1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Fehérorosz Szuhojok nyugdíjban

Diskurzus a(z) 'Hírek a katonai repülés világából' témában - admin által indítva @ 2012. december 17..

1. admin

admin New Member

2. Qualit

Qualit New Member

Milyen verziójú Mig-29-eseket reptetnek? Az Indiától "visszakapott" Su-30K-kat végül modernizálják, vagy a Su-27 selejtezésével ez az ötlet is megy a kukába?

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

Két dolog jutott eszembe.

1. Mennyire szerencsés volt az aki 2009-ben a lengyelországi Radomban pénteken látta bemutatót gyakorolni a fehérorosz Szu-27-est. Ilyet se látunk már.

2. Akkor lehet hogy ezért nem kellett nekik az ex-indiai Szu-30 sem?

http://htka.hu/2012/05/19/elado-indiai-szuhojok/

4. dalost

dalost Member

Én úgy tudom, hogy a Szu-30K-kat Vietnám veszi majd meg...

5. antipaladin

antipaladin New Member

Buta kérdés lehet de a 3. képen milyen gép látható? A Szu-27 valamelyik (együléses) változata?

6. cinikus

cinikus Well-Known Member

Az egy MiG-29-es.

7. antipaladin

antipaladin New Member

Köszönöm. Kissé tömzsinek tűnik a képen de nyilván rosszul emlékeztem a formájára.

8. fip7

fip7 Well-Known Member

Engem azért meglepet a SU-27-esek kivonása. Lehet nem katonai, hanem anyagi okok állnak a háttérben.
    (Talán egy éve voltak hírek arról, hogy államcsőd fenyegeti Fehéroroszországot.)

9. aerophyl

aerophyl New Member

"1. Mennyire szerencsés volt az aki 2009-ben a lengyelországi Radomban pénteken látta bemutatót gyakorolni a fehérorosz Szu-27-est. Ilyet se látunk már."

Így van, nekem volt szerencsém.http://jets.hu/gallery?cat=19

A kivonásban annak is komoly része lehet, hogy a Szu-27-esek élettartama hasonlóan rövid, mint a 29-eseké. Nem véletlenül selejteztek már le több százat.

10. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Nem csodalkoznek ha mar a vevok is meglennenek a Szuhojokra.

A 27 es a legdragabban uzemben tarthato tipus es igazabol nincs akkora fenyegetettsegben az orszag hogy a 29 sek ne lennenek elegek a vedelemre. Amugy sem duskalnak a penzben szoval ha akad egy vevo akkor inkabb igy szabadulnak meg tole.

Legalabbis szerintem.

11. Patria

Patria New Member

Én sem hiszem hogy bármilyen külső fenyegetés miatt kéne aggódniuk, az oroszokkal meg úgyis kéz a kézben járnak, szóval spórolhatnak nyugodtan.
    Úgyis túl nagy sereget tartanak fönt, legalábbis az anyagi lehetőségeikhez képest.

De most látom csak, hogy igazából elég lett volna csak annyit írnom, hogy:
    Kuruc71 +1 :)

12. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Pótalkatrésznek jól jöhetnek bármelyik üzemeltetőnek? Pl. kazahoknak?

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Azért tömzsi, mert az utóbbi évtizedek tapasztalatai azt mutatták, hogy a légiharcban az győz, akinek több a naftája. Ezért szerencsétlen MiG29es kapott egy nagy és ronda gerinctartályt, amivel ugyan sokat romlott a repülő tudománya, de tovább tud a levegőben maradni.

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

"Amugy sem duskalnak a penzben "
    Konkrétan összeomlott a gazdaságuk.

15. aerophyl

aerophyl New Member

"Ezért szerencsétlen MiG29es kapott egy nagy és ronda gerinctartályt,"

Kevered az SzMT-vel. A képen egy korszerűsített 9.13-as látható, amelynek a gerincrésze nem több üzemanyagot, hanem plusz elektronikus rendszereket tartalmaz.

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az is lehet. Mindenesetre az is ronda, és útba van a levegőnek.
    Meg röhelyes is. Minden elektronika egyre kissebb lessz, a ruszki meg egyre nagyobb. Kac,kac.

17. dudi

dudi Well-Known Member

gacsat

F-16 Block 50/52???Nemrémlik egy halom elektronikai doboz amit a gerincre raktak?

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az is ronda.

19. dudi

dudi Well-Known Member

"Meg röhelyes is. Minden elektronika egyre kissebb lessz, a ruszki meg egyre nagyobb. Kac,kac."

Erre írtam...

20. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Azért senki ne gondolja, hogy a magasított gerincú Sufa ECM és egyéb elektronikai rendszerei azok egyáltalán "kilóra" azonosak azokkal a Sólymokkal, amik a jól megszokott kinézetűek még annak ellenére is, hogy a Block 52+ gépek már integrált ECM-mel bírnak,

Ezen oldal megosztása