Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Az Aljas Nyolcast nem mertem megnézni, mert nekem Q.T. stílusa nem nagyon jön be. A Ponyvaregény elment, a Becstelen B. csak a környezet körítés és a no1. mellékszereplő miatt tetszett. A Django kb. kétszer hosszabb, mint kellett volna lennie. Kb. a L.D-ig való találkozásig jó volt, aztán majdnem belealudtam.

Benedict Cumberbatc a Marvel szereplés előtt lett elismert színész. Remélhetőleg nem teszi tönkre karrierjét ez a kitérő...

Az Aljas nyolcas jobb mint a Django pedig az is jó film.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Hát nekem úgy egyik sem tetszett, de abban igazad van, hogy a nyolcas jobb mint a django.

Én szeretem Tarantinót,a humora is közel áll hozzám az meg egész egyszerűen zseniális, hogy egy német "oktatja" az amerikai tahót faji kérdésekben.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Az Aljas nyolcas jobb mint a Django pedig az is jó film.

Én fordítva látom, a Djangoban legalább voltak vicces részek és egy jó csavar, az Aljas 8-as az elején még valamennyire elmegy, aztán egyre szarabb lesz a benyalunk a fekáknak részekkel, gyakorlatilag egy Kutyaszorítóban remake..
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Én fordítva látom, a Djangoban legalább voltak vicces részek és egy jó csavar, az Aljas 8-as az elején még valamennyire elmegy, aztán egyre szarabb lesz a benyalunk a fekáknak részekkel, gyakorlatilag egy Kutyaszorítóban remake..

Szerintem nem nyaltak be a fekának.
Mikor nyaltak be?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
A déli tábornok sztorivonalra gondolok aminek kb semmilyen szerepe nem volt a filmben, már rég megvoltak az ellentétpárok a klasszikus ellenségek összezárva egy házban sztorihoz, ennek meg se füle, se farka nem volt.

Nekem a Aljas 8-as egy csalódás volt, egy öncélú, felesleges valami. Sokat elmond róla hogy kb egy jelenet maradt meg belőle (amikor a postakocsiban szájba veri a zseniális suttyó csajt), a karakterekre amúgy már nem is emlékszem. Homályosan dereng hogy a Hans Landás osztrák színész is mintha játszott volna benne. Ehhez képest a Ponyvaregényből kb. mindenki emlékezetes, még a beteges taxis csaj is, pedig egy nyúlfarknyi jelenete volt.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and fip7

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Az Interstellar valami rettento fosrakas volt.


Hát, ugyan fosrakásnak nem éreztem (a robotok tök jók voltak szerintem, meg amikor leszedték a drónt, az a jelenet a zenével együtt bejött), de rohadt nagy csalódás volt nekem azok után, hogy Kip Thorne is benne volt a készítésében...

Sajna a Kapcsolat nyomába sem ért...
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Hát, ugyan fosrakásnak nem éreztem (a robotok tök jók voltak szerintem, meg amikor leszedték a drónt, az a jelenet a zenével együtt bejött), de rohadt nagy csalódás volt nekem azok után, hogy Kip Thorne is benne volt a készítésében...

Sajna a Kapcsolat nyomába sem ért...

A Kapcsolat zsenialis volt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and wolfram

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
A Marvel nem művész filmeket akar alkotni. szimplan szórakoztatni szeretne. Sokan ennyit varunk nem többet. Nem mély mondani valóert ülünk be a moziba. Ne egy forres gump, vagy remeny rabjai legyen mar az összehasonlítasi alap. A dráma/kepregeny film nincs is egy lapon. Egyebkent ma is keszülnek jo drámák.
Illetve a marvel filmek összes kulcsfiguraja mar az Mcu előtt is ismert volt, talan nem volt a csucson, de ismert. Illetve az sem lehet veletlen, hogy ezekbe a filmekbe jo par nagy színesz is letette a nevjegyét.
A marvel a 3. fazissal bezárolag akkor is filmtörtneti jelentőségüt alkotott.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Inflációval számolva a végjáték még kanyarban sincs az Elfújta a szél-hel képest.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_...Highest-grossing_films_adjusted_for_inflation
Szerintem kapasból egy szereplőt nem tudnal megnevezni az elfujta a szélből, a sztorijárol nem is beszélve. Amikor ez a film keszült talan ha egy tucat bemutato volt az egesz evben (szerintem sokat is mondtam) plusz nem volt torrent, sőt mas szorakozasi alternatíva sem nagyon. Velemenyem szerint abban az evtizedben az egyetlen megfilmesithető sztori volt az elfujta a szél. Ezt ki is maxolták.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed