Ahogy ezt fentebb részleteztem ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Mert ott vannak a terképészeti Bars-M műholdak és a Kondor SAR electro-optikai radar is. Ezek az eszközök is felhasználhatóak akív hírszerző feladatokra.Ukrajnát mindössze 3 orosz kémmmühold fedi le.
+Sok meglévő már hardverük alkatrészeit rakéta/műhold is sajáttal kellett kivaltani a korábbi Ukrán helyett, ami elcsatornázta a meglévő források egy részét.Nagyon elfogytak a szovjet müholdak és nem volt pénz az oroszoknak a az 1990-es 2000-es években új müholdak gyártására és pályára állítátára. Az elektronika 80%-át is külföldről kellett importálniuk.Másik dolog, hogy a minőségi "Space" elektronikát a nyugat nem adott el az oroszoknak, így sok esetben polgári tajvani elektronika került beépítésre.
Azért mostanra csak kiizzadtak magukból egy kisebb modernebb távcsövet amit el is adtak ugye az Irániaknak. Ebből a tovabbi új darabokat $40m körül próbálják most eladni.
És azért jelentős mértékben tudták fejleszteni a legújabb generációs GLONASS-K is ami az előző generációtól eltérően már nyomás nélkül tud működni ezáltal tömege is jelentősen csökkent, 750 kg, szemben a GLONASS-M 1450 kg-os tömegével. Es ezek Üzemi élettartama már 10 év, szemben a második generációs GLONASS-M 7 éves élettartamával.
Sokminden befolyásolja egy Hold élettartamát, a minőségi alkatrészekén túlmenően is, jellemzően a LEO palyan levők rövidebb egy GSO hoszabb életűek, de tény, hogy az Oroszok itt is le vannak maradva. Tegnap ègett el Kosmos2560Ez okozta az orosz müholdak 5éves (átlag) élettartalmát. Az amerikai müholdak átlag 15 évig müködnek.

Amíg pl. az USA nemrég nyugdíjazta egy rendkívül hosszú élettartamú DSCS-3 B7 (USA 113) műholdját az. A még 1995 júliusában felbocsátott katonai kommunikációs műhold több mint 27 évnyi működés után végül GEO temetői pályára került. Eredetileg 10éves működése tervezték.