1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Fényképészet és ami hozzá tartozik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Mackensen által indítva @ 2016. március 25..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Annyira nem is elrugaszkodott az ára.

3. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Én részemről vakarom a fejem hogy ezt a gépet kinek/mire szánták...

4. Mackensen

Tudtommal a Sony eléggé nagyot szakított az A7 szériájával. A DSLR rendszert meg az teszi elfogadottá, hogy eddig még mindig ennek vol a legjobb "nézőkéje". Úgy tűnik lassan a digitalizáció eljut arra szintre, hogy hozni tudja az "üveg" nézőke minőségét.

5. Kurfürst

Én részemről nem vagyok híve az analóg dolgokatnak mindenáron való digitális lecserélésére, bár lehet hogy vicces módon olcsóbban gyárt ható és egyszerűbb
    lesz.

De a gépet ettől függetlenül nem értem. Misi körüli árával egy pro DSLR váz alját nyaldossa. A képességei meg elmaradnak. Egyedül a felbontás impresszív.

Akkor mire? Videózasra - talán. Nagysebességű videóhoz a 120 fps kevés. Új bajonett minek? Uj obi meg egyelőre nagyon kevés.

Nekem kicsit úgy tűnik ez kicsit olyan mint a régi prémium bridge gépek.

6. Mackensen

DSLR gépekben ott az a bizonyos felcsapódó tükör, ami ugyebár egy mozgó alkatrész, ami elromolhat. Most szépen kiküszöbülték.
    full frames, tehát ott van ahol az A7-es
    Hát mert kiszedték a tükröt és kissebbre építhették a vázat. Ezáltal a szenzor jóval közelebb került a lencse nyílásához. A régi lencsékhez mindenképpen kell egy adapter ami az addigi távolságra tartja a lencséket a váztól. És kellenek új dedikált lencsék a véknyabb vázhoz.
    Nincs ezzel semmi gond, lehet most indúl be egy folyamat aminek a végén szépen kikopnak a DSLR gépek.

7. Kurfürst

Néztem közben pár videót róla, úgy látszik a kisebbik testvér már 2000 dodo körül is elérhető, ami többe kevésbé reális. Egyébként jó kis gépnek tűnik, úgy látszik az új bajonett is sokkal nagyobb és brutális (0,95-ös) obik is tervben vannak, lehet hogy ez egyszerűen szükségszerű lépés volt a technikai előrelépéshez. Nagyobb üveg mehet rá és így nagyobb fenyerő érhető el.

Ettől függetlenül úgy érzem inkább, hogy a Nikonnak ez egy presztízs lépés volt, nyilván nem akarja hagyni hogy a Sony garazdalkodjon egy szűz területen. Nagyon a saját Pro vonalának se akart azért odamenni (lsd kezelőszervek, dupla memóriakártya hiánya)

A DSRL kikopasban viszont nem hiszek. Egy LCD-nézegetni soha nem lesz ugyanaz, mint magán az obin keresztül. Tükrök elromláról én meg annyira nem halottam még, pro vonalon eleve ilyen 3-400 ezerre expora garantálják legalább. De meg a belépőnél is 100k a gari.

8. Mackensen

Naigen ebben van valami.
    Igen, mindenképpen benne van ez a presztízs dolog is, de szerintem nem annyire szűz ez a terület. A Sony talán már a Mark III-nál van (???) és egyre nagyobb szeletet hasít a DSLR tortából. A kissebb váz hatására meg asszem könnyebb lesz nagy appertúrájú obiektíveket csinálni.

9. molnibalage

En 150-200k táján tul soha nem koltenek gépre...

10. Mike

Mike Well-Known Member

Ez a milliós MILC kategória vicc. Se nem pro, se nem hobbi gépek.

11. Mackensen

Egy jól felszerelt profi fotóstúdióra simán rá lehet költeni 80 000 eurót.
    Miért?

12. molnibalage

Nem vagyok profi...

13. Mackensen

Okok, ez amúgy is nagyon relatív, hogy kinek mi a drága és mi az olcsó. Voltam olyan lagziba, ahol az újgazdag mitoménmilyen rokon gyermekének klasszisokkal jobb gépe volt mint a lagzifotósnak :D :D

14. Mike

Mike Well-Known Member

Elég csak ránézni, egy játékszer a DSLR mellett. De pl fókusz, objektívek..stb
    Hobbira meg baromi drága, a bridge-eket kellene váltani velük nem a DSLR-el izmozni.

nyugger likes this.
  15. Mackensen

De pont ezért dobták piacra. Egy rakás ember a DSLR-ét váltotta A7-essel.
    ???
    A lencséket illetően egyelőre ok, hogy 4 van, de ha jól értettem a Nikon az 50-es évek óta nem csinált új foglalatot. Ez meg most egy teljesen új, ami jóval szélesebb mint a régebbi.

16. jani22

jani22 Well-Known Member

17. Mackensen

18. Mike

Mike Well-Known Member

Meg is érdemli aki egy DSLR-t lecserél egy ilyen kompaktra. Nálam eleve a kialakítás miatt kizáró tényező, a többi paraméter nem is érdekel.

19. Mackensen

Mi a baj a kialakítással? Őszintén nekem nincs ebben a kérdésben kiforrott véleményem. A DSLR- nál jobbat eddig nem találtak ki, viszont ezt is nagyon szeretném kipróbálni. Ha eljut odaáig a technika, hogy az az LCD amit bámulsz mikor belenézel, annyira penge, hogy az emberi szem nem tud külömbséget tenni üveg és LCD közt, akkor miért ne?

molnibalage likes this.
  20. Mike

Mike Well-Known Member

Egyszerűen nincs fogása, nem véletlen használok portrémarkolatot is, pedig eleve nagyobb a vázam mint egy milc. Egy LCD pedig soha nem lesz természetes a szemnek.
    A7-nél nekem a státusz lcd is baromira hiányozna.

Arányok

Mackensen likes this.

Ezen oldal megosztása