Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93
Az Ukrajnához köthető (kb.) egyetlen piacképes brand (Milla Jovovich).

GTY_milla_jovovich_kab_140819_16x9_992.jpg


Érdekes jelenség, hogy pár éve egyre több hírben litvánként/... említik a korábbi(valós), ukrán(orosz) helyett.

Maga a film(The Rookies) kínai pénz/produceri próbálkozás. Érdekes, hogy "papíron" nem a férje rendezte.
A szakmától nem idegen mondjuk, hogy valaki befuttatását a háttérben valójában dolgozó nevesebb rendező(esetünkben akár Paul William Scott Anderson) tudása segíti.
...és ennek a fordítottja is "megesik", amikor a nevet adja valaki, de a munkát(és esélyt a kitörésre) egy addig háttérben dolgozó "kezdő" kapja, mint a Ragadozók (Predators) esetében a már neves Robert Rodrigez, aki az eredeti rendezői felkérését átváltotta produceri státuszra és a rendezői munkával megbízta Antal Nimród-ot, aki a rendezői munkát --szerintem egész jól-- végezte el.

Rajta kívül nekem csak sportolók jutnak eszembe mint ukrán brand: 90-es évek végén a edzői körökben legenda Lobanovsky vezette Dynamo Kiev menetelése, Shevcsenkoval, Rebrovval, Shovkovszkijjal a soraiban, a rúdugró Bubka, vagy Popovich az országúti bringás aki Armstrong csapatában tekert, meg Klicskóék, hirtelen más nem jut eszembe. Ja meg az olcsó üzemanyag, konyak, és csoki. (most már az sem).

Az Antal Nimródos Predators tisztességes munka volt, persze az első kettő (szerintem) nyomába nem ér, viszont utolsó borzalomhoz a The Predatorhoz képest egyenesen mestermű.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 551
14 432
113
Az Ukrajnához köthető (kb.) egyetlen piacképes brand (Milla Jovovich).

GTY_milla_jovovich_kab_140819_16x9_992.jpg


Érdekes jelenség, hogy pár éve egyre több hírben litvánként/... említik a korábbi(valós), ukrán(orosz) helyett.

Maga a film(The Rookies) kínai pénz/produceri próbálkozás. Érdekes, hogy "papíron" nem a férje rendezte.
A szakmától nem idegen mondjuk, hogy valaki befuttatását a háttérben valójában dolgozó nevesebb rendező(esetünkben akár Paul William Scott Anderson) tudása segíti.
...és ennek a fordítottja is "megesik", amikor a nevet adja valaki, de a munkát(és esélyt a kitörésre) egy addig háttérben dolgozó "kezdő" kapja, mint a Ragadozók (Predators) esetében a már neves Robert Rodrigez, aki az eredeti rendezői felkérését átváltotta produceri státuszra és a rendezői munkával megbízta Antal Nimród-ot, aki a rendezői munkát --szerintem egész jól-- végezte el.

Orosz-szerb szülőktől származik.

Amúgy tényleg gyönyörű nő.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 765
80 823
113
...a választott kor, a film stilusa, meg úgy egyébként ez a "fél-fantasy" ez tetszik,...s bár én ilyen mélységekben nem ismerem a kor tágabb történetét - főleg nem vlmi szláv vonalon - , de pont ezért kiváncsi leszek az "előadásmódra"...meg a közönség-reakciókra.
Ukrajnában forgatták egyébként, ukrán töténészek segítették a filmet.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A hobbit - a jó verzió:

A trilógia újravágva, sallangoktól megszabadítva, hogy hű legyen a könyvhöz amennyire csak lehetséges.

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 941
30 788
113
@molnibalage
Magyarul csak egy nagyon pocsék változatot találtam a YT-on.de ti már modern gyerekek vagytok,értetek mindenféle külhoniul. ;)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 053
13 404
113
Ukrajnában forgatták egyébként, ukrán töténészek segítették a filmet.
Ukrán történészek?! :eek: :cool:...nincs több kérdésem...
Lementettem az elso részt és megnéztem a feliratokat. Szakkonzultációt egy szlovák és egy szlovákiai magyar régész biztosították, fegyvereket és kosztumoket ukránok készitették és a szarvas Magyarországról származik (HORKAI ANIMAL TRAINING CENTER).
Állítolag két idomítot magyar szarvas van, és ezek szerepelnek szinte minden filmben, sorozatban vagy reklámban ... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 946
32 188
113
Inkább nem kommentálom,...nyilván látványos alkotás lesz, várahatóan a kreativ szlovák akadémikusok majd ihletet kapnak és rittyentenek hozzá valami "szakmai" irodalmat is...csak hogy kerek legyen a történet.

