1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filmek és sorozatok

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Unio által indítva @ 2013. január 17..

1. thomashewitt

thomashewitt Active Member

zeal and fip7 like this.
  2. Lator

Lator Well-Known Member

arbalest and fip7 like this.
  3. Robur

Robur Well-Known Member

4. gacsat

gacsat Well-Known Member

Miért nem töltöd le az Nkóróról?

5. Celebra

Celebra Well-Known Member

Hupsz,csináltak belőle filmet is.Könyvben olvastam,filmen még nem láttam

gacsat, rudi and szuvorov like this.
  6. fip7

fip7 Well-Known Member

papajoe

"Katasztrófa volt a film,talán 3.-ra sikerült végignéznem,abban a reményben,hogy talán történni fog majd valami, lesz cselekmény,de nem lett.:(" (Érkezés)

Nekem nagyon bejött az Érkezés című film. Kicsit lassan esik le, hogy miről szól, de érdekes és egyedi a történet.

Robur

"Én két részletben tudtam végignézni. Stream tékában. Még az alacsonyra tett lécet is leverte ez a fos."

Azt a filmet nem szabad komolyan venni. ;)
    Már a történet is egy vicc, ennek megfelelően morbid és szürreális az egész :)

gacsat likes this.
  7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Értem én, hogy mire akarták kihegyezni, csak a probléma az, hogy a film szemen köpi saját magát és teljesen értelmetlenné válik. Csak megint egy önmagát létrehozó kvázi időutazós film, csak anélkül A film nem sci-fi, inkább fantasy. Kevés filmben csalódtam akkorát, mint ebben.

8. fip7

fip7 Well-Known Member

molnibalage

Én úgy értelmeztem a filmet, hogy semmilyen időutazás sincs benne. A főhős elkezdi érzékelni az időt úgy, mintha minden egyszerre egy időben zajlana. Így látja a múltat a jelent és a jövőt egyszerre, és a sztori érdekessége az, hogy ennek tudatában is ugyan azokat a döntéseket hozza meg, mint amit amúgy is meghozna.
    Ez a része elgondolkodtató volt számomra. (Szabad akarat vagy eleve elrendelés? Vagy az ésszerűség miatt igazából csak egy út járható, hiszen ésszerűen adott információk birtokában mindig ugyan úgy döntenénk?)

9. Robur

Robur Well-Known Member

Streamnél nem kell várni a letöltéssel. Azonnal indul.

10. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nincs időutazás benne, de az egész lényegében az, mert ha előre látod a jövőt olyan, mintha már átélnéd és úgy módosítod, ahogy jól esik. Ez egy T2 és n+1 más film féle hurok, semmi új ötlet.

Értem, hogy arról szól, hogy változtanál-e valamin, ha tudod, hogy előre megtörténik, de ebben a formában az én szememben vérostobán csinálták meg és totál értelmetlen volt pl. az egyik idegen halála is.

fip7 likes this.
  11. Roni

Roni Well-Known Member

Vagányak voltak ! Aztán mikor megjelentek az f-22-sek meg a Burke rombolók csak úgy gyalulták az űrnácikat :)

12. fip7

fip7 Well-Known Member

molnibalage

Elfogadom a te véleményed is :)
    Számomra az is érdekes kérdés fölvetés, hogyha tényleg jönnének idegenek a földre, akkor , hogy tudnánk velük kommunikálni? o_O
    És ugye ezt általában két fajta megoldással tudják le a filmekben:
    1. Telepátia (ami egyrészt nem bizonyított létezésű, másrészt szimplán a kérdés megúszása)
    2. Olyan fejlettek az idegenek, hogy mindegyik tud angolul :D
    Ehhez képest nekem jó volt látni azt egy filmben, hogy igazából sehogy sem tudunk kommunikálni egymással XD
    Ellenben nem kis szenvedés megfejteni a másik "nyelvi" kódjait. És azt is csak rajzolgatva :rolleyes:

13. Robur

Robur Well-Known Member

Próbáltam ilyen szemmel is nézni, de még úgy is xar volt.

14. Terminator

Terminator Well-Known Member

Brexit - Háborúban mindent szabad

(Mindenkinek ajánlott, aki még mindig elhiszi magáról, hogy innen "Európa közepéről" meg tudja fejteni a világban zajló eseményeket, mert látott külföldön ezt-azt vagy tud szűrni a tv-ben, az újságokban, az interneten megjelenő információk között vagy esetleg elhiszi hogy minden amit lát vagy olvas, abból bármi is igaz és úgy igaz ahogy ő gondolja....)

Last edited: 2019. január 12.
  15. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Bizony, a Brexitet felülről vezényelték. Mindenki benne volt Farage-tól, Cameron-tól, Theresa May-től kezdve a királynőig. Eldöntötték, hogy kell a Brexit, és lélegzetvisszafojtva figyelték, hogy meglegyen a kilépéshez szükséges többlet szavazat.
    Ezért ki is fognak lépni, bármi áron. Utána fel fogják építeni újra a Brit Birodalmat, amely részben átveszi az összeomló USA helyét a világpolitikában. Azért csak részben, mert az USA másik örököse az új Brit Birodalom mellett, az új Szovjetunió lesz. A cél természetesen Kína bekerítése.

16. Roni

Roni Well-Known Member

Inkább India nem? Vagy japán?

17. Terminator

Terminator Well-Known Member

Szerintem te is tudnál egy érdekes filmet csinálni... :cool:

gacsat, superjet100, szuvorov and 4 others like this.
  18. FilcTroll

FilcTroll Active Member

Aligha tudnánk, viszont próbálkozás közben megoldanánk pár régi talányt, pl. hogy a matematika "önmagában" is létező, univerzális valami-e, vagy az is az emberi tudat terméke? Tanulságos lenne, az biztos.

Luthero and fip7 like this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Érdemes meghallgatni. Végig.

20. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Hajjaj!

:cool:

Ezen oldal megosztása