Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 569
14 471
113
Első évadot végigerőltettem, de szörnyű volt, pedig az Atlantis se volt vmi nagy cucc előtte.
Gyakorlatilag Richard Dean Anderson-nak köszönheti az egész széria, hogy emlékeznek még rá az emberek, már az alap mozifilm is iszonyat gáz volt.

Van is vele poén a sorozatban:
O'neall két llel. Volt egy másik is egy l-el, de neki nem volt semmi humora.

Egyébként igen. Gyakorlatilag amikor kilépett a sorozat is vele halt.

Nekem nagyon bejött az alap mozifilm is. A szinkronja is ült akkor.
Nálam nem RDA vitte el a szériát. A humor kellett bele, de azért a többi szereplő, de inkább maga a setting és univerzumépítés volt jó. 1-2-3 évados események határoztak meg 8 évad táján dolgokat.


Itt szerintem véletlen kapocs van. a Goalul'd fenyegetés megszűnése egybeesett a távozásával. Ha engem kérdeztek a Mobeuis részek után véget érhetett volna az egész. Tökéletes sorozatlezáró rész volt az is.


Nekem nagyon tetszett a mozifilm, egy igazi klassz kiseredeti sci-fi a 90-es évekből. Moziban láttam.

Az SG-1-et néztem, mert adta az országos tévé, de nem voltam a a rajongója, egy idő után abba is hagytam.

Az SGA volt ami újra behúzott, mert valahogy tetszett az alapszitu, hogy el vannak vágva a földtől + nekem az Atlantis-is csapat jobban bejött, a Shepard-McKay-Sheppard páros az egyik legjobb sorozat páros. Ezután néztem meg az SG-1 kimaradt részeit, majd amikor indult, az SGU-t is.

Az SG1-ből egyébként csak a sorozat második felét szerettem igazán, amikor bejöttek előbb a replikátorok, majd Baal és az Ori.

A kedvenc részem a 10x16 Bad Guys, a10x10/11 Quest meg a10x3 Pegazus terv.

Ami még nagyon jó, az a 8x19/20 + 9x01/02, 8x15 Joe polgártárs

+5x12 Warmhole xtreme és 4x11

Az SG-1-nél mindig is a sorozat gyengéjének tartottam, hogy bár már 10 + éve van SG program, meg mindenféle galaktikus háborúkat vívnak, meg mindenféle galaktikus szövetségesek meg ellenségek vannak, és kb. az összes földi ország tud a programról, de láthatóan a csillagkapu révé elérhető technológiák semmi hatást nem gyakorolnak a földi mindennapokra, és a köznép sem tud róla semmit.

Az Atlantis első évadánál és a Universe-nél ez ugye nem játszott.

Az sem tetszett, hogy a Goauld-ok ilyen kis szimbióták lettek, miközben a filmben nem azok voltak.


Ami az SGU-t illeti az első 10 részig mindenképp érdemes megnézni, ha valakinek ekkor sem tetszik, az tényleg reménytelen.

Az első 3 rész amúgy BD-n kijött egyben, extra jelenetekkel, aki szezon pakkban szedi le, valószínűleg már így látja.

Az SGU lezárása meg az egyik legjobb sorozatlezárás amit valaha láttam (a legjobb a témában a Fekete Vipera).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 569
14 471
113

Mindnek jó az évadzárója, de ugye elvileg a 4x6 a sorozatzáró, ami zseniális (és egyben komoly)

De a Millenium Speciál is hatalmas (de az szerencsére komolytalan).

Szóval bármelyiket tekinted annak, zseniális, mint kb. az egész sorozat.

Nálam a Fekete Vipera a sorozat number van.
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81
T

Törölt tag 4082

Guest
Mindnek jó az évadzárója, de ugye elvileg a 4x6 a sorozatzáró, ami zseniális (és egyben komoly)

De a Millenium Speciál is hatalmas (de az szerencsére komolytalan).

Szóval bármelyiket tekinted annak, zseniális, mint kb. az egész sorozat.

