Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 353
113
Valaki nemtud valami /tokmimd1 milyen kategoria a love storyn kivul./ ami nem ilyen superkepessegu lehetetlen dolgokat muvelo emberekrol szol? Itt most nem csak a dedikaltan superhos filmeket ertem. Hanem hogy 100 m rol ledob egy ilyaszt a kardjaval miutan 120 emberen atvagta magat fohosunk vagy kilo 100 embert miozbe neki karcolasa sem lessz. Vagy atgazol a fel varoson 200 al torve zuzva de o sertetlenul szall ki a kocsibol vagy 20 m eses utan is karatemester mikozbe az ellen 1 felrement pofoonba is belahal... Tehat valami realisat?

Gyöngyszem Black-Noir(közeli) klasszikust találtam neked (és magamnak is):

axuBeLVBeXfVZPGg6ph2taWRDFq.jpg
10098_backdrop_scale_1280xauto.jpg


Előzetes: https://indavideo.hu/video/A_Szamuraj_-_Le_Samourai_Alain_Delon

Kicsit "lassú" már, "nem elég véres" már, CGI sincs benne már, de olyan filmekben élt tovább a "szelleme" mint a Tűzben edzett férfi, Leon a Profi, A könyvelő(előzetes)...

Ez utóbbiban
szerintem nagyot alakított!

Visszaugorva az eredetihez, légy türelmes (...vagy elég fáradt) hozzá: Jó filmnézést !
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 429
18 851
113
Csak nekem tűnik fel hogy a godzilla filmekben az f35-sok aim9x lövik az óriás titánokat? Vagy akkor hamar véget érne a film ha pár f35 hajó elleni rakétát etegetne rá? Vicces amikor azt mondják egy ilyen filmben hogy a hadsereg "tehetetlen" aztán elkepzelek vagy 15 szu34 - et kh31 rakétákkal megpakolva. Van ilyen kép is
 
  • Hűha
Reactions: fip7

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
@Szittya , találtam neked egy teljesen Irreális filmet. :D Tudom, hogy pont az ellentét a cél, de most nézem az 1988-as, Vadászok című Mad Max utóérzetű csodát, amiben a főhős eldobta a fegyverét hiszen úgy biztos védettebb, aztán két FV 101-el leadtak rá vagy tíz-tizenöt lövést, meg géppuskázták is róluk kb. ötven méterről, de nem sikerült a találat valahogy és sikerült meglépnie a gépek elől, így most már csak vagy ötven gyalogos üldözi, de mivel most írok, csak azthiszem, hogy előlük is megszökött egy kiszikkadt sivatagos terepen fekete ruhában. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 488
14 276
113
Kissé elfeledett film a 90-es évek elejéről. Szerintem kifejezetten jól sikerült.

Akkor is tetszett, és szerintem ma is aranyos, remek színészekkel a "felnőtt" szrerepekben, és jó kis nosztalgia faktorral.

 
T

Törölt tag 4082

Guest
Valaki nemtud valami /tokmimd1 milyen kategoria a love storyn kivul./ ami nem ilyen superkepessegu lehetetlen dolgokat muvelo emberekrol szol? Itt most nem csak a dedikaltan superhos filmeket ertem. Hanem hogy 100 m rol ledob egy ilyaszt a kardjaval miutan 120 emberen atvagta magat fohosunk vagy kilo 100 embert miozbe neki karcolasa sem lessz. Vagy atgazol a fel varoson 200 al torve zuzva de o sertetlenul szall ki a kocsibol vagy 20 m eses utan is karatemester mikozbe az ellen 1 felrement pofoonba is belahal... Tehat valami realisat?
Istenek és Katonák. (Gods and Generals) 2003as szóval nem új, de nekem nagyon tetszett. Szecessziós háború déli szemmel.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Aki szereti a Szép új világot, annak ajánlom a sorozatot. Egyáltalán nem a könyvet követi a történet, de fan-fictionnek simán elmegy. Szép és ötletes a design, ügyes a történet, és az első pár rész megnézve sikerülni látszik az a bravúr, hogy a világ beteg szépségét és a könyv filozófiáját megjelenítsék egy egész nézhető sorozatban. Nem egy akciódús történet, de véletlenül sem unalmas. Sorozatbaráton is nézhető.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 691
90 785
113
Itt nézheti meg az 1991-es alkotást.


Előkerült, és a YouTube-on bárki megcsodálhatja Tolkien klasszikusának, a Gyűrűk Urának a szovjet feldolgozását – szúrta ki a 444.hu.
A két részből álló filmet 1991-ben, egy leningrádi stúdióban készítették, valószínűleg nem túl nagy költségvetésből


Jó szórakozást!!!
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 084
60 165
113
Nézem a For All Mankind második évadát.
Nem ült le, szerintem még mindig jó.
A hetedik rész azonban önmagában tartalmaz némi logikai gikszert (az alternatív idősíkon már 1983-ban járunk, “náluk” se robbant még fel a Challenger, mégis hivatkoznak az esetre), illetve a szovjet holdi kozmonautáknak szemben az első évadbeli egész korrekt űrruhájához képest itt már csak egy GS-6-os magassági sisak és egy így-úgy-de inkább sehogy kitömködött világos kezeslábas jutott :)
De amúgy még mindig jó a sorozat!
 
