Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Mostanában elég sok regény adaptáció készül tudományos-fantasztikus vonalon (Altered Carbon, Expanse) és remélem ez lesz a következő :
Marko Kloos: Frontvonalak. Valaki olvasta netán?

Jelen!

Az összes részt olvastam, és a novellákat is. Az elmúlt sok év legjobb katonai sci-fi sorozata, Campbell Lost Fleetje mellett (ami a kiválóan megírt űrcsaták mennyiségében és minőségében nagyságrendekkel felülmúlja az Expanse-t :) ).

Ajánlom mindkettőt annak, aki inkább a cselekményt szereti, és nem a több száz oldalas karakterfejlődést, és/vagy a politikai bullshitet.
Bűnös élvezet mindkettő, és mivel volt katonák a szerzők, ezért szakmailag és nyelvezetükben meglepően hitelesek.

Mindkét sorozatot elkezdte kiadni az Agave is magyar nyelven. A Lost Fleet első részét olvastam magyarul is, ahhoz még katonai szaklektort is akadt.
Kloost pedig Farkas István fordítja, aki szerintem a minőség záloga a Vének alapján.

A tévésorozatokat én viszont nem csípem. Az Expanse-be belenéztem, de egyáltalán nem jött be. Az Altered Carbont inkább nem is próbálom.
Annyival jobbak a könyvek, hogy nekem nem hozzáad, hanem elvesz az amerikai filmipar.
 

tomka03

Well-Known Member
2014. október 20.
122
259
63
Jelen!

Az összes részt olvastam, és a novellákat is. Az elmúlt sok év legjobb katonai sci-fi sorozata, Campbell Lost Fleetje mellett (ami a kiválóan megírt űrcsaták mennyiségében és minőségében nagyságrendekkel felülmúlja az Expanse-t :) ).

Ajánlom mindkettőt annak, aki inkább a cselekményt szereti, és nem a több száz oldalas karakterfejlődést, és/vagy a politikai bullshitet.
Bűnös élvezet mindkettő, és mivel volt katonák a szerzők, ezért szakmailag és nyelvezetükben meglepően hitelesek.

Mindkét sorozatot elkezdte kiadni az Agave is magyar nyelven. A Lost Fleet első részét olvastam magyarul is, ahhoz még katonai szaklektort is akadt.
Kloost pedig Farkas István fordítja, aki szerintem a minőség záloga a Vének alapján.

A tévésorozatokat én viszont nem csípem. Az Expanse-be belenéztem, de egyáltalán nem jött be. Az Altered Carbont inkább nem is próbálom.
Annyival jobbak a könyvek, hogy nekem nem hozzáad, hanem elvesz az amerikai filmipar.


Én csak magyarul olvasok könyvet, így sajnos nagy lemaradásom van Kloos könyvekben (sajnos még csak az első kettő jelent meg magyarul).
Viszont most kezdtem bele Az elveszett flottába és tényleg nagyon jó! Már a második részt olvasom, pedig múlthéten vettem meg az elsőt :D
 

tomka03

Well-Known Member
2014. október 20.
122
259
63
Tény és való, hogy sok esetben a megfilmesítések nem az igaziak, legyen az mozifilm, vagy sorozat. De én arra gondoltam, hogy maga a Frontvonalak egy nagyon jól megfilmesíthető sorozat lenne. Maga a világ, a képei, a cselekmény. Nagyon előremutató és elképzelhető jövőkép. Persze ez az én szubjektív véleményem. Ha sor is kerülne rá, reméljük jól csinálják meg :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 558
113
Én végigkínoztam az Altered Carbont, kösz nem kell több belőle. A színész az olyan amilyen, sorozatszínészek általában B kategóriásak (a jobbak), a többi meg C, D, stb. De ez a sorozat szar és kész.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Joker, akkor olvasd el a könyveket, mert azok viszont szintén igen jók. :)

De én arra gondoltam, hogy maga a Frontvonalak egy nagyon jól megfilmesíthető sorozat lenne. Maga a világ, a képei, a cselekmény. Nagyon előremutató és elképzelhető jövőkép. Persze ez az én szubjektív véleményem. Ha sor is kerülne rá, reméljük jól csinálják meg :)

Persze, nagyon erős alapanyag, és szinte forgatókönyv-szerű.
Képregénysorozat már van belőle, de azokkal még nem próbálkoztam, meg mondjuk maga a formátum sem a kedvencem. Jobb szeretem magamnak elképzelni a szereplőket, világokat a könyvek alapján.
 
