Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Szép új világ :(
De már most is itt tartunk a facebookkal, meg a hatalmas techfüggéssel, csak még épp nem ennyire fejlett a rendszer.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 269
13 652
113
Nem is tudom, hogy vezessem fel, hogy ne ijesszek el vele mindenkit.
A következő 95 részes sorozat a kínai irodalom egyik legfőbb hős eposzának a megfilmesítése. Talán valami olyasmi, mint nálunk az Egri Csillagok, csak jóval átfogóbb mű.
A Három Királyság Története
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_három_királyság_regényes_története
Aki szereti "A háború művészete" könyvet annak ajánlom.
http://mek.oszk.hu/01300/01345/01345.htm
Ha jellemeznem kéne a filmet akkor az mondanám, hogy ebben a filmben a legtöbbet gondollkodnak. Ez a film elsősorban a gondollkodásról szól. A stilizált harci jelenetek ha egy tizes skálát veszünk akkor 6-8 közt mozognak, messze elmaradnak a Hollywoodi produkciókban megszokottaktól, viszont annyira nem is fontosak.
A nyugati filmektől eléggé eltér. Itt nem nagyon fedezhető fel a jó és a rossz harca, központi szereplő se nagyon van. Mivel egy jó nagy időintervallumot ölel fel azok a szereplők akikkel a sorozat kezdődik, idővel meghalnak (megölik őket, megöregednek stb). Egyéni hősökből is viszonylag kevés van, de ha van akkor velük is végez valami. Ugyanúgy nagyon fontos szerep jut a logisztikának. Vallahogy a legtöbb európai/amerikai háborús filmben ez valamiért annyira nem kap szerepet. Megértem, hogy nem látványos, de egy igazi hadművelet esetében ez létfontosságú.
Szóval akit érdekel az középkori stratégia és taktika annak minden részletével, az gondolom élvezni fogja.
Youtubon fenn van több helyen is az egész, angol felirattal.
https://www.youtube.com/results?search_query=three+kingdoms
 
Last edited:

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Last Ship 4. évad:
- 1-2. rész után: te atya úristen... o_O
- miután a dögvész 1 milliárd embert hagyott a bolygón (és mondjuk párszor fegyverré alakítva aerozolként szórták a vírust a 3. évadban, meg maga az ellenszer is fertőző a 2. évadban - szóval kellő humán b#szkolódás után) most megtámadta a NÖVÉNYEKET. Úgy, hogy az állatokat nem. És persze az egy és kétszikű haszonnövényeket, míg a többi fű-fa-alga köszöni, jól van. Na mármost tudjuk, mennyure hasonlít egy emberi sejt egy búzáéra, az meg egy almáéra. Biológus házi szakértőm már készítette a lángszórót, de végül utána ásott annyit, hogy elvileg a borsnak van olyan vírusa, ami emberre is hathat. De szerinte akkor az egész bolygónak kopár sziklává kellene válnia sok CO2-vel és jókora üvegházhatással.
- A fenti apróságokon túllépve (mégsem biológus sorozat, meg az egy szem kutató néni is belehalt a 2. évadba), a hadszintér most a Mediterráneum lesz, városállamokkal, beduinokkal és gusztustalanul kék, olajfás háttérrel. Meg okádék cgi-vel. Időnként annyira igénytelenek, mintha én rajzoltam volna. Legalább tennék át éjszakába a jelenetet, mert akkor úgyse látszik.
- Használják a fő löveget :rolleyes::oops::rolleyes:
- Chandler épp visszavonult Rambót játszik a gusztustalan görög szigetvilágban, cicázva a helyi maffiózóval - ezt mondjuk nem értem, mert az eddigiek alapján már vagy tucatszor kinyiffanthatta volna a csókát, de inkább meghúzta a húgát
- Tökön döföm magam, ha az egész évad arra lesz ráhúzva, hogy egy zacskó magot kergetnek, hogy abból oldják meg az amerikai és brit éhínséget.

Összességében: jóóó lesz ez :D:p
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Annyira lelkes voltál, hogy nagyon unalmas estéken tovább erőltettem ezt a sorozatot, de továbbra is az a véleményem, hogy komoly ökölcsapás az agynak. ;]
Én már telítődtem a hülyeséggel, a 4. évaddal biztos nem fogom kínozni magam.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Csak egyetérteni tudok dudival. A Strike Back (Válaszcsapás) az utóbbi évek egyik legjobb és legpörgősebb akciófilm sorozata!

Viszont egy dolgot fontos tudni róla. Az első évad és a többi között ég és föld a különbség! Tehát ha valaki a pörgősebb akciót várja, az még az első évadban nem fog igazán vele találkozni, mert az egy másik koncepciót képvisel. Az embernek olyan érzése van, mintha két külön sorozatot nézne (ez részben igaz is). Persze ez nem azt jelenti, hogy rossz lenne az első évad, csak itt még kísérleteztek vele. Fontos! Ahhoz, hogy azért képben legyünk mi történik körülöttünk, kötelező az elejétől nézni a sorozatot, és akkor is "végigszenvednünk" (macskaköröm nem idézőjel :)) a kb első 6 részt, mert ami utána jön, az maga a paradicsom :).

A sorozat egyébként hazánkban is játszódik kb 2-4 (vagy több) részen keresztül sok ismert hazai színésszel vagy média személyiséggel. És a poén az, hogy a magyar részek elviselhetőek, már-már elég jók. Persze azért lesz 1-2 megmosolyogtató jelenet meg ezt a sorozatot se szabad komolyan venni, de az utóbbi évek egyik legjobb akció sorozata!

Még valami:

a 2. évadtól látható és szóló főcím illetve főcímzene nálam a legjobbak között van, és sokszor fog szólni jó, komoly pillanatokban is. Kötelező hallgatni!


A zenekar neve és a szám címe pedig: The Heavy - Short Change Hero


10-ből nálam 8-8,5.

Az összes részt újranézem és az 5. évadot várom! :)

Az 1. évad zenéje is jó azért:
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Annyira lelkes voltál, hogy nagyon unalmas estéken tovább erőltettem ezt a sorozatot, de továbbra is az a véleményem, hogy komoly ökölcsapás az agynak. ;]
Én már telítődtem a hülyeséggel, a 4. évaddal biztos nem fogom kínozni magam.
Danger 5 második évadot azt hiszem a 3. részig bírtam. Ha még van elpusztítani való agysejted. Ettől minimum 20 pontot csökken az ember IQ-ja:
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 581
14 487
113
08riV6P.jpg


DK3IyfZ.jpg


wcYBm5v.jpg


mJgpmKR.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed