Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
A Shitek bosszúja után. Az Új remény elött.

És tényleg! Megnéztem és felbukkant benne egy régi kedvenc is http://letsplay.hu/2016/08/08/vissz...eplo-zsivany-egyes-egy-star-wars-tortenetben/

Mikor megláttam a tagot fel csillant a szemem mert a legalább emlékeztetett a szomorú véget érő sithek bosszújára :)
Viszont Kenobi "tábornok-ot ahogy a klónok hívták hiányoltam a filmből hiszen az Új reményben küzd meg Véder nagyúrral.

organa.jpg
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A The Expanse-t szeretném ajánlani minden sci-fi rajongónak! Az emberiség, már kijutott az űrbe és a naprendszert már kolonizálta, de még más csillagrendszerek meghódítása várat magára. A Föld, a Mars és az Öv szembenállását mutatja be a sorozat. Nagyon jó a politikai szál, a katonai szál, belevittek egy naprendszeren kívüli idegen szálat is de itt senki ne E.T.-re gondoljon. Izgalmas és fordulatokban gazdag a sorozat. A képi világa nagyon szép ez már nem a Star Trek 1 :D A második évaddal még jobb lett a sorozat! Jövőre jön a 3. évad. Csak ajánlani tudom.
Expanse 2. évadban jelent meg az a probléma, hogy az alapvetően szűk kis helyeken élő marsiak nem tudnak mit kezdeni a "végtelen" földi horizonttal a leszállás után. Ami fura, mert amúgy ruhában kint mászkálnak a Ganümédeszen, meg a Marson is, bár mindig valami kanyonban/kráterben. Szóval már az is flusztráló lehet, hogy csak úgy natúr ki lehet lépni az ajtón.
Aztán eszembe jutott, hogyan reagálnak a dunántúli származású barátaim arra, amikor kiviszem őket tekerni a kedven full lapos és fátlan pusztáim valamelyikére, ahol 20km-n át kb nincs semmi. Mentálisan eléggé megterheli őket, legalábbis az eddigi 6 fős mintát.:rolleyes:
(Amit nem értek, hogy viszont vannak olyan emberek, akik ebben a full lapos füvön nem érzik problémának azt, ha itt van a hátsónkban a rohadt vihar és ahelyett, hogy nyélgázzal skeráznának a legközelebbi település irányába, ott totyakodnak továbbra is ideális villámhárító gyanánt. Életképtelenség netovábbja... :confused: )
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Oké, most néztük a Blade Runner 2-t moziban, eredeti hanggal. Zseniális. Az más kérdés, hogy az Asszonnyal nagyban pislogunk kifelé az ágy alól, mert azért ezt a hangulatot annyira nem szívesen viszi magával az ember haza. Nekem hozta a Ghost in the Shell (az anime) hangulatát.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 721
2 487
113
Oké, most néztük a Blade Runner 2-t moziban, eredeti hanggal. Zseniális. Az más kérdés, hogy az Asszonnyal nagyban pislogunk kifelé az ágy alól, mert azért ezt a hangulatot annyira nem szívesen viszi magával az ember haza. Nekem hozta a Ghost in the Shell (az anime) hangulatát.

Én is ma néztem meg, nagyon jó volt (zseniális) ,kicsit több eredeti vangelis zene lehetet volna még . De a ghost in shell-t én egy rosszul sikerült filmnek tartom.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Én is ma néztem meg, nagyon jó volt (zseniális) ,kicsit több eredeti vangelis zene lehetet volna még . De a ghost in shell-t én egy rosszul sikerült filmnek tartom.

Én is most láttam, eredeti hanggal, nagyon tetszett, főleg ahogy szervesen kapcsolódott az első részhez. Tök jó volt, hogy a manapság gyakori szögegyszerű sztori helyett egy csomó bizonytalanság és gondolkodnivaló volt benne, talán az Inception volt ilyen legutóbb... szóval Mások szerint vontatott volt, de nekem nem tűnt fel. Ami nagyon zavart, az a Hans Zimmer-es BAAAAAAAAAAAMMMMMM baromi hangos és feleslegesen feszültségkeltő háttérzene, elrontotta az élményt időnként...
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Valaki nézte még a Hitman's Bodyguard-ot? Számomra egy csalódás volt, a mostanában ritka 7.0-ás pontozást erős túlzásnak érzem.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Megnéztem DVD minőségben.

Nagyon jó lett!

Lényegében ez a 2011 majmok bolygója olyan felvezetés mint a Star Wars filmeknek a Baljós Árnyak.

Hisz a 2011 filmben látni a tévében az űrhajó fellövéséről a hírt és az újságban a cikket hogy az furcsa módon eltűnt az Űrhajhó na és kb ezzel kezdődik a régi 68-as majmok bolygója


 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 817
113
Szerintem ótvar mint a többi.Kivételesen az eredeti sorozat sokkal jobb.
 
M

molnibalage

Guest
Megnéztem DVD minőségben.

Nagyon jó lett!

Lényegében ez a 2011 majmok bolygója olyan felvezetés mint a Star Wars filmeknek a Baljós Árnyak.

Hisz a 2011 filmben látni a tévében az űrhajó fellövéséről a hírt és az újságban a cikket hogy az furcsa módon eltűnt az Űrhajhó na és kb ezzel kezdődik a régi 68-as majmok bolygója


Pár napja néztem meg. Sajnos hatalmas csalódás volt. Az első kettő tartott valahova, a 3. rész totálisan kiszámítható módon ért véget, a konfliktusa az egészen meg olyan nagyon félrement.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
a konfliktusa az egészen meg olyan nagyon félrement.


A vége el lett baxva azzal hogy amit a második részben igért Észak-ról érkező haderő még ezzel a birka ezredessel harcolt .

Tehát igazából a fő haderők ember-ember ellen harcol és semmi köze nem volt a majmok-emberi konfilktusnak .

Mikor megláttam az végén az apache APC-k M1a2-ekkel érkező haderőt na az kellett volna majmok ellen :cool:
Aztán egy lavina rövidre fogta az egészet. :confused:

Szóval mint 3-diknak elment de a vége csak össze lett csapva
 
M

molnibalage

Guest
Mikor megláttam az végén az apache APC-k M1a2-ekkel érkező haderőt na az kellett volna majmok ellen :cool:
Ez így nem egészen igaz, mert azért a csóka tervének része volt a majom rabszolgahad, de az egész súlytalan volt. A film baromi hosszú volt úgy, hogy alig történt semmi, és a film eleji ölésnek semmi értelme nem volt. De semmi.

Szóval mint 3-diknak elment de a vége csak össze lett csapva
Elképesztően.
 
  • Tetszik
Reactions: Szpéter

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
Igen, még akkor, amikor gyerekkoromban leadták a tévében... Akkor tetszett is, de ma már nem mernék nekikezdeni. :)
Pár éve megnéztem újra - megmutatva a kiccsaládnak.
Én jót szórakoztam rajta ekkor is - mit tesz a szocializáció;)
Az akkor 17 éves lányom szerint teljesen vállalható.
Le kell szállni a ma minden "kúúlabb" téveszméről, s a mondanivalóra figyelni, s rengeteg "régi"film kinccsé fog nemesedni az elménkben.
Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: zotyek78