Fényképészet és ami hozzá tartozik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 157
13 349
113
Tudtommal a Sony eléggé nagyot szakított az A7 szériájával. A DSLR rendszert meg az teszi elfogadottá, hogy eddig még mindig ennek vol a legjobb "nézőkéje". Úgy tűnik lassan a digitalizáció eljut arra szintre, hogy hozni tudja az "üveg" nézőke minőségét.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 745
14 590
113
Én részemről nem vagyok híve az analóg dolgokatnak mindenáron való digitális lecserélésére, bár lehet hogy vicces módon olcsóbban gyárt ható és egyszerűbb
lesz.

De a gépet ettől függetlenül nem értem. Misi körüli árával egy pro DSLR váz alját nyaldossa. A képességei meg elmaradnak. Egyedül a felbontás impresszív.

Akkor mire? Videózasra - talán. Nagysebességű videóhoz a 120 fps kevés. Új bajonett minek? Uj obi meg egyelőre nagyon kevés.

Nekem kicsit úgy tűnik ez kicsit olyan mint a régi prémium bridge gépek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 157
13 349
113
Én részemről nem vagyok híve az analóg dolgokatnak mindenáron való digitális lecserélésére, bár lehet hogy vicces módon olcsóbban gyárt ható és egyszerűbb
lesz.
DSLR gépekben ott az a bizonyos felcsapódó tükör, ami ugyebár egy mozgó alkatrész, ami elromolhat. Most szépen kiküszöbülték.
De a gépet ettől függetlenül nem értem. Misi körüli árával egy pro DSLR váz alját nyaldossa. A képességei meg elmaradnak. Egyedül a felbontás impresszív.
full frames, tehát ott van ahol az A7-es
Új bajonett minek? Uj obi meg egyelőre nagyon kevés.
Hát mert kiszedték a tükröt és kissebbre építhették a vázat. Ezáltal a szenzor jóval közelebb került a lencse nyílásához. A régi lencsékhez mindenképpen kell egy adapter ami az addigi távolságra tartja a lencséket a váztól. És kellenek új dedikált lencsék a véknyabb vázhoz.
Nincs ezzel semmi gond, lehet most indúl be egy folyamat aminek a végén szépen kikopnak a DSLR gépek.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 745
14 590
113
Néztem közben pár videót róla, úgy látszik a kisebbik testvér már 2000 dodo körül is elérhető, ami többe kevésbé reális. Egyébként jó kis gépnek tűnik, úgy látszik az új bajonett is sokkal nagyobb és brutális (0,95-ös) obik is tervben vannak, lehet hogy ez egyszerűen szükségszerű lépés volt a technikai előrelépéshez. Nagyobb üveg mehet rá és így nagyobb fenyerő érhető el.

Ettől függetlenül úgy érzem inkább, hogy a Nikonnak ez egy presztízs lépés volt, nyilván nem akarja hagyni hogy a Sony garazdalkodjon egy szűz területen. Nagyon a saját Pro vonalának se akart azért odamenni (lsd kezelőszervek, dupla memóriakártya hiánya)

A DSRL kikopasban viszont nem hiszek. Egy LCD-nézegetni soha nem lesz ugyanaz, mint magán az obin keresztül. Tükrök elromláról én meg annyira nem halottam még, pro vonalon eleve ilyen 3-400 ezerre expora garantálják legalább. De meg a belépőnél is 100k a gari.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 157
13 349
113
A DSRL kikopasban viszont nem hiszek. Egy LCD-nézegetni soha nem lesz ugyanaz, mint magán az obin keresztül. Tükrök elromláról én meg annyira nem halottam még, pro vonalon eleve ilyen 3-400 ezerre expora garantálják legalább. De meg a belépőnél is 100k a gari.
Naigen ebben van valami.
Ettől függetlenül úgy érzem inkább, hogy a Nikonnak ez egy presztízs lépés volt, nyilván nem akarja hagyni hogy a Sony garazdalkodjon egy szűz területen. Nagyon a saját Pro vonalának se akart azért odamenni (lsd kezelőszervek, dupla memóriakártya hiánya)
Igen, mindenképpen benne van ez a presztízs dolog is, de szerintem nem annyire szűz ez a terület. A Sony talán már a Mark III-nál van (???) és egyre nagyobb szeletet hasít a DSLR tortából. A kissebb váz hatására meg asszem könnyebb lesz nagy appertúrájú obiektíveket csinálni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 157
13 349
113
De pont ezért dobták piacra. Egy rakás ember a DSLR-ét váltotta A7-essel.
???
A lencséket illetően egyelőre ok, hogy 4 van, de ha jól értettem a Nikon az 50-es évek óta nem csinált új foglalatot. Ez meg most egy teljesen új, ami jóval szélesebb mint a régebbi.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
De pont ezért dobták piacra. Egy rakás ember a DSLR-ét váltotta A7-essel.
???
A lencséket illetően egyelőre ok, hogy 4 van, de ha jól értettem a Nikon az 50-es évek óta nem csinált új foglalatot. Ez meg most egy teljesen új, ami jóval szélesebb mint a régebbi.

Meg is érdemli aki egy DSLR-t lecserél egy ilyen kompaktra. Nálam eleve a kialakítás miatt kizáró tényező, a többi paraméter nem is érdekel.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 157
13 349
113
Meg is érdemli aki egy DSLR-t lecserél egy ilyen kompaktra. Nálam eleve a kialakítás miatt kizáró tényező, a többi paraméter nem is érdekel.
Mi a baj a kialakítással? Őszintén nekem nincs ebben a kérdésben kiforrott véleményem. A DSLR- nál jobbat eddig nem találtak ki, viszont ezt is nagyon szeretném kipróbálni. Ha eljut odaáig a technika, hogy az az LCD amit bámulsz mikor belenézel, annyira penge, hogy az emberi szem nem tud külömbséget tenni üveg és LCD közt, akkor miért ne?
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
Mi a baj a kialakítással? Őszintén nekem nincs ebben a kérdésben kiforrott véleményem. A DSLR- nál jobbat eddig nem találtak ki, viszont ezt is nagyon szeretném kipróbálni. Ha eljut odaáig a technika, hogy az az LCD amit bámulsz mikor belenézel, annyira penge, hogy az emberi szem nem tud külömbséget tenni üveg és LCD közt, akkor miért ne?

Egyszerűen nincs fogása, nem véletlen használok portrémarkolatot is, pedig eleve nagyobb a vázam mint egy milc. Egy LCD pedig soha nem lesz természetes a szemnek.
A7-nél nekem a státusz lcd is baromira hiányozna.

Arányok
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen