Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
  • Tetszik
Reactions: Roni and tomka03

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 488
14 276
113
Kérésre:

Alább egy korai Ep8 sztorivázlat, ha jól tudom még Trolljohnson előtti - ebben is van életerő elszívás

Nem tudom ki a fordító.


Magánvélemény, hogy jobb lett volna, ha ez valósul meg, és mindet egybe véve szerintem reális, hogy kezdetben létezett ilyen verzió, mert sok eleme megvalósult a filmben ill. pár elem visszaköszön az Ep9-ben ill. annak könyv verziójában.



https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=153234029&t=9021814
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 546
113
Kalifátus, 8 részes svéd sorozat a Netflixen lesz látható


Svédországtól a szíriai Rakkáig játszódik a film és rendkívül jól bemutatja a szélsőséges iszlamisták beszivárgását és lappangó működését. Az egyik főszereplő egy Svédországban élő muszlim tanársegéd, egy másik pedig a hírszerzésnek dolgozó svéd nyomozónő.
Egy érdekes szálon keresztül bemutatja fiatal lányok radikalizálódást és Szíriában az iszlám állam által megszállt területen párhuzamosan zajló történéseket.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 333
113
Könnyed kikapcsolódás ebben a szorongós időszakban:

Az Androméda törzs

https://videa.hu/videok/film-animacio/az-andromeda-torzs-1971-the-strain-amerikai-r0OibUcP73DbVNCR

Utoljára gyerek vagy fiatalkoromban láttam még fekete-fehér tévén, dörzsöltem is a szemem, hogy lássam a zöld színű vegyületet:confused:

Ma délután láttam újra - tekintve, hogy ennek a korszaknak a filmjei sokkal fogyaszthatóbbak a számomra, mint a mai mainstream kínálat, nem voltak túl nagyok az elvárásaim - kellemes meglepődés volt, hogy attól is jobb, mint amiben reménykedtem.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 351
113
Thriller+sci-fi+utópia(a Netflix mixelte :)=Altered Carbon (Valós halál)

"majdnem jó" ;-)

Előzetes:



Es ahol megnézhető/letölthető:

altered-carbon-feliratos-1.-evad-sci-fi-sorozat-E2wOok1eIDzFcJtC


https://videa.hu/videok/film-animac...ratos-1.-evad-sci-fi-sorozat-E2wOok1eIDzFcJtC
 
M

molnibalage

Guest
Nézi valaki a black mirrort?
Thriller+sci-fi+utópia(a Netflix mixelte :)=Altered Carbon (Valós halál)

"majdnem jó" ;-)

Előzetes:



Es ahol megnézhető/letölthető:

altered-carbon-feliratos-1.-evad-sci-fi-sorozat-E2wOok1eIDzFcJtC


https://videa.hu/videok/film-animac...ratos-1.-evad-sci-fi-sorozat-E2wOok1eIDzFcJtC
AC
Nekem tetszett az első évad. A másodikról, amit hallottam, az inkább skip.

BM
Az első négy évadot megnéztem. Bátyus szerint az 5. ahhoz képest halvány, semmilyen. Azt is skippeltem.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 698
113
Szép, de ha csak eredeti nyelven sugároznak felirat és szinkron nélkül, akkor sokra nem mennek. Mert csak azok fognak orosz filmeket nézni, akik valamennyire tudnak oroszul. Ha tényleg azt szeretnék,hogy sokan nézzenek orosz filmeket és ne csak hollywoodit, esetleg nagy ritkán egy franciát,németet,ahhoz többet kell ráfordítani. Szinkron az alkotások többségére, és felirat. Úgy összerakni a műsort, hogy egy adott alkotás egy napon legyen szinkronnal is, meg felirattal is. Akár a Legenda 17 akár a Prityjazsenyije mind olyan filmek, amiknek itt Magyarországon is a moziban kellett volna menniük, mert olyan színvonalasak. Így a minimum volna, hogy legalább ezeket szinkronizálják. Amíg nem lépik ezt meg, addig komoly ugrásszerű nézőnövekedésre ne számoljanak. Mert arra nem fog előfizetni senki, hogy kb. némafilmet nézzen,mert nem érti. És ezen az sem segít, ha más szolgáltatókkal is sikerrel megegyeznek,például a UPC-vel. Annak aki meg tud oroszul, annak ott van alternatívának a START, vagy a Gazprom Media féle TNT-Premier csatorna. Olyanok mint a Netflix vagy az HBO,sok jó saját gyártású sorozattal, plusz új egész estés filmekkel, csak éppen olcsóbb rájuk az előfizetés. Több készüléken nézhetőek, okostelefontól az okos TV-ig. Gyakorlatilag az orosz nézőkkel egyidőben lehet sasolni a legújabb sorozataikat. A START hátterét nem tudom, talán állami, de mindenesetre hozzájuk és a Pervij Kanalhoz köthető a Netflix által megvásárolt "Jobbak nálunk" című robotos sorozat. A TNT-Premierhez meg a tavaly novemberben indult igen kemény, világjárványról szóló Epidemia című sorozat fűződik.Persze sok egyéb sorozat társaságában, csak ezek a legismertebbek.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szép, de ha csak eredeti nyelven sugároznak felirat és szinkron nélkül, akkor sokra nem mennek. Mert csak azok fognak orosz filmeket nézni, akik valamennyire tudnak oroszul. Ha tényleg azt szeretnék,hogy sokan nézzenek orosz filmeket és ne csak hollywoodit, esetleg nagy ritkán egy franciát,németet,ahhoz többet kell ráfordítani. Szinkron az alkotások többségére, és felirat. Úgy összerakni a műsort, hogy egy adott alkotás egy napon legyen szinkronnal is, meg felirattal is. Akár a Legenda 17 akár a Prityjazsenyije mind olyan filmek, amiknek itt Magyarországon is a moziban kellett volna menniük, mert olyan színvonalasak. Így a minimum volna, hogy legalább ezeket szinkronizálják. Amíg nem lépik ezt meg, addig komoly ugrásszerű nézőnövekedésre ne számoljanak. Mert arra nem fog előfizetni senki, hogy kb. némafilmet nézzen,mert nem érti. És ezen az sem segít, ha más szolgáltatókkal is sikerrel megegyeznek,például a UPC-vel. Annak aki meg tud oroszul, annak ott van alternatívának a START, vagy a Gazprom Media féle TNT-Premier csatorna. Olyanok mint a Netflix vagy az HBO,sok jó saját gyártású sorozattal, plusz új egész estés filmekkel, csak éppen olcsóbb rájuk az előfizetés. Több készüléken nézhetőek, okostelefontól az okos TV-ig. Gyakorlatilag az orosz nézőkkel egyidőben lehet sasolni a legújabb sorozataikat. A START hátterét nem tudom, talán állami, de mindenesetre hozzájuk és a Pervij Kanalhoz köthető a Netflix által megvásárolt "Jobbak nálunk" című robotos sorozat. A TNT-Premierhez meg a tavaly novemberben indult igen kemény, világjárványról szóló Epidemia című sorozat fűződik.Persze sok egyéb sorozat társaságában, csak ezek a legismertebbek.
Én próbálok nézni orosz sorozatokat, de elég rosszak. A robotnőset se néztem végig.
Még a vidéki Mig-29es repülőtéri sorozat is unalmas volt.
Jó volt pl a Csernobilos sorozat még a HBO előtt. Azt koppintották le a HBosok.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 488
14 276
113
Csak most tudtam le az új Majmok bolygója trilógiát.


Kár volt eddig várni, jól összerakták az előzménysztorit, és logikusan levezették az emberiség bukását.

Tulajdonképp nem is nagyon maradt hiányzó láncszem. Az easter egg-ek is jók voltak.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Én próbálok nézni orosz sorozatokat, de elég rosszak. A robotnőset se néztem végig.
Még a vidéki Mig-29es repülőtéri sorozat is unalmas volt.
Jó volt pl a Csernobilos sorozat még a HBO előtt. Azt koppintották le a HBosok.
Mondjuk a másik robotnős se tetszett. Az egész alapproblémát nem értem. Az a robot, amelyik fingik és szarik.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 429
18 848
113
Csak most tudtam le az új Majmok bolygója trilógiát.


Kár volt eddig várni, jól összerakták az előzménysztorit, és logikusan levezették az emberiség bukását.

Tulajdonképp nem is nagyon maradt hiányzó láncszem. Az easter egg-ek is jók voltak.


Szerinted megfilmesítik azt a részt amikor az első 2011 Lázadás részben egy jelentben megemlítik a tv-ben hogy a mars felé indított űrhajó nyomtalanul eltűnt ?
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 698
113
Én próbálok nézni orosz sorozatokat, de elég rosszak. A robotnőset se néztem végig.
Még a vidéki Mig-29es repülőtéri sorozat is unalmas volt.
Jó volt pl a Csernobilos sorozat még a HBO előtt. Azt koppintották le a HBosok.

Akkor sikerül belenyúlnod mindig a rosszba. Odin, Jekatyerina (2-3-ik évad), Parvusz memoranduma. Az utóbbi sorozat Leninről és a hazaútjáról szól, és az egyik legfőbb szponzoráról, Parvuszról arról az oroszországi zsidó emigránsról, aki a német vezetésnél elérte, hogy adjanak meg Leninnek minden támogatást. A főszerepben Jevgenyij Mironov és Fjodor Bondarcsuk. A stáblistában jó sok magyar név is szerepel,mert ezt is Magyarországon forgatták. Ha meg érdekel a jégkorong,akkor az Ifjusági Liga sorozat("Mologyozska"). A youtube-on is elérhető. Egy évadra tervezték, de akkora siker lett, hogy eddig már a 6. évadnál tart. Ez állítólag az utolsó. Csak ezt már mondták a második és a negyedik után is.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer