1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filmek és sorozatok

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Unio által indítva @ 2013. január 17..

1. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

A Sztalker a legnagyobb! Mindenkinek ajánlom, aki bírja a lassú, gondolkodós filmeket.

Amúgy most lehetne Sátántangó-maratont is tartani, az egyetlen baj, hogy ezek a filmek moziban ütnek nagyot. Egyszer a Tabán moziban végigültem a Sátántangót, és nagyon jó élmény volt.

LMzek 2.0 likes this.
  2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Látszik a 105 mm L7 ágyú

Negan likes this.
  3. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Szerintem egy klasszikus.

4. gacsat

gacsat Well-Known Member

Mit törtem a fejem, a tank miféle szerzet lehet?.

5. Negan

Negan Well-Known Member

/7ben és 73ban is zsákmányoltak T55/62 tankokat,amiket átépitettek.M60 hajtáslánca és L7 löveg került beléük,és a 80as évek végéig használták őket hk-ként,majd átépitették őket mindenféle célokra,főleg lövészszállitónak.Még a javitható kilőtt járgányokat is felhasználták..
    Érdekes mód,ők nem dobták ki a még használható,hatékonyan felújitható teknyikát
    Még a IIvh-bol visszamaradt félhernyótalpasokat és modernizált Shermanokat is használták a 80as években megszálló feladatokra,meg határ menti járörözésre.Még filmben is szerepeltek,ami Dél Libanonban játszódott.[​IMG]

fulcrum11 and Bleroka like this.
  6. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

7. Zapp Brannigan

Zapp Brannigan Active Member

Ez a legkisebb baj a filmel. Engem jobban zavart, hogy amerikaiak játszottak oroszokat. Mondjuk lehet szinkronossan nem lógott volna ez annyira ki. Biztos sok szemétséget megcsináltak anno az oroszok a háború alatt de a tank commander alajka nekem totál hiteltelennek tűnik.
    De mindezek ellenére érdekes film nem bántam meg, hogy megnéztem.

sidewinder12 likes this.
  8. papi

papi Well-Known Member

Nézd meg a Lebanon című harckocsis filmet. Érdekes koncepció, hogy mi is csak úgy érzékeljük a külvilágot, ahogy a gép személyzete. Rohadt klausztrofób az egész.

Negan likes this.
  9. gacsat

gacsat Well-Known Member

A filmben meglepően nagynak tűnik a harckocsi belseje. Persze a kamera minden belső teret megnagyít.

10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Minden szereplő hiteltelen volt. Ráadásul erősen túlkorosak is. Hanem, ha filmnek vetted, nem történelemnek, igenis jó film volt.

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ők minden pillanatban a végpusztulás szélén vannak. A lengyelek is így érzik magukat. Ezért nem selejteznek.
    Én meg úgy vagyok vele, hogy igenis van értelme a harmadik lépcsőnek is. Nem jut GPSbomba minden tankra.

zeal and Bleroka like this.
  12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Miért nem volt nekik jó az orosz ágyú és motor? A lőszer és alkatrész gyártás nem egyszerűbb, mint másik rendszereket beleaplikálni?
    Igaz, végül a vietek is selejtezták a többszáz F-5öst, mert az oroszok nem vállalták a javításukat.

13. Negan

Negan Well-Known Member

Ez ugyan nem ebbe a rovatba való,de a hk csak tömegben csatadöntő.
    Harctéri ellátásnál nagyon nem hátrány ha egységesek a dolgok.Azonkivűl az L7 löveg,meg az amerikai motor is jobb volt,mint az orosz eredeti.(anno nekünk is felajánlották,hogy csináljunk motorcserét a T55/72 hk-inkba.Nem csak a MiG21 korszerűsitéstre,hanem sznte mindenre volt ajánlatuk)

14. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Gondolom a logisztika is közrejátszott. Most miért üzemeltess párhuzamosan két kb hasonló teljesítményű dolgot. A másik, hogy a 105 mm valalmivet jobb lehet, mert a kínaiak is lecserélték.

15. Negan

Negan Well-Known Member

A motor is sokkal jobb lett.900lovas,és megbizhatóbb.Nekünk már az 1200le-s változatát ajánlották,hogy rakjuk be a tankjainkba.

gacsat likes this.
  16. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

Miért vannak harckocsizó sisak nélkül egy hk-ban? Ráadásul úgy is lőnek. Ezt leszámítva érdekes filmnek tűnik.

17. papi

papi Well-Known Member

Mert fullasztó hőség van a gépben.

18. boki

boki Well-Known Member

Diverzáns. Krím. Bemutató május 9.

19. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

20. fip7

fip7 Well-Known Member

Nem értek a témához, de érdekesnek találtam. Egy hozzá értő figura értékeli a vívásos harci jeleneteket a filmekben:

Ezen oldal megosztása