Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 730
113
Cifu

Én azért látom kicsit másként, mert én mindig CGI meseként tekintettem ezekre a filmekre így a filmek "belső" realitását mindig elfogadtam.
Máshonnan nézve tényleg sok helyen kilóg a lóláb magában a történetben. Például Thanost már a film legelején meg lehetett volna szívatni, de nem akarok spoilerezni.
Nekem a film története is tetszett, illetve a "fő gonosz" is. Szerintem Thanos annyiban "mélyebb" a többi "fő gonosznál", hogy vívódik magában.
A többieknél én ezt nem vettem észre, nem láttam rajtuk, hogy vívódnának a tetteik súlya alatt. Thanos igen.
De valóban voltak még olyan gonoszok akik nem voltak egydimenziósak.
A legjobb példa erre Loki aki azért egy extrém módon összetett karakter. Nem véletlenül került bele egymás után több filmbe is.
És ha bele gondolsz Loki és Thanos sem "gonosz". Csak más véleményen vannak, mint az amcsi szuperhősök.
Loki csak egy egoista ripacs, aki valahol végre uralkodni szeretne , meg sztároskodni.
Thanos viszont egy traumatizált küldetés tudatos szocihopata, aki a saját logikája szerint ténylegesen a világmindenségben élő társadalmak hasznára akar válni. És érzelem mentesen nézve, az ő általa felvetett megoldás is valódi megoldás egy valódi és súlyos problémára. Viszont jelleméből fakadóan más megoldásokban nem gondolkodik, és mások megoldási javaslatait sem hallgatja meg.

Számomra a film ott bicsaklik meg, hogy lesz egy olyan 4. rész ahol valószínűleg vissza térnek akik most meghaltak. Igazából ezt a filmet meg az egész ehhez kapcsolódó Marvel univerzumot le lehetett volna zárni ezzel az alkotással és akkor tényleg katargikus lehetett volna. Lényegében Thanos sikerrel járt, a hősök elbuktak, és Thanos megpihen, az univerzum fele pedig meghalt. És szerintem itt kellet volna véget érnie az egésznek.
E mellet szerintem a fekete párduc film meg annak behozása is hiba volt, és csak a PC ökörködésnek köszönhető. Hót felesleges volt mind a kettő.
E mellet 1-2 logikai hibát/bukfencet kigyomláltam volna még a sztoriból és akkor akár 10/10-s film is lehetett volna nálam. Így nálam a film egy nagyon erős közepes lett.

Ezzel most nem vitatkozni akartam veled, csak elmondtam a véleményemet én is :)
 
  • Tetszik
Reactions: wankel

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 867
9 777
113
Én is megnéztem a filmet. Engem Thanosnál is jobban érdekelt, hogy milyen lesz Rogers és Stark újra találkozása. Hát ez elmaradt...:confused: Amúgy a film tetszett. Igyekszem nem elemezgetni a valósághoz való viszonyát ezeknek a filmeknek. Pusztán élvezem az akciót, a poénokat. Némely hőst csípem, némelyiket nem.:rolleyes:
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Máshonnan nézve tényleg sok helyen kilóg a lóláb magában a történetben. Például Thanost már a film legelején meg lehetett volna szívatni, de nem akarok spoilerezni.

Az ilyen esetekről beszélek. Miközben verbálisan folyamatosan megy a szenvelgés, a tenni akarás folyton elmarad. Ez leginkább akkor esett ki, amikor StarLordnak elborul az agya, de legalább ennyire kérdőjeles számomra Doctor Strange esete, amikor az alternatív jövőképeket vizsgálja.

Szerintem Thanos annyiban "mélyebb" a többi "fő gonosznál", hogy vívódik magában.
A többieknél én ezt nem vettem észre, nem láttam rajtuk, hogy vívódnának a tetteik súlya alatt. Thanos igen.

Doktor Zola? Vulture? Akadnak rá példák...

A legjobb példa erre Loki aki azért egy extrém módon összetett karakter. Nem véletlenül került bele egymás után több filmbe is.
És ha bele gondolsz Loki és Thanos sem "gonosz". Csak más véleményen vannak, mint az amcsi szuperhősök.

Erik Killmonger vagy Vulture, de még a Red Skull esetében is elmondható ez. Egyszerűen ők kevésbé lettek kifejtve.

Számomra a film ott bicsaklik meg, hogy lesz egy olyan 4. rész ahol valószínűleg vissza térnek akik most meghaltak. Igazából ezt a filmet meg az egész ehhez kapcsolódó Marvel univerzumot le lehetett volna zárni ezzel az alkotással és akkor tényleg katargikus lehetett volna.

Mivel a színészek egy jó részének lejár a szerződése, jöhetnek majd az alternatív dimenziók. Mint a női Thor, az alternatív Amerika Kapitány, és persze az új hősök (Captain Marvel), meg a spin-offok (Black Widow).
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Puzsér stílusa mellett tökmindegy, hogy mit akar mondani. Embereket lehet vele kínozni.


Mi van, nem tetszik nektek a Puzsér stílusa. Tök Jó. Ha fele ilyen jó lenne a tiéd, akkor te is you tube sztár lennél... (Csak poénkodtam, máshol a a sértődés helye...) Eddig azt hittem, a kommentjeidben tőle merítesz... Most nagyot csalódtam...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 254
13 620
113
M

molnibalage

Guest
OFF
2 hónapig szabin vagy.
Nem vágom, hogy miért, hiszen írta csak, hogy viccel.

