sosem oda érkezel, ahova szeretnél. ;)
    Folyamatosan gyári adatokkal szemben okoskodsz!
    De tudod mit, most már csillogtasd meg youtubos műveltségedet és vezess be bennünket a triázs rejtelmeibe.
    Vázold kérlek, hogy 11 fő D4-es szintű beavatkozást igénylő sérülthöz mennyi az előírt orvosi személyzet! o_O:p:D
    Majd pedig légyszi' vázold fel, hogy ugyan ezt a 11 főt - hordágyon - hogyan szeretnéd a UH-60-ba behajtogatni! A szükséges orvosi felügyelettel együtt, természetesen!
    Még arra is meg szeretnélek kérni, hogy keresd már ki, hogy 11 könnyű lövész katona patrol order méretű felszerelése mekkora helyet foglal(na, ha beleférne ;)) , és hogy ezt az UH-60 melyik részére szeretnéd felszerelni, bepasszírozni, tömködni, akasztani - vagy ezek tetszőleges kombinációja!?

3. rudi

rudi Well-Known Member

Én jókat röhögök rajtad, mert nyilvánvalóan majd beszarsz az erőlködéstől hogy olyasmit bizonyíts ami teljesen nyilvánvaló...a H225-nek nagyobb a kabinja.
    Én ezt soha nem állítottam ennek az ellenkezőjét úgyhogy ha az én kedvemért csinálod, nyugodtan abba hagyhatod, mert a végén még tényleg becsokizol a gatyádba.

Valóban kellemetlen egy olyan alakkal levelezni aki autóskártya szinten értékeli a gépeket és komolyan leír olyasmit hogy majd 28 katonát sámlira ültetve berak a H225-be, meg 11 hordágyon fekvő sebesültet elszállít 4 felcserrel.

Szabad gondolkozni is nem csak vörös fejjel erőlködni….

4. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Te erőlködsz itt össze-vissza de ettől még a két vas soha nem lesz egy kategória :)

anonim999 and Centurio like this.
  5. pöcshuszár

Na akkor végre eljutottál valahova! Juhuhu!
    Innen indultunk:
    Tudod, egy szállító helikopter fő potenciálját elsősorban nem a fly-by-wire rendszer, vagy a pohártartók száma adja, hanem a szállítási kapacitása.
    Jelenleg ahogy állunk a HM raktáraiban minimális olyan eszköz van, amit értelme lenne függesztve szállítani akár a UH-60-nal, akár a H225M-nek. Ha pedig gépen belül szállítasz, akkor a jármű potenciálját elsősorban az fogja meghatározni, hogy "mennyi fér bele".
    Ennek tükrében különösen bugyuta ötlet, hogy az UH-60 potensebb fegyver, mint a H225M.
    Ezzel én is így vagyok :p:D:
    És milyen terhet fognak emelni? Majd a leendő PZH-kat, vagy a NMS-t, esetleg egy Rábát? Nincs M777-ünk (nem is hiszem, hogy lesz).

És ez a fő problémád! Nem látod be, hogy a fő paramétereik a szempontunkból a különböző feladatoknál szállítható személyek száma.
    És visszatérve az időtényezőre:
    Egy még nem is létező gépet szeretnél megrendelni? Vagy megrendeled ahogy vannak, és 4-5 év múlva megkapod, majd azonnal lerendeled az összes hajtómű cseréjét? Amire vársz újabb 2-3 évet? Jó esetben. Mindezt kisebb személyszállítási kapacitással, és valószínűleg drágábban is! (A most elérhető is drágább számításaim szerint, mint a H225M).
    És miért is kellene ez nekünk?

