1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Fedélzeti és hordozható nem rakéta fegyverzet

Diskurzus a(z) 'Fegyverzet és szenzorok' témában - ghostrider által indítva @ 2016. július 15..

1. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

SPPU-22-1 gépágyú konténer

2. ghostrider

Kedves admin! Kérem javítani a címet: "Fedélzeti és hordozható nem rakéta fegyverzet"-re. Köszönöm.

3. ghostrider

A Szu-17/22 támadó/felderítő vadászrepülőgépek kapcsán volt stó a KKR1/2 konténerről.
    A-39 - légifotó kamera
    PA-1- Panoráma légifotó kamera
    UA-47 - Éjszakai légifoto kamera
    ZIMA - Infravörös megvilágító rendszer
    CHIBIS - TV rendszer
    Data link Antenna - Adat átviteli antenna

fishbed and Szittya like this.
  4. ghostrider

FAB-250M54 E-1 "ФАБ-250М54 Э-1"

fishbed likes this.
  5. emel

emel Well-Known Member

A Szu-17/22 gépen használt KKR-1/2 felderítő konténerről jó ha tudjuk, hogy az valójában két egymás mögé függesztett konténer, a három bekötés közül a középső az dupla, fogja a mellső szekció hátsó végét és a hátsó szekció mellső végét. Így csak a gépen látszik egy darabnak, ha leszerelik, akkor két külön kocsin kerül elszállításra.

fishbed likes this.
  6. wankel

wankel Well-Known Member

Az ún. bunker-romboló bombákat összehasonlító rajz.

fip7 likes this.
  7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

8. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

A GBU57A nál az a 6100 cm az 61méter???? Ásazthogy?? Vasbetonba?? Vagy benéztem valamit?
    Ui: megnéztem, nem írták el. 14tonna tömör gyönyör :) Brutál. Ez elöl hova bújnak??

wankel likes this.
  9. molnibalage

A KMGU konténert milyen orosz gépek tudják hordozni és jellemzően mik hordozták volna a Szu-24, Szu-25-ön kívül a hidegháború alatt a '70-es évek végén és 1991 között?

10. emel

emel Well-Known Member

MiG-23/27 (afgánban be is vetették így), elvileg a MiG-29 is, de légifölény-vadászként szerintem ez csak kényszermegoldás lett volna, Szu-17/22, és állítólag a Mi-24 és más harci helikre is tervezve volt. Nekünk is volt rendszeresítve a Szu-22M3 gépeinkre, Szolnokon ki is volt állítva egy a régi repmúzeumban, nem tudom a Reptárba átvitték-e.

fishbed and molnibalage like this.
  11. molnibalage

Ez alapján akkor nekem úgy tűnik, hogy gyakorolták a használatát.

12. emel

emel Well-Known Member

Tekintve hogy terület-lefogó fegyver volt, szerintem nem kellett hozzá speciálisan nagy gyakorlat. Tudni kellett vezetni a gépet a darabonként kb. 500kilo terheléssel, de főleg olyan szinten navigálni hogy odataláljon vele a célterületre. Ott meg két géppár beterített vele néhány focipályára való területet.

13. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Szu-22M3, MiG-27, MiG-29

Bleroka, fishbed and molnibalage like this.
  14. molnibalage

A fenti kettő (Szu-24/25) nem használta még Afganisztánban sem?

15. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

MiG23MF/ML/MLD-t megnéztem, és én ott nem találtam a hordozható fegyverek között KMGU-t, viszont érdekes módon a Szu-24 eszközei között sem, pedig itt még a nuki bombatípusok is fel vannak sorolva...
    ... hogy Afganisztánban ki mit vetett be, arról fogalmam sincs, másrészt szinte az összes MN vadász típusnál előfordult, hogy egy adott fegyver csak a géptípus rendszeresítése (és a manuálok elkészítése) után jelent meg a fegyverzetben, és ilyenkor csak egy számozott kiegészítést adtak ki, amit be kellett az eredeti manuálba helyezni.

fishbed and molnibalage like this.
  16. fishbed

fishbed Well-Known Member

Annak idején a Top gun-ban , Haditechnikában az afganisztáni légi bevetésekről szóló cikkekben a Mig 23 mld mint kgmut hordozó eszköz volt megjelölve.

17. arbalest

arbalest Well-Known Member

18. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Bleroka likes this.
  19. Roni

Roni Well-Known Member

V-22 új gépfegyere

Ezen oldal megosztása