M

molnibalage

Guest
Tegnap barátnővel megnéztem az L.A. Confidental filmet. Ő még nem látta, én jó sokszor.
És meg kellett jegyeznem, hogy ennyire intelligens filmeket szinte nem csinálnak, legalábbis nem Hollywoodban vagy 20 éve...
Micsoda karakterek, motivációk és cselekmény. Mindez alig több, mint 2 órában.

Ezzel szemben mi van ma...? 2+ órás élőszereplős full kretén Szépség és a Szörnyeteg, ami nem képes azt elmesélni, amit azeredeti 90 percben tudott.
A '90es évek aranykora hol van már? Helyette mi van? Godizzla vs. Kong, Pacific Rim, Tansformers n+1 meg Fast and Furious. Röhej...
Na, ezért nem is nagyon jártam moziba a COVID előtt sem...

Nagyítóval kell keresni az intelligens filmeket, amiről az egész '90-es évek szólt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 488
14 276
113
Tegnap barátnővel megnéztem az L.A. Confidental filmet. Ő még nem látta, én jó sokszor.
És meg kellett jegyeznem, hogy ennyire intelligens filmeket szinte nem csinálnak, legalábbis nem Hollywoodban vagy 20 éve...
Micsoda karakterek, motivációk és cselekmény. Mindez alig több, mint 2 órában.

Ezzel szemben mi van ma...? 2+ órás élőszereplős full kretén Szépség és a Szörnyeteg, ami nem képes azt elmesélni, amit azeredeti 90 percben tudott.
A '90es évek aranykora hol van már? Helyette mi van? Godizzla vs. Kong, Pacific Rim, Tansformers n+1 meg Fast and Furious. Röhej...
Na, ezért nem is nagyon jártam moziba a COVID előtt sem...

Nagyítóval kell keresni az intelligens filmeket, amiről az egész '90-es évek szólt.

Ezt én anno még moziban láttam Persze azóta is még többször.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
241
1 238
93
Tegnap barátnővel megnéztem az L.A. Confidental filmet. Ő még nem látta, én jó sokszor.
És meg kellett jegyeznem, hogy ennyire intelligens filmeket szinte nem csinálnak, legalábbis nem Hollywoodban vagy 20 éve...
Micsoda karakterek, motivációk és cselekmény. Mindez alig több, mint 2 órában.

Ezzel szemben mi van ma...? 2+ órás élőszereplős full kretén Szépség és a Szörnyeteg, ami nem képes azt elmesélni, amit azeredeti 90 percben tudott.
A '90es évek aranykora hol van már? Helyette mi van? Godizzla vs. Kong, Pacific Rim, Tansformers n+1 meg Fast and Furious. Röhej...
Na, ezért nem is nagyon jártam moziba a COVID előtt sem...

Nagyítóval kell keresni az intelligens filmeket, amiről az egész '90-es évek szólt.
Nono, a Pacific Rim első része még egész jó volt, azt nem bántani. A második rész már borzalom volt. A többivel egyetértek.
 
M

molnibalage

Guest
Nono, a Pacific Rim első része még egész jó volt, azt nem bántani. A második rész már borzalom volt. A többivel egyetértek.
Mi volt benne a jó? Az is igazi, hamisítatlan vérostoba látványfilm volt.
Anno csináltam egy szar idős agyleégetős napot. Egy napon nézem meg ezt, a Godzillát és még valamit. Durva volt.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: yangwenli and fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 779
30 558
113
Tegnap barátnővel megnéztem az L.A. Confidental filmet. Ő még nem látta, én jó sokszor.
És meg kellett jegyeznem, hogy ennyire intelligens filmeket szinte nem csinálnak, legalábbis nem Hollywoodban vagy 20 éve...
Micsoda karakterek, motivációk és cselekmény. Mindez alig több, mint 2 órában.

Ezzel szemben mi van ma...? 2+ órás élőszereplős full kretén Szépség és a Szörnyeteg, ami nem képes azt elmesélni, amit azeredeti 90 percben tudott.
A '90es évek aranykora hol van már? Helyette mi van? Godizzla vs. Kong, Pacific Rim, Tansformers n+1 meg Fast and Furious. Röhej...
Na, ezért nem is nagyon jártam moziba a COVID előtt sem...

Nagyítóval kell keresni az intelligens filmeket, amiről az egész '90-es évek szólt.
Ne halotvudi filmeket néz.Hogy háborusakat ajáljak,pl a Long tani-csata (ausztrál,megtörtént esemény),vagy javallom az Isemeretlen csata (orosz,szintén megtörtént esemény-különben jok a mostani orosz háborús filmek) filmet