ON

Puzsérnak nem a mondanivaló kontextusa, hanem amilyen hanggal, hanglejtéssel beszél. Egész egyszerűen hallgathatatlan. Vannak olyan szakmák, ahol elvárás az,h hogy az ember bizonyos nem megszerezhető képességgekkel bírjon, amin persze lehet fejleszteni. Puzsér nálam elhasal.

Egy YT csatornáknál azért hallható, hogy megtanultak beszélni, CGP Grey és A Wendover Procudction csatornák első és mai videói között és és föld az előadás minősége közötti difi. Puzsér semmit sem fejlődik, irritálóan szar volt és most is az. Emiatt tökmindegy mit mond, nem tudom meghallgatni, foghúzással felér az, amit művel.

Példa a veleszületett adottságra.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 730
113
Cifu

Megmondom őszintén nem tudom ki az a Vulture. Rá kellet keresnek szóval róla nem tudok véleményt formálni. A pókembert nagyon rühellem , szóval az utóbbiakat meg se néztem :oops: Killmonger dettó, nem bírtam végig nézni a fekete párduct. Irritált a film.

Dr. Zola olyan "mindegy ki fizet" típusnak tűnt mindig. Nem főgonosz, hanem egy főgonoszsegéd.
A vörös koponya meg nem tűnt túl összetett személyiségnek , pedig elég sokszor láttam az amcsi kapitány egyet.
Igazából az általam látott filmek alapján, nekem csak Loki tűnt mélységekkel rendelkező negatív karakternek.
(Láttam: Thor 1-3, Vasembör 1-3, Amcsi Kapitány 1-3, Bosszúállók 1-3, Dr. Strange, A rettenetesen rossz Hulk)
 
M

molnibalage

Guest
Cifu

Megmondom őszintén nem tudom ki az a Vulture. Rá kellet keresnek szóval róla nem tudok véleményt formálni. A pókembert nagyon rühellem , szóval az utóbbiakat meg se néztem :oops: Killmonger dettó, nem bírtam végig nézni a fekete párduct. Irritált a film.

Dr. Zola olyan "mindegy ki fizet" típusnak tűnt mindig. Nem főgonosz, hanem egy főgonoszsegéd.
A vörös koponya meg nem tűnt túl összetett személyiségnek , pedig elég sokszor láttam az amcsi kapitány egyet.
Igazából az általam látott filmek alapján, nekem csak Loki tűnt mélységekkel rendelkező negatív karakternek.
(Láttam: Thor 1-3, Vasembör 1-3, Amcsi Kapitány 1-3, Bosszúállók 1-3, Dr. Strange, A rettenetesen rossz Hulk)
Pedig az első Andrew Garfield féle film nem volt rossz bár abban benne volt azért Martin Sheen is rendesen. A második már nem volt jó, okkal nem forgatták le a 3. részt vele és jött megint egy reboot. Az is jól sikerült, meglepően jól.

  • A Thorból az első részt láttam. Na, a többi aztán nem is érdekelt...
  • A Vasember első része újszerű volt. A 2. részre alig emlékszem, nem volt jó, a 3. rész akkora logikátlan faszság* volt, hogy sírtam.
  • Az AK első részét láttam, a többit nem volt erőm megnézni.
  • Avenger 1 IMAX 3D semmi különös, a 2. részt azért nézetm meg, mert haver egyedül nem akarta. Az elején a bandázós rész jó volt, a többi ótvar.
*
...végig ott a rakás n+1 páncél, de nem csinálunk semmit. OSZT MIÉRT.???? Aztán a végén kinyírja az összeset, mert csak. Mert love... Mamám. Kevés filmet töröltem le olyan shit+del, mint azt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 730
113
molnibalage

A pókember filmekből nekem egyedül a csaj jött be. És az azért sokat elmond arról, hogy mit gondolok a filmről... De elfogadom, hogy másnak tetszett. Más és más az emberek ízlése.
A Thor 1-2 rettenetesen rossz volt. A kettő egy olyan szintű mélyrepülés volt a szememben, hogy arra szavaim sincsenek. Az univerzum születése előtti full béna gonosz manók teljesen zavart okoztak az elmémben :eek:
Viszont a Thor 3 nagyon bejött. :D Ott rájöttek, hogy ez az egész sorozat borzasztó, ezért poénra vették az egész filmet és a 80's-90's évek nagyon laza stílusában forgatták le. Nekem bejött, hogy ennyire laza volt. Ellenben nagyon nem illet bele egy ilyen laza filmbe egy annyira komoly és kemény fő gonosz, mint Hela. Az ő karakterébe lett volna még potenciál szerintem.
A vasember nekem sose jött be, nagyon gyerekes filmnek tartottam. A 2-3 pedig még azt is alulmúlta. Viszont Stark karakterével nincs bajom, a sztorijuk gagyi....
Viszont az amerika kapitány 1-2 tetszett nekem. A 3. meg szükségszerű volt, de nekem nem jött be annyira.
A bosszúállók 1 nekem nagyon bejött. A másodikat próbálom elfelejteni, meg kitalálni, hogy mi szükség volt rá egyáltalán.... A 3. szerintem megint jól sikerült.
A Hulk-ra ki se térek inkább....
A Dr. Strange úgy ahogy elment.

Ez a véleményem a Marvel filmekről, röviden.
(Most néztem meg a deadpool 2-őt. Nekem nagyon bejött, akár csak az 1)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Sajnos magyar nyelven ez a legjobb minőség, megnéztem 5-6 torrent oldalt de ott is csak ez a minőség van sajnos.
Én összekombináltam a jútúbon a kettőt, és így jó lett. Ez TV film volt, úgyhogy mozifilm változata nincs is.
Két külön ablakban elindítom a kettőt, összeszinkronizálom, és az angolt nézem a magyar hangjával.