Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Mansfeld
magyar-kanadai filmdráma, 122 perc, 2006
Két évvel a forradalom után, a tizenhét éves Mansfeld Péter (Fancsikai Péter) a Széna-téri emlékeitől "megfertőződve" a felkelés újraélesztéséről és bebörtönzött sógora kiszabadításáról ábrándozik. Barátaival és a nála idősebb Blaski Józseffel elkövetett gyerekes csínyeik, kamaszos balhékkal és apró köztörvényes bűnökkel keverednek. Sorsuk akkor pecsételődik meg, amikor elrabolnak egy őrségben álló rendőrtörzsőrmestert (Seress Zoltán). A fiúk később vizsgálati fogságba kerülnek. Mansfeld Péter, hogy mentse a már életkora szerint súlyosan büntethető Blaskit és a többieket, a kihallgatások során mindent magára vállal.

 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Pár éve megnéztem újra - megmutatva a kiccsaládnak.
Én jót szórakoztam rajta ekkor is - mit tesz a szocializáció;)
Az akkor 17 éves lányom szerint teljesen vállalható.
Le kell szállni a ma minden "kúúlabb" téveszméről, s a mondanivalóra figyelni, s rengeteg "régi"film kinccsé fog nemesedni az elménkben.
Szerintem.

Nem is volt rossz, de azért egy Androméda törzshöz vagy Feltámad a vadnyugat-hoz nem hasonlítgatnám... :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A napokban bukkantam rá, egy évad kijött már belőle. Egész jó, és a főszereplő (Tim Roth) szokás szerint nagyot alkotott.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and 2ndt

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Kb mindegyik alakítása nagyon tetszett, a "Lie to me" sorozat nagyon jó volt, akarta is folytatni producerként mikor a régi producer vagy a stúdió kiszállt, de sajnos végül nem lett belőle semmi. A Hulk-ban is jót alakított. Van a "Four rooms" c. film, négy rendezővel, rég láttam akkor nagyon jónak tűnt, Tarantino rendezte negyedét és mégis nézhető volt (nem vagyok nagy rajongója). Tim Roth viszont mindig nagyot alakít, némi hasonlóság van is a szerepeiben.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113

A kastély titkai/Secrets of the Castle/

angol ismeretterjesztő filmsorozat
Valahol a messzi-messzi Franciaországban, egészen pontosan Burgundia régióban egy ötven főt számláló kis csapat igazán különös vállalkozásba kezdett: Eltökélten nekilátott, hogy kizárólag korabeli eszközök és alapanyagok segítségével felépítsen egy óriási középkori létesítményt, melyet Guédelon kastélynak neveztek el.

http://www.erdekesvilag.hu/a-guedelon-kastely-titkai/




 
M

molnibalage

Guest
Lehet, hogy a Kontroll után megnézek magyar játékfilmet a Kontroll után? Hát az sem ma volt...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
ma olvastam valahol, hogy a Macsakafogónak csak egyetlen kópiája maradt meg és annak a felújítására gyűjtenek.
Az biztos, adok rá valamennyit...
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Spoilerveszélyes, aki meg akarja nézni, az ne nézze meg. Aki láttam röhögjön jót. :)




MEGKÖNNYEZTEM ...a mosoly-nevetés... röhögésig(finom voltam:- ) tartó palettán.
Fontosnak tartok egy "használati utasítást": nyilvános helyen NE/Óvatosan nézzétek, mert... !!!
 
M

molnibalage

Guest
MEGKÖNNYEZTEM ...a mosoly-nevetés... röhögésig(finom voltam:- ) tartó palettán.
Fontosnak tartok egy "használati utasítást": nyilvános helyen NE/Óvatosan nézzétek, mert... !!!
Nálam szállóige lesz ez a "mindenki lője a Falcon-t" az elbaszásra, a hülye öletre, vagy a "okos voltál kisfiamra. jaj"...ra :)