  • Tetszik
Reactions: tomka03
M

molnibalage

Guest
Én végigkínoztam az Altered Carbont, kösz nem kell több belőle. A színész az olyan amilyen, sorozatszínészek általában B kategóriásak (a jobbak), a többi meg C, D, stb. De ez a sorozat szar és kész.
Ehhez képest ma nagyítóval keresem az érdemi filmeket és tucatszámta találom az olyan soroatokat, amik földbedögölnak papíron AAA/s több száz millás szutyok filmeket...

Nem tudom, hogy te milyen sorozatokat nézel, de az én tapasztalatom az, hogy az sorozatok nagy része nemhogy rosszabb, de üti is sokszor a soks százcsilliós USD-s filmeket.

Vagy kit tekintesz név szerint B cat és kit A cat színésznek?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 515
44 803
113
Ehhez képest ma nagyítóval keresem az érdemi filmeket és tucatszámta találom az olyan soroatokat, amik földbedögölnak papíron AAA/s több száz millás szutyok filmeket...

Nem tudom, hogy te milyen sorozatokat nézel, de az én tapasztalatom az, hogy az sorozatok nagy része nemhogy rosszabb, de üti is sokszor a soks százcsilliós USD-s filmeket.
Ebben egyet értünk.
13 Reasons Why - sorozat
Completly strangers - film
ami utoljára tetszett.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
Ehhez képest ma nagyítóval keresem az érdemi filmeket és tucatszámta találom az olyan soroatokat, amik földbedögölnak papíron AAA/s több száz millás szutyok filmeket...

Nem tudom, hogy te milyen sorozatokat nézel, de az én tapasztalatom az, hogy az sorozatok nagy része nemhogy rosszabb, de üti is sokszor a soks százcsilliós USD-s filmeket.

Vagy kit tekintesz név szerint B cat és kit A cat színésznek?
Az a nagy baj a filmekkel, hogy kb 90-percbe kell beletömöríteni mindent és úgy tűnik, hogy a történet issza meg a levét a speciális effektusok javára. A filmekben a snitteket szinte a videoklippekben megszokottakra rövidítették le, hogy még pörgősebbek legyenek. A párbeszédnek kifulladnak kb 2 mondat után stb.
Aki a nagy robbanásokon kívül többre vágyik, azoknak ott vannak a sorozatok ahol sokkal több idő áll rendelkezésre a történet kifejtésére.
 
M

molnibalage

Guest
Az a nagy baj a filmekkel, hogy kb 90-percbe kell beletömöríteni mindent és úgy tűnik, hogy a történet issza meg a levét a speciális effektusok javára. A filmekben a snitteket szinte a videoklippekben megszokottakra rövidítették le, hogy még pörgősebbek legyenek. A párbeszédnek kifulladnak kb 2 mondat után stb.
Aki a nagy robbanásokon kívül többre vágyik, azoknak ott vannak a sorozatok ahol sokkal több idő áll rendelkezésre a történet kifejtésére.
Ennek ellenére láttam 2016 óta jól filmet moziban, kettőt összesen. A Ready Player One-t és a The Nice Guys-t. A bibi az, hogy sorozatból csak ez elnyújtottak esetén sikerült mellényúlni. Nagyon régen nem volt olyan sorozat, amit nem fejeztem volna be. Filmek meg sokszor volt, hogy lőttem ki fenébe olyat, amit más istenített.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 515
44 803
113
Az a nagy baj a filmekkel, hogy kb 90-percbe kell beletömöríteni mindent és úgy tűnik, hogy a történet issza meg a levét a speciális effektusok javára. A filmekben a snitteket szinte a videoklippekben megszokottakra rövidítették le, hogy még pörgősebbek legyenek. A párbeszédnek kifulladnak kb 2 mondat után stb.
Aki a nagy robbanásokon kívül többre vágyik, azoknak ott vannak a sorozatok ahol sokkal több idő áll rendelkezésre a történet kifejtésére.
Ezt én is így látom. Viszont a sorozatoknál az lehet a nagy rákfene, amikor van egy jó alap ötlet, és megcsinálják a tutit az első évadban, majd mivel marha nagy siker lett, egyszerűen TILOS abbahagyni, és egyre szarabb évadról évadra az ahogy nyújtják a semmit.