6. rudi

rudi Well-Known Member

Nem muszály folytatni az erőlködést...
    Te, aki még egy HN90-es kabint se tudsz megkülönböztetni egy H225-től...:D:rolleyes:
    Aztán meg olyan átlátszó dolgokkal próbálod mentegetni magad hogy:
    :eek::D:rolleyes:

Szerinted van értelme folytatni??
    Higgadj le. Vegyél elő néhány könyvet. Olvasgass...hasznodra fog válni

7. pöcshuszár

Ecsém, elkezdeni sem volt értelme! De ezt neked többen itt hiába mondtuk.
    Várjál csak az új hajtóműre! Aztán térjünk vissza arra a 11 katonára az UH-60-ban a felszerelésük nélkül.
    Hja el is felejtettem. Aggódsz még a berepülés alatt álló H145M-ek felszerelésén? Vagy ezt már le tudtad küzdeni? Most találtál magadnak egy másik Airbust ellenségképnek, amit lehet fitymálni. Jó mulatást! Lesz közönséged! :p:D

8. dudi

dudi Well-Known Member

Én már ultem úgy UH-60-ban,hogy 11fő deszant+2 doorgunner.Heringtanyad de befér!

fedett_mókus and arcas like this.
  9. rudi

rudi Well-Known Member

A birkanyáj jó sűrű és meleg, mi?
    Lehet hangosan béégetni a tömeggel, gondolkodni se kell (meg nem is igazán megy…)

További jó legelészést!!:p:rolleyes:

10. dudi

dudi Well-Known Member

Amúgy mi az a 28 katona és mi az a 16 katona?

rudi likes this.
  11. rudi

rudi Well-Known Member

Kissámlin be lehet ültetni 28 embert a H225-be.
    Ha energia elnyelő székekre ülteted őket - mint az UH-60 ban - és berakod a két ablak lövészt akkor 16

12. dudi

dudi Well-Known Member

A kérdés az,hogy mi célból raksz be 28-at?Miért pont annyit?Miért pont 16-ot?

13. rudi

rudi Well-Known Member

Mivel szállító helikopterekről beszélünk feltételezem a célból hogy eljuttass katonákat A-ból B pontba.
    A 28 és a 16 az ülőhelyek (sámli illetve energia elnyelő szék) száma ezáltal egyfajta elméleti maximum. Ennél több utas nehezen elképzelhető (bár szükséghelyzetben akár ez is előfordulhat), kevesebb bármikor...

14. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Én csak annyit böfögnék közbe, hogy teljesen más koncepcióban használja a helikoptereket az US Army minta Puma tulajdonosok.
    Nem mindegy, hogy egy bevetés alkalmával a Pumát lelövik az általatok vízionált 28 katonával, vagy megy 4 UH-60 és ha egyet le is lőnek, marad 3 és folytatják a bevetés.
    Bocs, hogy belepof..... :D

formosa1 likes this.
  15. dudi

dudi Well-Known Member

De nem tele kell rakni egy helikoptert hanem komplett alegységnek kell beférnie.Egynek vagy kettőnek stb rajból vagy 1-nek szakaszból de semmiképp nem másfélnek vagy két és félnek.

borisz and arcas like this.
  16. borisz

borisz Well-Known Member

Pedig külön móka lehetne keresgélni egymást.

17. rudi

rudi Well-Known Member

Igen, bizonyára az lenne az optimális ha a teljes alegység hiánytalanul beférne, és egy légi mozgékonyságú egységnél v.színű úgy is alakítják ki a struktúrát, viszont egy szállító helinek néha el kell vinnie mondjuk egy tartalékos lövész alegységet is, ahol az alegységben a katonák száma lehet több-vagy akár kevesebb is az ülőhelyek számánál.
    Bizonyára ez is szempont lehet, de azért remélem nem lövik le...

18. borisz

borisz Well-Known Member

Ugye, azt szem előtt tartod, hogy az UH-60 mellett ott van a CH-47 és az -53? A Caracalnál meg nincs nagyobb.

19. dudi

dudi Well-Known Member

A tartalékos alegységet is úgy kell kialakítani,hogy beférjen...Sehol nem szerencsés megoszatni a rajokat.Nyilván egy ilyen viszonylag kis helikopterbe egy komplett aszakasz nem fér be de két komplett rajnak azér kellene!

20. dudi

dudi Well-Known Member

Kérdezd meg az ARMY Bradley-s alegységeit micsoda csoda is az. :D

fip7, arcas, therob and 1 other person like this.

Ezen oldal megosztása