1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II

Diskurzus a(z) 'Közepes és könnyű csapásmérők, csatarepülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hát, a dugattyús-légcsavarost nehezebb leszedni infrás rakétával.

2. rudi

rudi Well-Known Member

- A mostanában fejlesztett légcsavaros COIN gépeknek kizárólag turboprop hajtóművük van. Már ezer éve nem használnak dugattyús motorokat harci repülő gépekhez (talán egy két alapfokú iskola géphez még igen)
    - Nem igazán értem hogy egy IR rakéta miért találna el nehezebben egy dugattyús motorral hajtott gépet?
    Mostanában már egy mezei MANPAD-nak is olyan, jellemzően hűtött, IR / UV érzékelője van, aminek már egy ici-pici DJI kaliberű drón is pont elég jelet generál a célravezetéshez. Egy dugattyús motorral hajtott repülőgép (aminek a kipufogóin épp úgy épp úgy ömlik a forró gáz mint a sima jet gázturbinából…) infra és UV jele messze több mint elegendő...

Rotten878, fip7, fishbed and 2 others like this.
  3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hiszi a piszi. A meleg amúgy a fogyasztással arányos.

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Mi lenne, ha elolvasnád és megértenéd a HTÖ idevágó részét?

Az UV-ban a célok égháttérben "lyukak" az égen. Lásd a HTÖ képét.

5. emel

emel Well-Known Member

Tudsz mondani manapság dugattyús-légcsavaros alacsonytámadó gépet?!! Mert én csak LGT-légcsavarosról tudok, de a legtöbbön azokon is csak egy hajtómű van, az A-10-en meg kettő, meg 2 osztott vezérsík. Mínusz 1 hajtóművel, 1/3 szárnnyal és egyik oldali hiányzó vezérsíkokkal még repülőképes!! Mikor tud ennyit egy LGT COIN gép?!! A fegyverzet-mennyiségről nem is beszélve ...

fip7 likes this.
  6. rudi

rudi Well-Known Member

Igen, gondolom a Phantom UV képére gondolsz...
    Meg látom ott szerepel ez a dugattyús motor dolog. Viszont érdemes pontosan olvasni a leírtakat ot is le vagyon írva hogy a KORAI IR rakétáknak kellett látni a gázturbina forró kiömlőjét.

Én meg elsősorban a Stinger POST érzékelőjére próbáltam utalni (Rosetta pásztázás, kettős MWIR-InSb és UV-CdS detector)
    Annak aztán már nagyjából tök mindegy hogy dugattyús vagy gázturbinás a repcsi (vagy csak egy apró quadcopter drone..)

7. molnibalage

Igen arra.
    A Singter POST észrevételed pontos.
    De egy mezei Iglával egy villamos quadcoptert szerintem te az életben nem lősz le. Erről szólt a komment. Viszont azzal egy légcsavaros GT-s gépet már igen.

Ha engem kérdezel, akkor nem kell annyit tudnia. Az A-10 egy végletesen overkill és drága gép COIN-ra. Persze, ha Samu bácsinak ez megfelel, akik B-1B és B-52H-val CAP-elnek és dobnak le 1 db PGM-et, akkor a költséghatékonyság valahogy nem látszik faktornak. Náluk.

Vagy éppenséggel számít, mert a műveleti költségek miatt törölték cakk-pakk a FCS programot és sok mást is. A COIN gép beszerzési programjukon meg nehéz nem röhögni. 10+ éves történet.

Rotten878 likes this.
  8. formosa1

formosa1 Active Member

Számít a költséghatékonyság, mert a B-1B-ket kivonják, a B-52-esek meg új hajtóműveket kapnak, bár igaz, hogy nem sietik el a dolgokat... :(

9. molnibalage

Ez először 1990 táján merült fel. Ha akkor nem puha pöcsök és meglépték volna, akkor azóta ez annyi pénzt hozott volna vissza, hogy ej. De mai világban döntést halasztani az megy, nehogy már felelősséget kelljen vállalni bármiért is. Ennek eredménye a végtelenül elcsúszó programok, ahol a szart pofozzák radikális lépések helyett. (Szerintem) Nem képesek arra, amit kimondtak anno pl. a Maulernél vagy az MBT-70-nél, "akkor ez mégsem kell".

fip7 and formosa1 like this.
  10. molnibalage

Utántöltés nehezítve.

11. Celebra

Celebra Well-Known Member

12. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

borisz likes this.
  13. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ez egy jóval nagyobb teherbirású,elsősorban COIN csatagép lett volna.Más kategória.Egy Bae tervezet nyomán született,de soha senki nem rendelte meg.Afgánban,ISIS ellen pedig jol alkalmazható lett volna,és olcsóbban,mint a bevetett jetek.

14. Roni

Roni Well-Known Member

Ezen oldal megosztása