Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Most már mindenfélét állít. A fegyver meg magától célzott és sült el. Olyan is megjelent, hogy a film jelenete megkövetelte, hogy a kamera felé kell célozni. A végén még kiderül, hogy nem vétkes, hiába volt a kezében és sült el a fegyver. Tiszta amerika.

Egy másik helyen írták:

"Jason Bowles az ABC televízió reggeli magazinműsorában elmondta, hogy védence, Hannah Gutierrez egy olyan dobozból vette ki a lőszert, amelyről azt hitte, hogy vaktöltényt tartalmaz, amellyel nem lehet tüzet nyitni. Közölte, lehetségesnek tartja, hogy valaki szándékosan helyezte a dobozba az éles töltényt, amely teljesen olyan, mint a vaktöltény." Én nem tudom elhinni, hogy a vaktöltény és az éles egyforma. Gyúrják az érdeklődők gondolatvilágát.

Régebben olvastam, hogy Baldwin egyik élharcosa annak, hogy ne korlátozzák a fegyvertartást.
Lónak a faxát.. Szar a helyi szabályozás, gondolom mindenki menteni szeretné a saját seggét. Itthon ez kb. úgy működik hogyha a díszletfalra fel van akasztva pl. egy kellékfegyver akkor azzal majd akkor tudsz legközelebb lőni ha veszel egy másikat.. Ami meg jelenetben szerepel, azt a fegyvermester nem engedi ki a keze közül, ő tölti meg és adja oda színésznek. Mondjuk nálunk nem lövöldöznek éles lőszerrel. Olyan nincs hogy valaki azt hitte hogy a doboz vaktöltényt tartalmaz.. Millió technika van arra régóta hogy egy lövést vagy egy robbantást utómunkával felpimpeljenek. Hazai viszonyok között a legviccesebb balesetet a Hídember forgatásán láttam, amikor a korabeli egyenruhák legyártásának az árát úgy spórolták meg hogy hoztak egy hagyományőrző huszár csapatot Csehországból. Batthyány kivégzésénél a tolmács nem volt a helyzet magaslatán, a kivégzőosztag meg nem a kamera mellé lőtt hanem telibe a kamerába a trombitacsövű flintával vaklőszerrel.. Szerencsére volt egy szűrő a frontlencse előtt, rohadt drága de az optika megúszta:)
Szóval ez a Baldwin story nem több mint vegytiszta dilettantizmus - évtizedenként szed néhány áldozatot, rá lehet keresni a neten.
De... Nálunk is halt meg olyan kölyök akit beküldtek a díszlet alá kiszedni pár alátámasztást és utána a fejére omlott az egész - hülyék mindenhol vannak sajnos...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
A film tartalama:
Az "Iszlám Állam" fegyveresei teljesen elpusztítják a tizenhárom éves Jose és bátyja, Luis faluját, és felajánlják a srácoknak, hogy csatlakozzanak a soraikhoz, különben ugyanarra a sorsra jutnak. Luis bátyja tiltakozása ellenére beleegyezik. Mozambik Oroszország segítségét kéri a fegyveresek elleni harcban, és egy Gránit nevű parancsnok vezetésével különleges csoport érkezik az országba. Granit csoportja a dzsungelben találja meg Josét, aki a fegyveresek elől menekül. A fiú azonban nem állhat bosszút a gyilkosokon és nem fedheti fel a hollétüket, mert akkor veszélyeztetné bátyját.
Főszerepben Putyom, aki medeháton fog loagolni.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Most már mindenfélét állít. A fegyver meg magától célzott és sült el. Olyan is megjelent, hogy a film jelenete megkövetelte, hogy a kamera felé kell célozni. A végén még kiderül, hogy nem vétkes, hiába volt a kezében és sült el a fegyver. Tiszta amerika.

