Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Akkor a woke meg az incelt magyarázza el valaki pls, ma már kétszer olvastam, de nem merek rákeresni egyikre sem.
Az incel egyszerűbb: "nem önkéntes cölibátusben élő" férfiakat jelent, azaz olyan faszikat, akikkel senki lánya nem akar szexelni. (Hogy ez kinek a hibája, azt ne firtassuk.)

A woke ideológia már keményebb dió, mert a halmazba egy sokrétű nézetrendszer tartozik. A teljesség igénye nélkül és vulgarizálva: pl. a mérgező férfiasság elutasítása, kritikai fajelmélet, lmbtq-jogok ünneplése, genderfluiditás, blm-szimpátia, sötétzöldség és hasonlók. Egyfajta újbalos ideológiai csomag, ami már nem a hagyományos munkás-paraszt osztályharcos marxizmus, hanem az egyén és az "üldözött/elnyomott csoportok" jogainak méricskélésén alapul. Személyes véleményem, hogy jellemző módon pont nem a "felébredettség" a legjobb szó erre, hanem inkább az elvakultság.

A konzervatív narratíva szerint a woke ideológia lelkes közvetítője a "tudatipar", ami többek között a filmeken-sorozatokon keresztül is érzékenyít ezekben a témákban. Ezért fekete nő a következő 007-es ügynök, ezért lett pityergő nő a szenvtelen Eto Demerzelből az Alapítványban stb, stb, stb.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
A woke ideológia már keményebb dió, mert a halmazba egy sokrétű nézetrendszer tartozik. A teljesség igénye nélkül és vulgarizálva: pl. a mérgező férfiasság elutasítása, kritikai fajelmélet, lmbtq-jogok ünneplése, genderfluiditás, blm-szimpátia, sötétzöldség és hasonlók. Egyfajta újbalos ideológiai csomag, ami már nem a hagyományos munkás-paraszt osztályharcos marxizmus, hanem az egyén és az "üldözött/elnyomott csoportok" jogainak méricskélésén alapul. Személyes véleményem, hogy jellemző módon pont nem a "felébredettség" a legjobb szó erre, hanem inkább az elvakultság.

Gyökerei a ~15 éve tomboló emo mozgalomig vezetnek vissza, idehaza csak röhögtünk nagyrészt a "világfájdalmon", de külföldön az éledező szociális hálókon keresztül kőkeményen ment a fiatalok kondicionálása, szülőkről való leválasztása, saját visszhang közösségeikben aggódtak a kisebbségekért, környezetért, szexuális deviánsokért... Majd következő lépcsőfokban jött vmelyik soros képző aztán ma már aktivistákként, rosszabb esetben politikusokként teszik tönkre a világot.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Ezt most láttam... És tényleg. :-D
250954052_1565592307109359_1183952172060136487_n.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Az igazság bajnokai, 2021-s Dán film:
[URLunfurl="true"]https://filminvazio.hu/videa-film/az-igazsag-bajnokai/[/URL]

Szerintem nagyon jó film lett! Érdemes megnézni!

Nyomtam egy teszt-megnézést.
...kétszer. :D

...a "Másnaposok" beszállnak egy (skandináv)Feláldozhatókba. Kb.
...folyamatos "harmad-naposan" (kb. napjaink mentális-szellemi szintjét hozva). :D:D:D

...ennek ellenére van ironikusan megfogalmazott mondanivaló.

Nekem: 9,5/10, Nesze neked Hollywood :p :p :p
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Ezt az Alapítvány sorozatot megérni megnézni?

+ olvastam, hogy akár 6 évad is lehet belőle, bár a wikis oldalon nem láttam ilyen infót.?

Igaz lehet a 6 évad? Mert ha igen megvárom.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Ezt az Alapítvány sorozatot megérni megnézni?

+ olvastam, hogy akár 6 évad is lehet belőle, bár a wikis oldalon nem láttam ilyen infót.?

Igaz lehet a 6 évad? Mert ha igen megvárom.

Gagyi átlag TV SCI-FI sorozatnak (nevetséges - Pirx kapitány színvonalú - harcjelenetekkel) időpocsékolás, "Alapítvány"-ként tragédia.
Különösen a szerintem szuper Dűne adaptáció után hatalmas a kontraszt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Gagyi átlag TV SCI-FI sorozatnak (nevetséges - Pirx kapitány színvonalú - harcjelenetekkel) időpocsékolás, "Alapítvány"-ként tragédia.
Különösen a szerintem szuper Dűne adaptáció után hatalmas a kontraszt.

Akkor ezek szerint még az SG* szórakoztatási faktora sincs meg benne.