Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Felkerült a legnagyobb magyar digitális virágboltba a Comic Book Men széria.
Anno a kalózöbölben vadásztam össze részenként, most újranézve előjöttek a régi emlékek :)

Nekem, kelet-európai tahónak EZ amerika amit itt bemutatnak.
Magukkal mit kezdeni nem tudó buta emberek értéktelen kacatokat adnak-vesznek jó drágán.
Mindez Kevin Smith képregényboltjának mindennapjain keresztül bemutatva.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
807
2 353
93
Patyolat-Akci-1966.png

"Zenés vígjáték a katonaéletről. A vidéki laktanya újoncai között két csapat rivalizál. "
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and jani22
M

molnibalage

Guest
Nagyon jó tartalom, pont most akartam linkelni!
Nem kis öröm nekem, hogy a kedvenc sorozatom a te kedvenc sorozatoddal van a megosztott első helyen :cool:
A Farscapet soha nem néztem, de a B5.
A '90-es évek sorozat pénztelensége ellenére az valami csodát művelt összességében.
A mai sorozatkészítés beta projektjének fogható fel szerintem az, amit az a sorozat leművelt.
 

azim

Well-Known Member
2016. március 11.
255
712
93
Világok harca 1. évad
Nagy hiba volt , de én már megnéztem az első 2 évadot. Szubjektív véleményem szerint egy igazi nyögve-nyelős vacak

A második évad végén bemutatott szituáció kiváló feladvány, kíváncsi vagyok hogy azt a helyzetet hogyan oldják meg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 924
113
A '90-es évek sorozat pénztelensége ellenére az valami csodát művelt összességében.
A mai sorozatkészítés beta projektjének fogható fel szerintem az, amit az a sorozat leművelt.

Egyébként igen. Azzal, hogy előre meg volt írva az egész és egyben megrendelték egy elég jó dolog lett a B5.
Mondjuk az X-aktákban is volt fő száll, aminek az utolsó csattanóját elvileg már a sorozat elején is tudták a készítők.
De nem volt megírva kompletten a sztori.

A Csillagközi szökevények később készült és jó értelemben érződik is rajta.
Elképesztő az egész sorozat!
Egyrészt az alap konfliktus az elejétől fogva meg van és csak az első éved végétől tör a felszínre igazán, és a lezárásig adott.
(Itt az első éved után egyben megírták a maradék 4-et! amiből csak 3 készült el, és az 5. éved helyet sajnos csak 4 tömörített rész.)
Amiben forma bontó volt az a karakterek és a karakter dinamika.
Itt találták ki azt, hogy a szereplők nem jók és rosszak, hanem egyszerre mindkettő a helyzettől függően.
És ez igaz volt a döntéseikre is. Ezt próbálják ma is másolni a "modern" sorozatok, csak éppen szarul. Mert nem értették meg a dolog lelki mélységét!
A másik fontos dolog, hogy minden szereplő fontos és kompetens.
Pl. Hiába mintázták a Galaxis Őrzői című filmben Űrlordot a Csillagközi szökevényes John Critonról, ha utóbbi amúgy kompetens személy, nem egy balfasz mint űrlord. John Criton pont attól kommikus, hogy hiába intelligens és talpra esett csákó (konkrétan mérnök űrhajós), az univerzum másik részére kerülve nagyon vakon van :D
Viszont ha olyan balfék lenne, mint űrlord akkor már az első napon meghalt volna....
De pl. Gamorra-t (Galaxis Őrzői) is a Csillagközi szökevényes Aeryn Sun tisztről mintázták. Utóbbi sokkal komplexebb karakter...
Ugyan így Drex a pusztító Ka D'Argo tábornok 1000 szer komplexebb stb....

A másik amiben zseniálisan újjított a sorozat, hogy egy sima bosszú karakterrel kezdett, aztán az első évad végén megjött a valódi "főgonosz" aki nem mellesleg nem gonosz...
Csak egy csávó akinek amúgy igaza van. Mégpedig annyira, hogy ezt azok is elismerik akiket üldöz.
A nézet eltérés abból fakad, hogy a cél szentesít-e bármilyen eszközt.
A sorozat vége meg egy nagyon meglepő választ ad a kérdésre. ;)
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként igen. Azzal, hogy előre meg volt írva az egész és egyben megrendelték egy elég jó dolog lett a B5.
Mondjuk az X-aktákban is volt fő száll, aminek az utolsó csattanóját elvileg már a sorozat elején is tudták a készítők.
De nem volt megírva kompletten a sztori.