Pl. így jártam a Walking Dead-el, House of Cards-al is, hogy nagyon tetszett az első néhány évad, aztán már elfáradtam és érdektelenné tett az erőlködés ahogy próbálták nyújtani-húzni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
Ennek ellenére láttam 2016 óta jól filmet moziban, kettőt összesen. A Ready Player One-t és a The Nice Guys-t. A bibi az, hogy sorozatból csak ez elnyújtottak esetén sikerült mellényúlni. Nagyon régen nem volt olyan sorozat, amit nem fejeztem volna be. Filmek meg sokszor volt, hogy lőttem ki fenébe olyat, amit más istenített.
Jajj, pesze. Nem temetem a mozit, csinálnak napjainkba is jó filmeket de, ami jelenleg kasszasikernek számít, az szinte mind robbanásos-szuperhősös agyzsibbasztó akármi.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and zsolti

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 558
113
Ehhez képest ma nagyítóval keresem az érdemi filmeket és tucatszámta találom az olyan soroatokat, amik földbedögölnak papíron AAA/s több száz millás szutyok filmeket...

Nem tudom, hogy te milyen sorozatokat nézel, de az én tapasztalatom az, hogy az sorozatok nagy része nemhogy rosszabb, de üti is sokszor a soks százcsilliós USD-s filmeket.

Vagy kit tekintesz név szerint B cat és kit A cat színésznek?
Tény, hogy vannak "hájpolt" AAA-snak mondott kritikán aluli szemetek (pl Black Panther), amihez képest az Altered Carbon felér egy evolúciós lépéssel, de attól még szar az AC. Sorozatokat tényleg lehet jókat kapni, de azért nem tucatszám. Van kb öt amit én is nézek, abból néha megszűnik egy-egy és jön helyette másik, de filmekből is vannak jók.
Pár amiket néztem: Taboo pl kurvajó volt, de a színész is benne, Designated Survivor (most kaszálták el, nézhető), Homeland, folyamatosan változik, azért érdekes, The americans, Star Wars Rebels (meg ami előtte volt csak nem jut eszembe a címe), South Park (örök kedvenc), American Gods (igazi különlegesség), Lucifer (ingadozó minőség), Billions, stb.
B kat színész általában az, akire nem mernik egy nagy költségvetésű film főszerepét rábízni, vagy inkább az az A kategóriás, akire rá merik bízni a főszerepét. Persze nem függvényszerű meghatározás, de egy irányt jól megmutat. A B kat színészekből viszont még mindig ki tudnak préselni egy netflix sorozat főszerepet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
Én a Homelanddal jártam úgy, hogy az első részt is nehezen néztem végig, de a másodiknál már a felénél abbahagytam.
 
M

molnibalage

Guest
Ezt én is így látom. Viszont a sorozatoknál az lehet a nagy rákfene, amikor van egy jó alap ötlet, és megcsinálják a tutit az első évadban, majd mivel marha nagy siker lett, egyszerűen TILOS abbahagyni, és egyre szarabb évadról évadra az ahogy nyújtják a semmit.

Pl. így jártam a Walking Dead-el, House of Cards-al is, hogy nagyon tetszett az első néhány évad, aztán már elfáradtam és érdektelenné tett az erőlködés ahogy próbálták nyújtani-húzni.
És vannak a jó sorozatok, amiket nem nyújtanak el és bizony lezárják őket hiába kritika siker. Pl. a The Leftovers.
 
M

molnibalage

Guest
A Dexter, Braking Bad és a Shields is jókor lett befejezve szerintem.
A Trónok harcát kicsit kezdem félteni...
A középsőt láttam és egyetérek. Szegény főszereplőt meg egy másik filmben láttam csak, amkor Zskat napot tartottam eső miatt és nem bringáztam. Godzilla...
Ennyit arról, hogy a "AAA" film mire értékel egyes színészeket. A sorozatok az egyik fő oka, hogy évente, ha 3-szor megyek moziba az már majdnem átlag feletti. És a 3-4 film feléről kénytelen vagyok kijönni úgy, hogy "mi volt ez a fos"...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 515
44 803
113
Nagyon a mozis élményektől én sem vagyok elájulva az utóbbi időben sajnos. Ott amit utoljára láttam és nagyon tetszett, az a Bélier család volt.