Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Én még nem kezdtem el, de egy kommentet láttam az SG.hu-n a játék fórumában.

Akinek zavaros lenne három szálon, három különböző idősíkon kezd a történet (Geralt, Yennefer, Ciri). Így világos lesz minden. Az amit az első rész(ekben) látunk, az nem egy időben történik a karakterekkel.
Ez tiszta sor, nem is ezzel van a gond. Egyszerűen mintha rosszul lenne felépítve az egész
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 097
113
Ez tiszta sor, nem is ezzel van a gond. Egyszerűen mintha rosszul lenne felépítve az egész
Még csak az elsőt láttam, egyelőre nem értem a történet vezetés koncepcióját.

A hangulat viszont kapós, a kardpárbaj pedig bokalef... ós volt. Kíváncsi vagyok az egész évadra. :D
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Ez tiszta sor, nem is ezzel van a gond. Egyszerűen mintha rosszul lenne felépítve az egész

Az első könyvből dolgoztak fel néhány novellát amik eleve össze-vissza vannak időrendben.
Nem ártott volna egy 5 perces felvezetés, hogy hol vagyunk, ki-kicsoda mi miért történik, mert így katyvasz.
A regények irója lengyel, ráadásul még a 80-as évek közepén kezdte el papírra vetni a történeteit, ezért a világ nem a megszokott nyugati mitológián alapuló jó-gonosz ellentéten alapul, hanem egy szürke katyvaszon ahol a széttagolódott nacionalista államok laza - egymással harcoló szövetsége áll szemben a (franciához hasonló nyelven karattyoló) Nilfgaard birodalommal ami délről nyomulva lassan mindent magába olvaszt (többek között Ríviát is, az első északi királyságot amely elbukott).

Ezt tetézi a fajok közötti a ellentét, az elfek alacsonyrendű rasszista kutyákként tekintenek az emberekre akik kiszorították őket életterükből, mikor a bolygók között nyíló térkapun átjöttek (szférák együttállása). Törpe "bajtársaikkal" együtt Scoia'tael bandákba verődve hajtanak végre terrorista támadásokat többnyire védtelen civilek ellen, őket többnyire Nilfgaard pénzeli, hogy zavart keltsenek 1-1 területen mielőtt megtámadják, majd elfoglalása után megsemmisítik őket.
Később Zoltán elmesélte Geralt-nak, hogy az eredeti lakók a törpök voltak, később érkező elfek mágiájukkal előzték őket földjeikről, elfoglalták földjeiket, erődjeik romjain felhúzták kastélyaikat, majd az emberek megjelenése után azokat rabszolgaként kezelték, saját szórakoztatásukra megtanították néhányuknak az alantasabb varázslatokat, de a gyorsan szaporodó emberek végül felülkerekedtek és elűzték őket is a hegyekbe ami után elkezdték a már ott élő törpöket ősi testvéreiknek nevezni...

A mágusok az őket körülvevő világ életerejéből varázsolnak, egy dzsungel közepén sokkal pusztítóbb varázslatokat tudnak megidézni, mint egy sivatagban, végső esetben a saját életerejüket is felhasználhatják, tűzet viszont szigorúan tilos, mivel zabolázatlan ereje iszonyatos pusztítást tud végbevinni.
Az északi királyságok erőteljesen támaszkodnak a varázslókra, minden udvarban van 1 tanácsadóként, Nilfgaard viszont éppen csak megtűri őket, legtöbbjüket megölik, a háttérben történő mesterkedéseik miatt.
Deuterium nevű anyag semlegesíti a mágiát, de iszonyat ritka ezért többnyire bilincsekbe keverik bele ötvözőanyagként, vagy bombákba rakják ezüsttel keverve.

Egy együttállás során rengeteg szörny szabadult rá a világra, ezért az emberek genetikailag módosított katonákat hoztak létre akikből kiölik az érzelmeket és pénzért vadásszák a dögöket. A harc mellett mesterei az alkímiának, különféle szereket (pl. vámpírok ellen Fekete vér, ami megmérgezi a vérszopót ha megharapja áldozatát) és bombákat tudnak létrehozni. A vajákok több iskolát is létrehoztak, amik a világ különböző tájain képezték az elrabolt ifjakat, akik 2/3-ada belehalt az átalakításba. A szörnyek számának megcsappanásával az ő számuk is megcsappant, a lakosság többé nem tolerálta a gyereklopásokat, mutációjuk miatt kirekesztik őket. Geralt a farkas iskolához tartozik, ők voltak a legészakibbak, megbízhatóak, ellentétben a macskákkal akiket megőrjítenek a átalakításhoz használt szerek, néha bekattan náluk valami és brutális vérengzésbe kezdenek (Blaviken után Geraltot is többször macskának titulálták). A déli iskolákat csak megemlítik, hogy Nilfgaard már az emléküket is elpusztította.

Yennefer (meg úgy Cirit kivéve mindenki) előtörténete nincs benne a könyvekben, kb. a seggükből húzták ki, átírva a dolgokat.
Eredetileg az összes varázsló torzszülöttként és sterilen jön a világra, ez a mágia mellékhatása, később már varázslóként átalakítják a testüket, csinos sohasem öregedő alakokká.
Ja és valamiért (kvóta khm) lángvörös hajú, férfiakat könnyedén ujja köré csavaró Triss-ből egy kampósorrú pakisztáni nő lett egy szénaboglyával a fején...



Ami legjobban árt a sorozatnak az a költségvetés.
A végső csata során elvileg Nilfgaard TELJES inváziós haderejét semmisítik meg.
A vadászatnál 4 csoport kell útra, több száz fővel. Ráadásul a legjobb részt valamiért kihagyták, mikor a martalócok Yennefer-t egy szekérhez kötözik meztelenül, hogy megerőszakolják, de közben kitör a csata és Yen sűrű káromkodások közepette az egyik lábával próbál varázsolni :D
Ráadásul a törpöket is sikerült iszonyat gagyin megoldani, Yarpen Ziggrin pl. a könyvben a feje fölé emelt és elhajított egy páncélozott katonát...

ht2ighn7e5f31.jpg
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 697
113
Eddig nekem összességében tetszik. A 2. rész valami ritka pocsék és gagyi, a Triss szövegeit felmondó és közben előre néző esélyegyenlőségi csaj a 3-4. rész táján szintén pocsék, a többiek viszont egész jól (Yen, Calenthe, Tissaia kimagasló) Cavil és kökörcsin inkább csak jó eddig az első részekben). Cavillt így az 5. részig nem is tudom eldönteni, lehet hogy csak visszafogja magát savanyúpofának az elején, ami kb megegyezik a könyvbéli karakterrel amíg nem találkozik Yenneferrel.

A vívások viszont tényleg baromi jók, odabasznak, a szörnyikék is rendben vannak, bár Mekk Mestert kár volt leszerződtetni. :D

Benne van a Foltest féle Stryga sztori, a harc kb egy az egyben leköveti a Witcher 1 intróját.

Fringilla feka, de egye ragya, mellékszereplő.

Ami tényleg zavaró lehet baromira akik nem olvasták a könyveket hogy az idősíkokkal rettenetesen dobálódznak, ráadásul kb teljesen értelmetlenül, egy egy elejtett megjegyzésen túl semmi árulja el, hogy most ugrottunk vissza kb 100 évet, aztán 30 évet előre stb.

Ez valahol a karakterek expozéjához tartozik, mivel az első néhány rész csak bevezeti hogy kik a szereplők, csak nem értem miért nem lehetett volna lineárisan vezetni a történetet.

A beszólások amúgy elég jók, így a 5. részre már kezd megindulni a tényleges sztori is (a könyvek dettó ugyanígy mentek egyébként, az első kettő csak kb. inkább újságokba, magazinok szánt különálló novellák voltak, nem volt igazi történeti szál).

Egy dolgot hiányolok, a könyvekben ott levő száraz humort, pedig nagyon adja magát de majd meglátjuk.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Igen meglepődtem mikor a dzsinnes sztoriban felfedeztem a Tatai várat. Annyit piáltam ott anno, nem is tudtam hogy Yennefer ott lakott:)
Aztán utánaolvastam és kiderúlt hogy az egész witchert Magyarországon forgatták.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11 and zeal

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Elkezdtem à witcher sorozatot. Eddig csalódás... A történet szinte követhetetlen, talán csak a legelvetemültebb rajongók tudják mi is történik. A legtöbb jelenet teljesen teátrális, valahogy nem jön át a feszültség, nem érzem hogy valóban boldogok vagy szomorúak, hogy a karaktereknek nehézségek, érzelmeik vannak. Ez amúgy érdekes, mert a színészek nem mondhatóak rossznak.(mondjuk Geralt eddig csak szigorúan néz) Talán a rosszul felépített dialógusok miatt, esetleg eredeti angolban kellene nézni.
A harcjelenetek rendben vannak, a CGI is elmegy szódával.
Összességében nézhető de néha unalmas, nem méltó sem a regényekhez sem pedig a játékokhoz.
Folytatni fogom persze, remélem jobb lesz. Optimista vagyok mást nem tehetek:)
Angolul nézem. Normál tv sorozatos szövegek,de ez messze van attól,hogy a prime tv legjobbjaihoz felnőjön. Olyan művi az összes beszélgetés.
Többet vártam,szerintem maradok a Der Pass osztrák-német kriminél.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 611
113
Sajnos nem!Ezeknek nincs annyi eszük a Disneynél.Amit láttál az az amikor a pénzéhség a szorgalommal és a beleszaromsággsal párosul.
Annyi logikai és minden másféle bukfenc, bukfenc áhhhh szabájos hátas volt a filmben, ilyet pénzéhségben/ből csinálni? Magát az erőt és annak a szerepét is tönkretették, az első új trükk után nekem a film közbe Rodolfo jutott eszembe amikor azt mondja, hogy a kezemet figyeljék mert csalok, vásári bazár lett az erőből. Talán nem spoiler de a birodalom annyiszor legyőzhette volna a terroristákat és a végén az öreg ugyan abba a retardált baklövésébe bukik bele mint régen.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and Roni

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 125
53 707
113
megazez

Szerintem az SW9 magasan jobb volt, mint a 7 vagy a 8. A 8 például olyan minősíthetetlenül sz@r volt, hogy arra emberi nyelven szavak sincsenek szerintem!

"Talán nem spoiler de a birodalom annyiszor legyőzhette volna a terroristákat "

Mert amúgy az eredetiben nem? :D
Logikailag a legjobban az 1-3 van felépítve. Ráadásul amit Palpatin csinál benne az valami zseniális, nagyon jól kitalált sztori!
A 4-6 kellemes kikapcsolódás, de mai szemmel nézve a sztori is faék, a megmenekülések és a harcok pedig nevetségesek.
Az a halálcsillagos tervezési hibás dolog olyan ordenáré baromság, hogy csak nah! Erre a 6-ban elölről kezdik a hülyeséget. Bárgyú, gyerekes az egész.
Az amúgy jól sikerült zsivány egyesben nem véletlenül magyarázzák el az egészet egy más narratívával, mert ők is érezték utólag, hogy az eredeti sztori hát, max gyerekeknek kielégítő. Az 5.-rész viszont elég jól sikerült.
A 7. rész a 4. durva karikatúrája, elég gyatra, a 8. at hagyjuk , mert azért kevésbé fejlett helyeken tarkó lövés járna, viszont a mostani 9.-rész (szerintem) egy elég nagy mentés! Komolyan, jelentkezzen az aki a 7-8 után egy ennél jobb filmmel állt volna elő!:D
És itt se az alkotók voltak zsenik, mert szerintem annyi történt, hogy megnézték, hogy milyen teóriák meg elképzelések vannak a youtubon meg a fórumokon a rajongóktól és abból csináltak egy filmet.
Kiírták belőle a 8.-ban lévő gender/peta/feminista baromságokat, megmagyaráztak mindent amit lehetett, amikor nagy lett volna a kreténség akkor önreflexívek voltak szóval szerintem a kapott szarból építettek valami vár félét.
A látvány világ pedig elképesztő volt! (jó minőségű CGI, jó operatőri munka, élettel teli látványos világok stb...)
Ha nem veszed túl komolyan a filmet akkor abszolút élvezhető, szerintem. :)
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 611
113
Persze, hogy jobb lett mint a 7 8, kb 3 jelenet volt amikor azt hittem, hogy na jó film lesz belőle.
"1: pont a kezdés amikor kylo megszerzi a gpst, akkor azt hittem, hogy szakít a nyafogó, vívódó kis senki énjével és egy céltudatos valami lesz, hát nem lett.
2: amikor felvillantják, hogy a csajnak ott a lehetősége átálni a sötét oldalra, hát nem lépett
3: a nagy csata amikor simán megszűnhetett volna egyszerre a terrorizmus/jedik és a sith rend/birodalom.
Az utolsó pont talán egyensúlyt hozott volna egy ideig, sőt ahogy hallottam megint készül egy új triológia aminek simán megágyazhatott volna a 2 szabályának eltörlésével azzal, hogy a második általam nagyra értékelt jelenetrész bekövetkezik és palpatinnak 2 tanítványa kylo meg a csaj lett volna.
"
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 429
18 850
113
De le vagytok ennél a szarnál ragadva. Csak tegnap három jó filmet láttam. + a múlt héten egy jó sorozatot.
Na-na csak vigyázz kinek írod mert bár a kép látványos én sose néztem mozit de főleg nem szarvarszt. Láttam az ébredő erőt de már akkor rajottem hogy a dizni Elbaxa az összest. Után csak a zsivány egyest láttam de csak mert a sithek bosszúja után játszódik amit még lukas csinált es amin még is könnyeztem mikor a hűségesen harcoló klónok a jedik ellen fordultak. Szóval abban meg volt. Mi megfogjon de az új részek szart sem érnek számomra
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 429
18 850
113
Rey mint főszereplő sem igazán tud megfogni,meg nőként sem tudom igazán elfogadni, némelyik travi nőiesebb mint ő.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 125
53 707
113
gacsat

Megnyugodhatsz, minden mást is nézünk :D

megazez

Tudomásul kell venni, hogy a Star Wars egy gyerek mese, ennek megfelelően nincs tétje vagy súlya a dolgoknak, nincsenek erkölcsi dilemmák stb.... Szóval, szerintem érdemes gyerekeknek készült meseként nézni, és akkor nem vár el tőle az ember olyat, amit soha nem is fog nyújtani ez az univerzum.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
A Witcher sorozatot most néztem meg, szerintem kibaszott jó. Az Star Wars 9 nagyon szar, totális összelopkodott, valami katyvasz. Amikor megjelentek valami "Indiai-krisnás fesztiválon azt hittem sikítva rohanok ki a moziból. De a Mandalorian is (7 -ig láttam ) elég gyenge igaz vannak biztató jelek hogy jó lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11 and zeal

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 503
113
Már akartam linkelni,ezt a hangot nagyon eltalálták,ahogy a lázadó cirkáló vág egy szigorút,bele a birodalmi flotta közepébe,a Japó veteránok biztos elmorzsoltak egy könnycseppet a szemük sarkában....
Nagyon szetiszfáj! (very satisfy)

