Fényképészet és ami hozzá tartozik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Köszi. Ha majd nagyon nem tudom mire költeni a pénzem és megint rámjön a fotózhanék, akkor veszek gépet és lencsét. Most egyelőre mással kötöm le magam. ;)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 115
113
Nos némi kuporgatás, keresgélés, szervezés után végül a német Amazon és a kinti rokonok jóvoltából sikerült beszerezzek egy EOS 77D-t stock 18-135 IS USM objektívvel amihez aztán vettem még egy Sigma 100-400mm f/5-6,3 DG OS HSM telezoomot is a spotterkedéshez. Most kedden a nagy futamon a Dunánál ki is próbáltam élőben és még saját magamat is megleptem némelyik képpel. Na persze azért nem lesznek azonnal Airliners/russianplanes.net színvonalúak a képeim de jó adag gyakorlással majd belejövök. Mellette elkezdtem pár DSLR kurzust is Skillshare-n csak most a vizsgaidőszak közeledtével kezdenek besűrüsödni az események és jóval kevesebb időm marad kb minden egyébre.
Na így a hosszabb szösszenetem végén kérdeznélek meg titeket, hogy milyen fotóstáskát/hátizsákot ajánlotok ehhez a szetthez illetve mit gondoltok a polárszűrőről megéri-e használni?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and szpg9

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 115
113
Btw ha nem őrülök meg a vizsgák között/miatt akkor majd jönni fognak a képek is :D
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nos némi kuporgatás, keresgélés, szervezés után végül a német Amazon és a kinti rokonok jóvoltából sikerült beszerezzek egy EOS 77D-t stock 18-135 IS USM objektívvel amihez aztán vettem még egy Sigma 100-400mm f/5-6,3 DG OS HSM telezoomot is a spotterkedéshez. Most kedden a nagy futamon a Dunánál ki is próbáltam élőben és még saját magamat is megleptem némelyik képpel. Na persze azért nem lesznek azonnal Airliners/russianplanes.net színvonalúak a képeim de jó adag gyakorlással majd belejövök. Mellette elkezdtem pár DSLR kurzust is Skillshare-n csak most a vizsgaidőszak közeledtével kezdenek besűrüsödni az események és jóval kevesebb időm marad kb minden egyébre.
Na így a hosszabb szösszenetem végén kérdeznélek meg titeket, hogy milyen fotóstáskát/hátizsákot ajánlotok ehhez a szetthez illetve mit gondoltok a polárszűrőről megéri-e használni?


Védi az objektíved mindenképpen...
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 273
13 662
113
Nos némi kuporgatás, keresgélés, szervezés után végül a német Amazon és a kinti rokonok jóvoltából sikerült beszerezzek egy EOS 77D-t stock 18-135 IS USM objektívvel amihez aztán vettem még egy Sigma 100-400mm f/5-6,3 DG OS HSM telezoomot is a spotterkedéshez. Most kedden a nagy futamon a Dunánál ki is próbáltam élőben és még saját magamat is megleptem némelyik képpel. Na persze azért nem lesznek azonnal Airliners/russianplanes.net színvonalúak a képeim de jó adag gyakorlással majd belejövök. Mellette elkezdtem pár DSLR kurzust is Skillshare-n csak most a vizsgaidőszak közeledtével kezdenek besűrüsödni az események és jóval kevesebb időm marad kb minden egyébre.
Na így a hosszabb szösszenetem végén kérdeznélek meg titeket, hogy milyen fotóstáskát/hátizsákot ajánlotok ehhez a szetthez illetve mit gondoltok a polárszűrőről megéri-e használni?
Ajánlom John Greengo kurzusát. Elsőosztályú online oktatófilm.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and nyugger

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 881
113
Nos némi kuporgatás, keresgélés, szervezés után végül a német Amazon és a kinti rokonok jóvoltából sikerült beszerezzek egy EOS 77D-t stock 18-135 IS USM objektívvel amihez aztán vettem még egy Sigma 100-400mm f/5-6,3 DG OS HSM telezoomot is a spotterkedéshez. Most kedden a nagy futamon a Dunánál ki is próbáltam élőben és még saját magamat is megleptem némelyik képpel. Na persze azért nem lesznek azonnal Airliners/russianplanes.net színvonalúak a képeim de jó adag gyakorlással majd belejövök. Mellette elkezdtem pár DSLR kurzust is Skillshare-n csak most a vizsgaidőszak közeledtével kezdenek besűrüsödni az események és jóval kevesebb időm marad kb minden egyébre.
Na így a hosszabb szösszenetem végén kérdeznélek meg titeket, hogy milyen fotóstáskát/hátizsákot ajánlotok ehhez a szetthez illetve mit gondoltok a polárszűrőről megéri-e használni?

Itt vagyok már egy ideje de egy kezemen meg tudom számolni,hogy hány olyan komment volt amiből a kötőszavakon kívül egy árva kukkot sem értettem!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 273
13 662
113
Itt vagyok már egy ideje de egy kezemen meg tudom számolni,hogy hány olyan komment volt amiből a kötőszavakon kívül egy árva kukkot sem értettem!
Most már viszonylag elérhető áron lehet jobbacska gépeket venni. Ha meg belefektetsz egy gépbe, akkor érdemes megtanulni használni is. Az a helyzet állt elő, hogy a mobiltelefonok kamerái is nagyon jók lettek, ha meg nem tanulod meg használni a komolyabb gépet, csak autómatára állítva használod, alig fogsz jobb képeket csinálni mint egy komolyabb mobillal.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 881
113
Most már viszonylag elérhető áron lehet jobbacska gépeket venni. Ha meg belefektetsz egy gépbe, akkor érdemes megtanulni használni is. Az a helyzet állt elő, hogy a mobiltelefonok kamerái is nagyon jók lettek, ha meg nem tanulod meg használni a komolyabb gépet, csak autómatára állítva használod, alig fogsz jobb képeket csinálni mint egy komolyabb mobillal.

Egyszerűsítek!Vett valami bazi nagy dolgot a fényképezőjére!
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 541
113
Egyébként a 400asok még kezelhetőek, de egy 600as objektívvel végig kattintgatni egy repnapot az már komoly fizikai kihívás!
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 273
13 662
113
Őszintén, én az 50mm alatti lencséket szeretem (azért elfogadnék egy 70-200mm f2,8-ast). A telefotó nem az én világom.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 974
93
Na így a hosszabb szösszenetem végén kérdeznélek meg titeket, hogy milyen fotóstáskát/hátizsákot ajánlotok ehhez a szetthez illetve mit gondoltok a polárszűrőről megéri-e használni?

1. A hátitáska spottereknek praktikusabb mindenképpen. Én a Lowepro Flipside sorozat valamelyik méretben megfelelő tagjára voksolnék, ami legyen AW (all-weather) verzió. De bármilyen fotós hátitáska megfelelő ami méretben hasonló és esőköpenyes. (Lowepro amazonon jóval olcsóbb mint itthon)
2. Én használok polar szűrőt lencse védelem miatt, még nem vettem észre hogy rontana a képen. A telén Dörr van de a többire ebay-en Citywide szűrőt vettem, az se rontott.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and nyugger

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 881
113
Segítségre lenne szükségem!Fényképező vásárlás előtt állok és egyáltalán nem értek hozzá!Még mielőtt felcsillannának a szemek nem nem spotterkedésre kell és nincs is rá 1000000 Forintom.Nekem egy kis kompakt digitális gép kell 50.0000 nagyon nagyon max 60.0000 Forintért.Annyi kritériumom van,hogy legyen kicsi, HD videórögzítésre alkalmas,minél nagyobb optikai zoom értelmes képminőség mellett,autofókusz és auto képstabiliátor sem ártana.
Előre is köszönöm.

ui.:Ha valami nagy hülyeséget írtam akkor bocsi majd felhomályosítotok.

A kép csak illusztráció!
samsung-es90-silver-digital-camera-3.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 273
13 662
113
Segítségre lenne szükségem!Fényképező vásárlás előtt állok és egyáltalán nem értek hozzá!Még mielőtt felcsillannának a szemek nem nem spotterkedésre kell és nincs is rá 1000000 Forintom.Nekem egy kis kompakt digitális gép kell 50.0000 nagyon nagyon max 60.0000 Forintért.Annyi kritériumom van,hogy legyen kicsi, HD videórögzítésre alkalmas,minél nagyobb optikai zoom értelmes képminőség mellett,autofókusz és auto képstabiliátor sem ártana.
Előre is köszönöm.

ui.:Ha valami nagy hülyeséget írtam akkor bocsi majd felhomályosítotok.

A kép csak illusztráció!
samsung-es90-silver-digital-camera-3.jpg
Szerintem 100-150e alatt értelmetlen külön fényképezőgépekre költeni. Akkor inkább vegyél egy jobb mobiltelefont és ugyanott vagy.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 881
113
Szerintem 100-150e alatt értelmetlen külön fényképezőgépekre költeni. Akkor inkább vegyél egy jobb mobiltelefont és ugyanott vagy.

Telefonom van nem kell még egy azért meg nem fogok 100.000 Fotintért telefont venni,hogy fényképezzek vele miközben ugyan olyan képet csinál mint az 50.000 Forintos fényképező...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 273
13 662
113
  • Tetszik
Reactions: dudi