Nálam a Fekete Vipera a sorozat number van.
Szóval ha gonosz leszek én leszek az univerzum uralkodója, ha meg jó maradok én hordom majd Boaldrick nevetséges bőrtangáját? Avagy Fekete Vipera karácsonyi éneke :)
De amúgy igen, a mileniumi special is üt.
Bár nekem az IV évad az örök number one
Btw, biztos, hogy jobb mint az én ötletem, hiszen kinek tűnne fel itt még egy őrült
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 067
13 437
113
Nekem nagyon tetszett a mozifilm, egy igazi klassz kiseredeti sci-fi a 90-es évekből. Moziban láttam.

Az SG-1-et néztem, mert adta az országos tévé, de nem voltam a a rajongója, egy idő után abba is hagytam.

Az SGA volt ami újra behúzott, mert valahogy tetszett az alapszitu, hogy el vannak vágva a földtől + nekem az Atlantis-is csapat jobban bejött, a Shepard-McKay-Sheppard páros az egyik legjobb sorozat páros. Ezután néztem meg az SG-1 kimaradt részeit, majd amikor indult, az SGU-t is.

Az SG1-ből egyébként csak a sorozat második felét szerettem igazán, amikor bejöttek előbb a replikátorok, majd Baal és az Ori.

A kedvenc részem a 10x16 Bad Guys, a10x10/11 Quest meg a10x3 Pegazus terv.

Ami még nagyon jó, az a 8x19/20 + 9x01/02, 8x15 Joe polgártárs

+5x12 Warmhole xtreme és 4x11

Az SG-1-nél mindig is a sorozat gyengéjének tartottam, hogy bár már 10 + éve van SG program, meg mindenféle galaktikus háborúkat vívnak, meg mindenféle galaktikus szövetségesek meg ellenségek vannak, és kb. az összes földi ország tud a programról, de láthatóan a csillagkapu révé elérhető technológiák semmi hatást nem gyakorolnak a földi mindennapokra, és a köznép sem tud róla semmit.

Az Atlantis első évadánál és a Universe-nél ez ugye nem játszott.

Az sem tetszett, hogy a Goauld-ok ilyen kis szimbióták lettek, miközben a filmben nem azok voltak.


Ami az SGU-t illeti az első 10 részig mindenképp érdemes megnézni, ha valakinek ekkor sem tetszik, az tényleg reménytelen.

Az első 3 rész amúgy BD-n kijött egyben, extra jelenetekkel, aki szezon pakkban szedi le, valószínűleg már így látja.

Az SGU lezárása meg az egyik legjobb sorozatlezárás amit valaha láttam (a legjobb a témában a Fekete Vipera).
Nekem pont a vége félé kezdet már nagyon zavarossá válni (Anubis legyozése után kezdodot számomra a lejto), nem beszélve, hogy sorra mentettek át más sorozatokból a szinészeket, amibol végul is csak Vala Mal Doran karaktere jott be nekem. Annál még annak számolása, hogy hányszor éled életre Daniel jacson, vagy hányan zugnyk bele Carterbe is jobb volt. Atlantiszt is kb a második évad kozben ejtettem, SGU-t eszem ágába se volt már nézni.

A goauldok "átváltozása" a filmhez képest csak nagyon rovid ideig zavart, akár csak hogy "MecGyver" játsza Oneillt. o_O Az viszont, hogy hirtelen egész galaxisban mindenki angolul fecseg sokkal, de sokkal zavaróbb volt. :rolleyes: Azért még az elso évadok saját idejukben elég nézhetoek voltak, bár manápság sokk epizód már elég gagyinak számítana.
 
  • Tetszik
Reactions: papi and tarzaan

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 569
14 471
113
Szóval ha gonosz leszek én leszek az univerzum uralkodója, ha meg jó maradok én hordom majd Boaldrick nevetséges bőrtangáját? Avagy Fekete Vipera karácsonyi éneke :)
De amúgy igen, a mileniumi special is üt.
Bár nekem az IV évad az örök number one
Btw, biztos, hogy jobb mint az én ötletem, hiszen kinek tűnne fel itt még egy őrült

Hihetetlen milyen komolysággal tudták ábrázolni az egész helyzet abszurditását.

A Milennium speciálnak pedig egyszerűen imádtam a végét. Az egész baromira jól sikerült, látszott, hogy mindenki élvezte aki benne van + elég jó kis cameo-k vannak benne.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 569
14 471
113
Nekem pont a vége félé kezdet már nagyon zavarossá válni (Anubis legyozése után kezdodot számomra a lejto), nem beszélve, hogy sorra mentettek át más sorozatokból a szinészeket, amibol végul is csak Vala Mal Doran karaktere jott be nekem. Annál még annak számolása, hogy hányszor éled életre Daniel jacson, vagy hányan zugnyk bele Carterbe is jobb volt. Atlantiszt is kb a második évad kozben ejtettem, SGU-t eszem ágába se volt már nézni.

A goauldok "átváltozása" a filmhez képest csak nagyon rovid ideig zavart, akár csak hogy "MecGyver" játsza Oneillt. o_O Az viszont, hogy hirtelen egész galaxisban mindenki angolul fecseg sokkal, de sokkal zavaróbb volt. :rolleyes: Azért még az elso évadok saját idejukben elég nézhetoek voltak, bár manápság sokk epizód már elég gagyinak számítana.

Tudom, hogy ebből a szempontból én gondolkodom fordítottan.

Igen, az első évadok nem nagyon állták ki az idő próbáját.

Az SGU-t továbbra is ajánlom mindenkinek. Nagyon más, mint a többi SG-s dolog, viszont van benne egy csomó elgondolkodtató dolog + hogy az univerzum egy olyan távoli szegletében járnak, ahol még civilizációk sem föltétlenül léteznek. Ez a leg sci-fisebb és legkomolyabb SG, sokszor kemény morális dilemmákat vet fel, ami miatt nem meglepő, hogy sok korábbi SG rajongó nem szerette, míg aki esetleg szerette volna az SG brand miatt eleve bele sem kezdett.

Nem tökéletes sorozat, de pl. Robert Carlyle brutálisat alakít benne. Szerintem az 1x10-ig megéri belefogni, de minimum az 1x5 végéig.

Ráadásul a második évad közepére az is kiderül, mi lett volna a hajó küldetése, a 2x17/18/19-ben pedig olyan fordulat van, ami miatt különösen sajnáltama kaszát (mármint hogy nem lett harmadik évad).
 
  • Tetszik
Reactions: Negan
T

Törölt tag 4082

Guest
Hihetetlen milyen komolysággal tudták ábrázolni az egész helyzet abszurditását.

A Milennium speciálnak pedig egyszerűen imádtam a végét. Az egész baromira jól sikerült, látszott, hogy mindenki élvezte aki benne van + elég jó kis cameo-k vannak benne.
Nekem a karácsonyi ének valamivel jobban tetszett. De a Milenium special előtt is le a kalappal. Főleg a kis visszautalásra a IV évad zárására.
(Van egy ravasz tervem Uram
Ravaszabb mint a róka aki oxfordban a ravaszság tanszék vezetője volt?
Igen
És ugye a IV évadban jön, hogy nincs most időm meghallgatni, de biztos jobb mint az enyém, hiszen kinek tűnne fel itt még egy őrült, ott meg na jó, nem lövöm le :p )
De igen, eszméletlenül jól ábrázol olyan témákat az egész sorozat, amit ma már nem is biztos, hogy ki lehetne mondani.
Méltó társa a Folytassa sorozatnak, és a Monty Pytonnak.
Amúgy aki még viccesen komoly filmet nézne javaslom meglesni a
Tégla tesó című klasszikust
A magyar szinkron is csak közepesen bosszantó hibákat tartalmaz, de angolul tudóknak javaslom az eredetit. Sok poén egyszerűen nehezebben jön át magyarban a szinkronhangok miatt
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 569
14 471
113
Nekem a karácsonyi ének valamivel jobban tetszett. De a Milenium special előtt is le a kalappal. Főleg a kis visszautalásra a IV évad zárására.
(Van egy ravasz tervem Uram
Ravaszabb mint a róka aki oxfordban a ravaszság tanszék vezetője volt?
Igen
És ugye a IV évadban jön, hogy nincs most időm meghallgatni, de biztos jobb mint az enyém, hiszen kinek tűnne fel itt még egy őrült, ott meg na jó, nem lövöm le :p )
De igen, eszméletlenül jól ábrázol olyan témákat az egész sorozat, amit ma már nem is biztos, hogy ki lehetne mondani.
Méltó társa a Folytassa sorozatnak, és a Monty Pytonnak.
Amúgy aki még viccesen komoly filmet nézne javaslom meglesni a
Tégla tesó című klasszikust
A magyar szinkron is csak közepesen bosszantó hibákat tartalmaz, de angolul tudóknak javaslom az eredetit. Sok poén egyszerűen nehezebben jön át magyarban a szinkronhangok miatt

Jó a karácsonyi ének is, főleg a jövőre vonatkozó rész.


Ismerem, a Téglatesót, nekem is tetszett. Főleg a black cryptonyte, meg kb. az összes sztereotípia fel van benne sorolva, pl. Lando tábornok csirkesütödéje.

Komolyabb szatíra témában ajánlok még két filmet:

American Dreamz - ennek baromi jó lett a szinkronja - ami egyszerre tart tükröt a tehetségkutatók, a bush kormány és az iszlamista szélsőségesek felé. A szereposztás is igen erős.

Four Lions - ez szintén a szélsőségesek + valamennyire a brit multikulti társadalom felé (Riz Ahmed zseniális, de az egész csapat az). Ezt szigorúan eredeti nyelven, felirattal.
 
M

molnibalage

Guest
Az SGA volt ami újra behúzott, mert valahogy tetszett az alapszitu, hogy el vannak vágva a földtől + nekem az Atlantis-is csapat jobban bejött, a Shepard-McKay-Sheppard páros az egyik legjobb sorozat páros.
Ami az első évad után meg is szűnt. Az 2. évad közepétől is csak "becsületből" néztem. Az első évada volt nagyon jó csak az SGA-nak. Arra mai napig emlékszem, mert az utolsó előtti évad utolsó részére és a zárása. A többiből kb. semmire.
Az SG1-ből egyébként csak a sorozat második felét szerettem igazán, amikor bejöttek előbb a replikátorok, majd Baal és az Ori.
A 2. évadban piszok jól alapozó részek vannak pedig.
A Fifth Race például.
A replikátorok a 3x22-ben bukkantak fel.

A kedvenc részem a 10x16 Bad Guys, a10x10/11 Quest meg a10x3 Pegazus terv.

Ami még nagyon jó, az a 8x19/20 + 9x01/02, 8x15 Joe polgártárs

+5x12 Warmhole xtreme és 4x11
A Window of Opportunity az egyik legjobb.
Persze a minden nap ugyanaz vicces sok sorozat előtte, de itt kreatívan csinálták.
Az SG-1-nél mindig is a sorozat gyengéjének tartottam, hogy bár már 10 + éve van SG program, meg mindenféle galaktikus háborúkat vívnak, meg mindenféle galaktikus szövetségesek meg ellenségek vannak, és kb. az összes földi ország tud a programról, de láthatóan a csillagkapu révé elérhető technológiák semmi hatást nem gyakorolnak a földi mindennapokra, és a köznép sem tud róla semmit.
WUT? Te figyelted is amit nézel?
A publikum számára teljesen titok volt a program. A 6. vagy 7. évadban volt a rész, amikor a nagyhatalmakat és legnagyobb középhatalmakat beavatták, de senki mást. Hogyan kéne így átszivárogni a technikának és hogyan...?

A végén a 9-10 évad táján pont volt rész, ahol fake konferencián vett részt a kopasz tudós meg Sam, ahol előadták, mintha ezek a fejlesztések a földi evolúció részei lennének.

Az sem tetszett, hogy a Goauld-ok ilyen kis szimbióták lettek, miközben a filmben nem azok voltak.
A film az alapötletet adta, de több mindent változtattak.

Catherine életkora a filmhez képest nem stimmelt a sorozatban.
Az Abydos a filmben a galaxis túloldalán volt, a soroztban meg a legközelebbi pontja a rendszernek.
stb. stb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 569
14 471
113
Ami az első évad után meg is szűnt. Az 2. évad közepétől is csak "becsületből" néztem. Az első évada volt nagyon jó csak az SGA-nak. Arra mai napig emlékszem, mert az utolsó előtti évad utolsó részére és a zárása. A többiből kb. semmire.

A 2. évadban piszok jól alapozó részek vannak pedig.
A Fifth Race például.
A replikátorok a 3x22-ben bukkantak fel.


A Window of Opportunity az egyik legjobb.
Persze a minden nap ugyanaz vicces sok sorozat előtte, de itt kreatívan csinálták.

WUT? Te figyelted is amit nézel?
A publikum számára teljesen titok volt a program. A 6. vagy 7. évadban volt a rész, amikor a nagyhatalmakat és legnagyobb középhatalmakat beavatták, de senki mást. Hogyan kéne így átszivárogni a technikának és hogyan...?

A végén a 9-10 évad táján pont volt rész, ahol fake konferencián vett részt a kopasz tudós meg Sam, ahol előadták, mintha ezek a fejlesztések a földi evolúció részei lennének.


A film az alapötletet adta, de több mindent változtattak.

Catherine életkora a filmhez képest nem stimmelt a sorozatban.
Az Abydos a filmben a galaxis túloldalán volt, a soroztban meg a legközelebbi pontja a rendszernek.
stb. stb.

Egy ekkora programot nem lehetne titokban tartani, főleg, hogy a goauldok, Luciánszövetség, stb. rendszeresen járt a földre.

De ezzel együtt sem oké, hogy bár van földi naqvada generátor, de mégis még benzines autókkal járnak, stb.

Az Abydos a film szerint nem a galaxis, hanem az ismert univerzum túloldalán volt.
 
M

molnibalage

Guest
Egy ekkora programot nem lehetne titokban tartani, főleg, hogy a goauldok, Luciánszövetség, stb. rendszeresen járt a földre.
Nem, a goauld pont, hogy nem járt. A kaput eltemették és a Föld elveszett évezredekre.
Te tényleg figyeltél is a sorozatra...??????
De ezzel együtt sem oké, hogy bár van földi naqvada generátor, de mégis még benzines autókkal járnak, stb.
Mert nem publikus a technológia.
Amúgy, ha szerinted az lenne, akkor kocsit hajtatnának vele?
Olcsónak tűnik?
Atomenergia van, atomhajtású autó mégsincs.
Az Abydos a film szerint nem a galaxis, hanem az ismert univerzum túloldalán volt.
Tényleg, megnéztem YT-n.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 569
14 471
113
Nem, a goauld pont, hogy nem járt. A kaput eltemették és a Föld elveszett évezredekre.
Te tényleg figyeltél is a sorozatra...??????

Mert nem publikus a technológia.
Amúgy, ha szerinted az lenne, akkor kocsit hajtatnának vele?
Olcsónak tűnik?
Atomenergia van, atomhajtású autó mégsincs.

Tényleg, megnéztem YT-n.

A sorozat 10 éve alatt jártak. Baalnak még nyakkendője is volt.
 
M

molnibalage

Guest
A sorozat 10 éve alatt jártak. Baalnak még nyakkendője is volt.
És? Igen kevés ember tudott róla.
Egyre inkább az az érzésem, hogy nem figyeltél. A goauldok csicskásai tudtak, a trösz és a kormányok fejei és az SG alá / mellé tagozódó szervezetek. A többiek semmit. Leszarom, hogy ez film és nem reális, de ez a setting. Pont.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 569
14 471
113
És? Igen kevés ember tudott róla.
Egyre inkább az az érzésem, hogy nem figyeltél. A goauldok csicskásai tudtak, a trösz és a kormányok fejei és az SG alá / mellé tagozódó szervezetek. A többiek semmit. Leszarom, hogy ez film és nem reális, de ez a setting. Pont.

+ ugye volt két invázió is, amiból az elsőt minimum egy rakás amatőr csillagásznak észlelnie kellett volna, az antarktiszi csatát meg még többnek.
 
M

molnibalage

Guest
+ ugye volt két invázió is, amiból az elsőt minimum egy rakás amatőr csillagásznak észlelnie kellett volna, az antarktiszi csatát meg még többnek.
Mondom, a setting része az, hogy nem tudják.
Ennyi, kész. Nem értem, hogy ezen mit kell magyarázni.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 291
17 362
113
+ ugye volt két invázió is, amiból az elsőt minimum egy rakás amatőr csillagásznak észlelnie kellett volna, az antarktiszi csatát meg még többnek.
Észlelték is, a kormány meg mindig elsimitotta, amennyire tudta.
Több részben is volt téma hogy nem mindenkit tudtak meggyőzni, elhallgattatni, voltak, akik túl mélyre ástak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7