Egy másik helyen írták:

"Jason Bowles az ABC televízió reggeli magazinműsorában elmondta, hogy védence, Hannah Gutierrez egy olyan dobozból vette ki a lőszert, amelyről azt hitte, hogy vaktöltényt tartalmaz, amellyel nem lehet tüzet nyitni. Közölte, lehetségesnek tartja, hogy valaki szándékosan helyezte a dobozba az éles töltényt, amely teljesen olyan, mint a vaktöltény." Én nem tudom elhinni, hogy a vaktöltény és az éles egyforma. Gyúrják az érdeklődők gondolatvilágát.

Régebben olvastam, hogy Baldwin egyik élharcosa annak, hogy ne korlátozzák a fegyvertartást.
Baldwin épphogy óriási anti-gun figura volt mindig is, ezért ironikus az esete. Azt viszont nagyon nehezemre esik elhinni, hogy a vaktöltény úgy néz ki, mint az éles.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Baldwin épphogy óriási anti-gun figura volt mindig is, ezért ironikus az esete. Azt viszont nagyon nehezemre esik elhinni, hogy a vaktöltény úgy néz ki, mint az éles.
Nem is hasonlít.
250px-Platzpatronen762_9.jpg
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Nem is hasonlít.
250px-Platzpatronen762_9.jpg
sóhaj. leírtam már, westernfilm. a kamera belelát, a Coltba, ezért a nem " lööldözős" felvételekhez, olyan "lőszert " használnak, ami egy lőportóél és csappantyútól megfosztott éles lőszer. Ennek kezelése a fegyvermester dolga.Baldwin nem azért lehet felelős mert színészként elsütötte a fegyert, amibe NEM lehetett volna éles lőszer. hanem hogy egy alkalmatlan személyt alkalmazott.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
sóhaj. leírtam már, westernfilm. a kamera belelát, a Coltba, ezért a nem " lööldözős" felvételekhez, olyan "lőszert " használnak, ami egy lőportóél és csappantyútól megfosztott éles lőszer. Ennek kezelése a fegyvermester dolga.Baldwin nem azért lehet felelős mert színészként elsütötte a fegyert, amibe NEM lehetett volna éles lőszer. hanem hogy egy alkalmatlan személyt alkalmazott.

Semmi sem bizonyítja jobban bűnösségét, mint, hogy te véded.
 

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
sóhaj. leírtam már, westernfilm. a kamera belelát, a Coltba, ezért a nem " lööldözős" felvételekhez, olyan "lőszert " használnak, ami egy lőportóél és csappantyútól megfosztott éles lőszer. Ennek kezelése a fegyvermester dolga.Baldwin nem azért lehet felelős mert színészként elsütötte a fegyert, amibe NEM lehetett volna éles lőszer. hanem hogy egy alkalmatlan személyt alkalmazott.
A nem lövöldözős felvételeknél gyakorlatilag bármilyen kamu megoldás megfelel - amit írsz az is. Lényeg hogy a fegyver alkalmatlan legyen lövés leadására. Ha lőni kell vele akkor meg van egy csomó megoldás arra hogy életszerű legyen a dolog, de egyikhez sem kell éles lőszer a hazai forgatásokon. Ezért írtam hogy az ottani szabályozás szar.
Nem véletlenül foglalták le anno Ferihegyen a World War Z fegyvereit amikor Brad Pitt itt forgatott.
Ha a gatyád szárából kilógó gázcső végén álldogáló pb palack hajtja meg az M-16- ost, akkor biztos lehetsz benne hogy nem fűrészelsz ketté senkit egy sorozattal:)
Ha a belvárosban fel akarsz robbantani egy lakást akkor kilövöd légágyúval a cukorüveg ablakokat (tégy hozzá pár merőkanál port), a lángokat majd hozzárajzolja a CGI.
Ha hátulról látod a szereplőt vadul lövöldözni, akkor biztos lehetsz benne hogy a becsapódó golyókat a téglafalban a fegyvermester lövi ki egy paintball puskából. Van hozzá olyan lőszer ami szépen szikrázik, stb.
Szóval nem kell éles lőszer kb. a Csillagok háborúja óta:)
Nyilván az olyan hülyével nem tudsz kezdeni semmit aki vaklőszerrel halántékon lövi magát. De az legyen az ő baja.
Az meg Alec Baldwin baja hogy egy dilettánst alkalmazott (producerként ez többek között az ő felelőssége is), meg persze nem lettem volna a helyében amikor leesett neki hogy agyonlőtte a DOP-t a kamera mögött. Ha megússza az egészet akkor nem fog odakint változni semmi, ha meghurcolják akkor talán bevezetik ott is a hülyék elleni bombabiztos szabályokat.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 851
27 304
113
Lónak a faxát.. Szar a helyi szabályozás, gondolom mindenki menteni szeretné a saját seggét. Itthon ez kb. úgy működik hogyha a díszletfalra fel van akasztva pl. egy kellékfegyver akkor azzal majd akkor tudsz legközelebb lőni ha veszel egy másikat.. Ami meg jelenetben szerepel, azt a fegyvermester nem engedi ki a keze közül, ő tölti meg és adja oda színésznek. Mondjuk nálunk nem lövöldöznek éles lőszerrel. Olyan nincs hogy valaki azt hitte hogy a doboz vaktöltényt tartalmaz.. Millió technika van arra régóta hogy egy lövést vagy egy robbantást utómunkával felpimpeljenek. Hazai viszonyok között a legviccesebb balesetet a Hídember forgatásán láttam, amikor a korabeli egyenruhák legyártásának az árát úgy spórolták meg hogy hoztak egy hagyományőrző huszár csapatot Csehországból. Batthyány kivégzésénél a tolmács nem volt a helyzet magaslatán, a kivégzőosztag meg nem a kamera mellé lőtt hanem telibe a kamerába a trombitacsövű flintával vaklőszerrel.. Szerencsére volt egy szűrő a frontlencse előtt, rohadt drága de az optika megúszta:)
Szóval ez a Baldwin story nem több mint vegytiszta dilettantizmus - évtizedenként szed néhány áldozatot, rá lehet keresni a neten.
De... Nálunk is halt meg olyan kölyök akit beküldtek a díszlet alá kiszedni pár alátámasztást és utána a fejére omlott az egész - hülyék mindenhol vannak sajnos...
Csak a szokásos. Miközben egyik oldalról azt hallod folyamatosan, h ez a szabályok kikerülése, megoldjuk okosba' csak nálunk, vadkeleten működik, jönnek ilyen esetek, amik épp az ellenkezőjét sugallják.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Megnéztem a Dűnét végre. Szerintem pár apróságtól eltekintve príma adaptáció, a fontos dialógusok egy az egyben szólalnak meg, jó a tempó, és hát beszarás szép az egész látványvilág. Nekem jöhet a folytatás, felőlem akár a Muad-dib császárságáról szóló részekig. Amilyen szahar lett az Alapítvány, olyan kellemes meglepetés lett nekem a Dűne.

(Halkan jegyzem meg, hogy nemrég átfutottam az Alapítvány könyveket, és sztem simán lehetett volna "rendes" sorozatot is csinálni belőlük. Lenne pár nehézség, de nem legyőzhetetlenek.)
 

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Kapjátok be! :D


De ha India, akkor is ő a legjobb!

Annyira indiai a stílus:) Pl. amikor a rendőr előkapja a stukkert és a hóna alatt ott a lemenő nap... Az a minimum hogy egy akciófimben legalább kétszer táncra perdül a komplett szereplőgárda:)

Volt idő amikor az egész világot bejárták és mindenhol óvszerreklámot forgattak:)
Ez speciel az Istvántelki főműhelyben készült pár évvel ezelőtt. Nyilván klassz háttér pár romos mozdony, de mi a rossebért kell Indiából idáig jönni egy kotongumi reklámért?

Viszont ha nem keresi a nyugati logikát az ember mindenhol...:)