A Csillagközi szökevények később készült és jó értelemben érződik is rajta.
Elképesztő az egész sorozat!
Egyrészt az alap konfliktus az elejétől fogva meg van és csak az első éved végétől tör a felszínre igazán, és a lezárásig adott.
(Itt az első éved után egyben megírták a maradék 4-et! amiből csak 3 készült el, és az 5. éved helyet sajnos csak 4 tömörített rész.)
Amiben forma bontó volt az a karakterek és a karakter dinamika.
Itt találták ki azt, hogy a szereplők nem jók és rosszak, hanem egyszerre mindkettő a helyzettől függően.
És ez igaz volt a döntéseikre is. Ezt próbálják ma is másolni a "modern" sorozatok, csak éppen szarul. Mert nem értették meg a dolog lelki mélységét!
A másik fontos dolog, hogy minden szereplő fontos és kompetens.
Pl. Hiába mintázták a Galaxis Őrzői című filmben Űrlordot a Csillagközi szökevényes John Critonról, ha utóbbi amúgy kompetens személy, nem egy balfasz mint űrlord. John Criton pont attól kommikus, hogy hiába intelligens és talpra esett csákó (konkrétan mérnök űrhajós), az univerzum másik részére kerülve nagyon vakon van :D
Viszont ha olyan balfék lenne, mint űrlord akkor már az első napon meghalt volna....
De pl. Gamorra-t (Galaxis Őrzői) is a Csillagközi szökevényes Aeryn Sun tisztről mintázták. Utóbbi sokkal komplexebb karakter...
Ugyan így Drex a pusztító Ka D'Argo tábornok 1000 szer komplexebb stb....

A másik amiben zseniálisan újjított a sorozat, hogy egy sima bosszú karakterrel kezdett, aztán az első évad végén megjött a valódi "főgonosz" aki nem mellesleg nem gonosz...
Csak egy csávó akinek amúgy igaza van. Mégpedig annyira, hogy ezt azok is elismerik akiket üldöz.
A nézet eltérés abból fakad, hogy a cél szentesít-e bármilyen eszközt.
A sorozat vége meg egy nagyon meglepő választ ad a kérdésre. ;)
Lehet, hogy egyszer megnézem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 372
24 745
113
Alec Baldwin azt állítja, nem húzta meg a ravaszt a Rust forgatásán
Forrás: https://kuruc.info/r/4/236839/
Most már mindenfélét állít. A fegyver meg magától célzott és sült el. Olyan is megjelent, hogy a film jelenete megkövetelte, hogy a kamera felé kell célozni. A végén még kiderül, hogy nem vétkes, hiába volt a kezében és sült el a fegyver. Tiszta amerika.

Egy másik helyen írták:

"Jason Bowles az ABC televízió reggeli magazinműsorában elmondta, hogy védence, Hannah Gutierrez egy olyan dobozból vette ki a lőszert, amelyről azt hitte, hogy vaktöltényt tartalmaz, amellyel nem lehet tüzet nyitni. Közölte, lehetségesnek tartja, hogy valaki szándékosan helyezte a dobozba az éles töltényt, amely teljesen olyan, mint a vaktöltény." Én nem tudom elhinni, hogy a vaktöltény és az éles egyforma. Gyúrják az érdeklődők gondolatvilágát.

Régebben olvastam, hogy Baldwin egyik élharcosa annak, hogy ne korlátozzák a fegyvertartást.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 1711

Guest
Nagy Katalin: A kezdetek.

Adott az OTP 1 hónap HBO GO-t, gondoltam megnézek pár sorozatot ami az elmúlt ~1 évben jött ki, mióta a hűtőhöz adtak 3 hónapot :D
1. rész egész vállalható, rögtön az elején kijelentik, hogy nem dokumentumfilmet nézel, fel van fűszerezve (nem) kicsit a sztori.
Színészi játék és díszletek első osztályú, feka is csak 1 van, de ő vmi fegyvermester az udvarban ami egész érthető, ahogy az arab tudós is beleillik a korba.
A rész végére feláll a sakktábla, az őrült 2. Péter cár ellen egyre többen zúgolódnak, de szükségük lenne egy vezéralakra amit a naívitását lassan elvesztő, olvasott, művelt és intelligens Katalinban találnak meg.

Aztán 2. rész elején jött a szibériai fekete leves. Mármint nemes. Na ott ki is nyomtam, mert az elhangzottak alapján ő lesz Katalin fő támasza férje elleni lázadásban...

Azért ügyesen csinálták, felvezetik a sztorit, érdekeltté tesznek a történésekben, csak azután jönnek a kvótaniggerek.
Szerencsétlenségükre én már láttam ezt:




Ha nem lenne kvótázás 8/10, de így részemről max 5.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 942
82 729
113
Nagy Katalin: A kezdetek.

Adott az OTP 1 hónap HBO GO-t, gondoltam megnézek pár sorozatot ami az elmúlt ~1 évben jött ki, mióta a hűtőhöz adtak 3 hónapot :D
1. rész egész vállalható, rögtön az elején kijelentik, hogy nem dokumentumfilmet nézel, fel van fűszerezve (nem) kicsit a sztori.
Színészi játék és díszletek első osztályú, feka is csak 1 van, de ő vmi fegyvermester az udvarban ami egész érthető, ahogy az arab tudós is beleillik a korba.
A rész végére feláll a sakktábla, az őrült 2. Péter cár ellen egyre többen zúgolódnak, de szükségük lenne egy vezéralakra amit a naívitását lassan elvesztő, olvasott, művelt és intelligens Katalinban találnak meg.

Aztán 2. rész elején jött a szibériai fekete leves. Mármint nemes. Na ott ki is nyomtam, mert az elhangzottak alapján ő lesz Katalin fő támasza férje elleni lázadásban...

Azért ügyesen csinálták, felvezetik a sztorit, érdekeltté tesznek a történésekben, csak azután jönnek a kvótaniggerek.
Szerencsétlenségükre én már láttam ezt:




Ha nem lenne kvótázás 8/10, de így részemről max 5.
A fekawesternhez képest ez semmi! :D