 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
A Witcher sorozatot most néztem meg, szerintem kibaszott jó.
Ja, nem rossz. Mondjuk annak aki kijátszotta a játékokat, elolvasta a könyveket rengeteg apróság baromi bosszantó.
Ahányszor kimondják, hogy vaják sírni tudnék. Tudom könyvben is, meg játékban is eleinte, de könyörgöm mindenki utálta.
Geraltnak csak egy kardja van!
Nem lett volna rossz egy "főzőtanfolyam" Geraltal, amiben potikat készít esetleg egy felkészülés valami combosabb ellenfélre amiben valami spéci összetevőket keresget. Itt elmagyarázhatta volna, hogy a Wicherek ismerik szinte minden lény gyengeségeit és csatában ezt próbálják kihasználni. Szépen fel is lehetett volna vezetni 1-2 résszel, hogy az egyszerű Wicherek életét élő és a mindennapi mókuskereket tekerő Geralt élete hogyan fordul fel fenekestől egy rosszkor kimondott mondat miatt. Ebben kár volt a novellákat követni, ezt sokkal ügyesebben ki lehetett volna hozni. Geralt monoton gyilkolássza a szörnyeket, Yen átváltozik, a világ szép lassan bemutatódik.
Ciri túl idős. A sztori szerint olyan 8-9 évesnek kéne lennie. Igencsak fontos lenne a továbbiak miatt.
Tudom még nem tart ott a sztori, de nagyon kéne Zoltán Chivay karaktere.
Yen a gyönyörű és csípős nyelvű megfontolt és kimért nő egy hisztis picsa.
Tris a tűzrőlpattant életvidám csaj aki megfűszerezi a férfi életét eddig teljesen súlytalan.
Hol vannak az elmés párbeszédek, egymás cinkelése? A sintrai esküvő volt talán az egyetlen jelenet, ahol igazán éreztem az általam elképzelt vagy a játékokhoz hasonló atmoszférát. Értem, hogy a szláv mondavilág furcsa lenne sokaknak,de könyörgöm merjünk már néha kikandikálni abból a dobozból. Pont ez volt a szép a Wicher világában nekünk Közép-Kelet Európaiaknak. Kicsit jobban a miénk mint Tolkien, Howard vagy R. R. Martin.
Geralt mágikus képességeiből eddig talán csak az Aard jel használatát láttuk. Se egy Axii, Quen vagy Somne pedig bőven lett volna lehetőség a használatukra.
Nilfgaard az eddig látottak alapján nagyon rosszul lett értelmezve.
Nem igazán lett bemutatva az sem, hogy az északi királyságok egy része káoszban, polgárháborúban, népirtásban, fajüldözésben él, alkalmatlan, korrupt királyok vezetése alatt.
Eist királynak egy hegyomlás méretű viking kinézetű karakter kellett volna, nem egy aranybrokátos kiskabátban pózoló figura. Mégiscsak Ard Skellig Jarlja.
A világ szerintem nem lett bemutatva sehogy. Pedig jó lett volna azzal tisztába kerülni, hogy mi, hol, merre, meddig. Ezt 10-15 perc alatt át lehetett volna futni, például valaki elmesélhette volna egy tábortűz mellett, hogy mi a Szférák együttállása, esetleg egy jelenet, ahol valaki egy térképen elmagyarázza, hogy a szomszédos birodalmakban mi a helyzet, azért kitől lehetne segítséget kérni. Így nem derült ki az se, hogy miért is olyan fontos Cintra. Abba a bizonyos 1-2 első részbe bőven beférhetett volna.
Ja és nagyon gagyik a zenék. A játékokból simán kilophatták volna az összeset.
Összességében a csapongás az időben nem tett jót a sorozatnak. Aki nem ismeri a sztorit annak szenvedés lekövetni a dolgokat.
Az igazán pozitív számomra eddig, hogy a történet szorosan követi a könyveket. Ha nagyon nem akarják megcsavarni akkor azzal nem lesz gond.