Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Igen, a könyben nem volt. A filmben pedig már az első jelentektől úgy hypolták, mint valami csodafegyvert.
Egyszer olvastam, hogy Lynch nem akart szórakozni a Paul által használt, és a fremeneknek megtanított harcmodorral, úgyhogy inkább lecserélték azt erre a nagyon tuti hangfegyverre...
Én az ilyen döntések miatt nem szeretem a Lynch féle mozit, mert nagyon sokat torzít a sztorin, azon kívül, hogy filmként sem funkcionál megfelelően szerintem (konkrétan úgy, hogy olvastam a könyvet, alig értettem néha, hogy hol tartunk). Persze nem lenne ilyen durva a véleményem, ha a könyv előtt látom a filmet, de így nekem egy szenvedés volt a film, főleg az utolsó órája.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 730
30 256
113
Igen, a könyben nem volt. A filmben pedig már az első jelentektől úgy hypolták, mint valami csodafegyvert.
Egyszer olvastam, hogy Lynch nem akart szórakozni a Paul által használt, és a fremeneknek megtanított harcmodorral, úgyhogy inkább lecserélték azt erre a nagyon tuti hangfegyverre...
Én az ilyen döntések miatt nem szeretem a Lynch féle mozit, mert nagyon sokat torzít a sztorin, azon kívül, hogy filmként sem funkcionál megfelelően szerintem (konkrétan úgy, hogy olvastam a könyvet, alig értettem néha, hogy hol tartunk). Persze nem lenne ilyen durva a véleményem, ha a könyv előtt látom a filmet, de így nekem egy szenvedés volt a film, főleg az utolsó órája.
Anno annak idején játszottam a Battle for Dune játékkal. Azzal is keverhetem. A fedaykinoknak volt...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A pálmafák az Origó stúdióban voltak "beültetve" egy lebetonozott területen kb. 1m átmérőjű gödrökbe. Minden gödörbe ment egy gázcső, a pálmafák leveleit lézerrel vágták ki fémlemezekből, önjáró szerelőkosárból szerelték fel - hogy többször fel lehessen venni azt amikor lángolnak a fák:)) Meg kb. mindent így képzelj el... A sivatagi jelenetek Jordániában készültek, az összes többi a budapesti stúdiókban.
Tök jó, hogy ennyit tudsz róla, de én nem a pálmafákat véltem felismerni, szval ha van releváns infód azt szívesen veszem. Mégegyszer ezen jelenet elején a rácsról van szó, ami mögül kandikálnak a fremenek. Ez egy nagyon egyedi design, a forma és a méret, nem sok ilyen van, de tudom, hogy a fővárosban van valahol az egyik középület bejáratánál. Én is tudom, hogy digitálisan ollózzák össze az anyagokat ez nem érdekel. Az érdekel, hogy be tudja-e valaki azonosítani a rácsot, hogy ennek az eredetije hol van Budapesten.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 546
113
Én is megnéztem tegnap, összességében nem rossz egy filmtöl. Viszont szerintem a történetet az elözményeknél kellene kezdeni, a Butleri Dzsihádnál, igazából minden ott kezdödött. Miért nincsenek lézer fegyverek, számítógépek, ki volt az elsö mentát, hogyan jöttek létre a navigátorok, a bene gesserit, a sarduakarok, a nagy nemesi házak, a harcmesterek stb. Legalább 6-7 film kellene ehhez sajnos ez nemhiszem hogy meglesz.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 953
30 828
113
Én is megnéztem tegnap, összességében nem rossz egy filmtöl. Viszont szerintem a történetet az elözményeknél kellene kezdeni, a Butleri Dzsihádnál, igazából minden ott kezdödött. Miért nincsenek lézer fegyverek, számítógépek, ki volt az elsö mentát, hogyan jöttek létre a navigátorok, a bene gesserit, a sarduakarok, a nagy nemesi házak, a harcmesterek stb. Legalább 6-7 film kellene ehhez sajnos ez nemhiszem hogy meglesz.
A könyvben van egy lexikon a végén,ami ezeket a magyarázatokat tartalmazza.
A könyvben nincs szonikus fegyver.
Fremeneket az Atraides harcászati taktikára és "bűvharcra" tanitják a könyvben.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Már nagyon várom, hogy megnézhessem a vegyes kritikák ellenére. Amúgy sztem a legtöbb könyv eleve adaptálhatatlan filmre, mert a könyvek dramaturgiája és a fantázia léptéke teljesen más, így az olvasói élmény is más, mint a nézői élmény. (Ezért is szeretem jobban a könyveket.) Az olvasó időmúlási érzése, megértési ritmusa is teljesen egyedi, míg a filmé uniformizált, és még van sok-sok különbség. Vszeg ezért működnek azok az adaptációk, ahol csak az univerzumot veszik át a filmbe, és nem konkrét történetet (pl. a Marvel cuccok).

Filmen az "egyszerű történet + gazdag cselekmény" típusú sztorik működnek jól, pl. ezért tömték tele az Alapítványt cselekménnyel. Ahol fordított a felállás (és ilyen a Dűne is), ott borulnak a filmes receptek, és ha hűek akarnak maradni a könyvhöz, akkor fanyalognak a nézők.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 932
19 189
113
Ok...

Ok...

Hogyan definiálod a lassan mozgót? Mert akkor egy parittya egy szép nagy robbanószerkezettel - a kor szintjén nézve - elég űber cucc lene...
Vagy egy ostorszerű cucc végén levő ragadós tapadóbomba. XD


De fémből vannak ugye?
Szuper, akkor a giga mágnes a harcmező királya... :)
Amit lézer véd és úgysem tudja szétlőni semmi.
A lore alapján ez jön ki...

És mindenkinek telik ilyen huncutságra?
Érdekes egy lore na...

Itt már bevallom elfogott a röhögés.
Mert, ha egy szutyok pajzs teljesítménysűrűsége ennyi, akkor egész érdekes távlatok nyílnak meg...

Mivel? Ha ők atomoznak, a másik meg nem?


Egy csudás és több száz év alatt nem sikerült újra meghonosítani az lőfegyverek kultúráját a Fremeneken kívül?
Az igen...
Ezek szerint akkor a jövőben mindenki kretén?
De, ha igen, akkor hogyan utazunk kreténekkel csillagok között?

Asszem most ment el a kedvem a filmtől.
Kb. ismertem a settinget, de ezekről nekem eddig senki nem beszélt.
Ez volt a szerencsém.
Herbert könyvei elég szarok, hogy őszinte legyek. a Dűne még a jobbak közül való.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711