Ők legalább tudnak ilyeneket, meg a lengyelek pl. "történelmi" kosztümös filmeket, sorozatokat gyártanak, akárcsak a törökök.
Nálunk meg szánalmas produkciók, sokszor durván túlárazva, amik ürügyén aztán a ballipsik okádhatják a vért. Na persze SZFE-n nevelkedett szakmától nem is várható, hogy valami igényeset csináljanak, vagy akár elvállalják. Andy pedig meghalt, mielőtt a Hunyadi-filmből lett volna valami, talán jobb is.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Lementettem az elso részt és megnéztem a feliratokat. Szakkonzultációt egy szlovák és egy szlovákiai magyar régész biztosították, fegyvereket és kosztumoket ukránok készitették és a szarvas Magyarországról származik (HORKAI ANIMAL TRAINING CENTER).
Első benyomások?...félig meddig "szakmabeliként"...?
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 053
13 404
113
Első benyomások?...félig meddig "szakmabeliként"...?
Ami már az elozetesekbol nyilvánvaló volt, hogy próbalkoznak egy kicsit rájátszani a Vikingekre, ami leginkáb a Čaradon látszódot,
no még ahogyan utólag kispécizték a V-betut a címben. Csak éppen a holtestekkel befedet csatatér helyet csak egy oszevérzet fickóra futotta az elején. Viszont majd a beavatási szertással menyiségileg bepótólták. :cool:

Oszehasonlításképen elso rész online: https://videoportal.joj.sk/slovania/epizoda/87475-slovania

Amúgy eddig bejon nekem, csak nagyon zavar a Cinkota hangja (a Jóbarátok dabingja miat), de valahogy megszokom. Tehettek volna már az elso részbe valami harcot.

Elég túlzás, hogy avarokat vérszomjas harcias utonáloknak festik, ami viszont igazán megszúrta a szememet, az a hrivna pénz formájában való "bevezetése". Hrivnák mind fizetoeszkoz (egyik a sok kozul) ugyanis akkoriban vas ingotok voltak. :oops::rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Ami már az elozetesekbol nyilvánvaló volt, hogy próbalkoznak egy kicsit rájátszani a Vikingekre, ami leginkáb a Čaradon látszódot,
no még ahogyan utólag kispécizték a V-betut a címben. Csak éppen a holtestekkel befedet csatatér helyet csak egy oszevérzet fickóra futotta az elején. Viszont majd a beavatási szertással menyiségileg bepótólták. :cool:

Oszehasonlításképen elso rész online: https://videoportal.joj.sk/slovania/epizoda/87475-slovania

Amúgy eddig bejon nekem, csak nagyon zavar a Cinkota hangja (a Jóbarátok dabingja miat), de valahogy megszokom. Tehettek volna már az elso részbe valami harcot.

Elég túlzás, hogy avarokat vérszomjas harcias utonáloknak festik, ami viszont igazán megszúrta a szememet, az a hrivna pénz formájában való "bevezetése". Hrivnák mind fizetoeszkoz (egyik a sok kozul) ugyanis akkoriban vas ingotok voltak. :oops::rolleyes:
Hétvégén majd belekóstolok...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Hirtelen eszembe jutott erről, ez a sorozat:


És igen, úgy tűnik jön végre az új évad:


Aki nem ismeri, annak javaslom az elejétől elkezdeni nézni.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 053
13 404
113
Ők legalább tudnak ilyeneket, meg a lengyelek pl. "történelmi" kosztümös filmeket, sorozatokat gyártanak, akárcsak a törökök.
Nálunk meg szánalmas produkciók, sokszor durván túlárazva, amik ürügyén aztán a ballipsik okádhatják a vért. Na persze SZFE-n nevelkedett szakmától nem is várható, hogy valami igényeset csináljanak, vagy akár elvállalják. Andy pedig meghalt, mielőtt a Hunyadi-filmből lett volna valami, talán jobb is.
A csehek pont most készítették a "Jan Žižka" filmet (majdnem azonos korszak mind a Hunyadi lenne) szinte mind kulfoldi szinészekkel és a világban "Medieval" címen fog futni: https://en.wikipedia.org/wiki/Medieval_(film)
220px-Medieval_Film_Poster.jpg

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 551
14 432
113
No, állítólag a Snyder cut brutálisan jó lett, a 4 óra egyetlen perce sem volt unalmas.


Gondolom valami szűkebb körű vetítésen látta, mert elvileg csak csütörtök /péntek körül jön ki.
 
M

molnibalage

Guest
No, állítólag a Snyder cut brutálisan jó lett, a 4 óra egyetlen perce sem volt unalmas.


Gondolom valami szűkebb körű vetítésen látta, mert elvileg csak csütörtök /péntek körül jön ki.
Én csak belenéztem pár ilyen szuperhős filmes izébe. Nem tudom mi izgalom van abban, hogy csépelik egymást a fizika minden törvényére fittyet hányva.
2 éve kb. az Endgame vagy mi első részét leszedtem és átpörgetve is uncsi volt.

Ezt leszámítva a Av II. megtekintése óta a legkisebb ingerenciám nincs képregény filmet nézni.
 
  • Tetszik
Reactions: csakb