Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 305
17 395
113
@fip7
Esetleg még az első két Star Trek filmmel egészíteném ki, sorozatok között a modernebbek között sci-fi fronton a Battlestar Galactica (reboot), Sarah Connor Chronicles, Firefly.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 465
23 976
113
Ha már előjött 2000-2019 között nekem ezek ugranak be hirtelen amiket 1-nél többször megnézem és tetszettek, nem időrendben:
Blöff, Különvélemény, V mint vérbosszú, Buliszervíz, Hülyék paradicsoma, 44. gyermek, Deadpool1-2, Bosszúállók 1, Vasember 1, Így neveld a sárkányodat, Wasabi mar mint a mustár, Gyűrűk ura 123, fegyvernepper, Hotel transylvania, John wick 1, Lecsó, Az orvlövész, Star wars 123
kb ennyi jut eszembe, ezek mind tetszettek

Csapás a Múltból, a ravasz az agy és a két füstölgő puskacső igaz ezek 1999-es évjáratok

A joker nekem meg egyáltalán nem tetszett
Sorozatból meg az agymenők kb első 5 évada
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
A T1-T2-T3-Salvation egy nagyon jó, kerek egészet alkot, főleg ha hozzáveszem a képregényes lezárást.

A T3 egy fasza kis akciófilm volt, még közel két évtized után is rendben van látványilag, a története is korrekt, abszolút beleillik a T1-T2 vonalba és végre meglépték vele a

A Salvation pedig az egyik legalulértékeltebb újkori mozi. Szintén remek látvány, korrekt történettel, egy jófajta poszt-apokaliptikus jövővel. Kár, hogy a leak miatt újraírták a végét.

Még nagyobb kár, hogy nem lett sikeres, és így csak képregényben fejezték be, de ott legalább jól (nem úgy, mint a Disney-féle Star Wars PT-t).

A Genesys iszonyúan e lett ***va, a T4-et kellett volna folyatni, de ha már mégsem, akkor legalább ezt megcsinálni jó. A sztori amúgy működhetett volna, de pl. a castingot elcseszték.

A Dark Fate akkor működik, ha a Genesys a mérce. Furcsamód Arnold a Hamilton a film gyenge pontjai, még ha amúgy a karakterül működne is.


A T3/Salvation annyira tragya volt, hogy elkepeszto, kulonosen a T3. Ezt sikerult uberelniuk a masik ketto uj resszel negativ iranyban.
 
M

molnibalage

Guest
Mi ezzel a probléma?Játékfilm,nem dokumentumfilm.Ebből a szempontbol leginkább pontos Katonák voltunk se tökéletes.Vagy az Air America se egy történelemkönyv pontosságú.
De Merle Francia Historiája,vagy Bán Mór Hunyadi sorozata sem tűpontos,mert regények
Végignézted a fenti videót? A Katonák Voltunk film egy dokumentumfilm pontosságával vetekedne, ha az A. lenne a mérce. Egymástól 600 évre levő dolgokat mosott össze. Mintha a Katonák voltunk serege a 600 éves sereggel találkozna.

Bocs, van az a hülyeség, ami nem tolerálható. Ez az
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 035
30 941
113
Végignézted a fenti videót? A Katonák Voltunk film egy dokumentumfilm pontosságával vetekedne, ha az A. lenne a mérce. Egymástól 600 évre levő dolgokat mosott össze. Mintha a Katonák voltunk serege a 600 éves sereggel találkozna.

Bocs, van az a hülyeség, ami nem tolerálható. Ez az
Balázs,angolul van.Maja városállamok elbuktak,mire a spanyolok odaértek.Ugyanakkor a maja népesség ma is létezik.Az Azték Birodalom déli része meg foglalt magában maja elemeket.Azték templomok sem voltak különbek,ott is emberáldozatokat mutattak be.A sokat próbált és neméppen gyöngegyomrú spanyol zsodosok elhányták magukat,mikor meglátták belűlröl mi volt ott.A betegség meg a fene tudja mi volt.Azért voltak ott járványok a spanyolok érkezése elött is.És mig a Katonák voltunk egy konkrét eseményt dolgoz fel,addig az Apocalypto egy történelmi,kosztümös játékfilm.Kitalált.
De a még viszonylag pontos filmek is tele vannak hibával.Pl Attila hadai olyan öltözetű és fegyverzetű római légiósokkal harcolnak,amiilyenek akkor már több száz éve nem is voltak.
Vikingek sorozatban is összemostak 300évnyi történelmet.Attol még az első évad nekem tetszett.Később már elszúrták.
Ne kezelj egy játékfilmet törikönyvként.Csernobil is csak kb pontos,nem tűpontos.Egyszerűen lehetetlen tűpontos filmet csinálni.
Az ilyen filmek arra jók,hogy felkeltsék az érdeklődést.Aztán ha valakit komolyan érdekel az adott történelmi játékfilm korszakának ismert történelme,majd utána olvas.És ha elég sokat olvas utána,akkor vakarja a fejét.Mert ugyan arrol a történelmi eseményről 6törikönyv képes 7félét irni.....A még viszonylag jol dokumentált eseteknél is,de olvass utána pl Nándorfehérvár első török, 1440es ostromának.Van aki szerint 6hónapig tartott,van aki szerint 6 hétig,van aki szerint meg 1441ben volt......És akkor azt még hozzá se tettem,hogy van aki szerint már 1396ban is volt egy török ostromkisérlet.Na,akkor csinálj Nándorfehérvár történetéről egy történelmileg pontos játékfilmet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 955
113
Balázs,angolul van.Maja városállamok elbuktak,mire a spanyolok odaértek.Ugyanakkor a maja népesség ma is létezik.Az Azték Birodalom déli része meg foglalt magában maja elemeket.Azték templomok sem voltak különbek,ott is emberáldozatokat mutattak be.A sokat próbált és neméppen gyöngegyomrú spanyol zsodosok elhányták magukat,mikor meglátták belűlröl mi volt ott.A betegség meg a fene tudja mi volt.Azért voltak ott járványok a spanyolok érkezése elött is.És mig a Katonák voltunk egy konkrét eseményt dolgoz fel,addig az Apocalypto egy történelmi,kosztümös játékfilm.Kitalált.
De a még viszonylag pontos filmek is tele vannak hibával.Pl Attila hadai olyan öltözetű és fegyverzetű római légiósokkal harcolnak,amiilyenek akkor már több száz éve nem is voltak.
Vikingek sorozatban is összemostak 300évnyi történelmet.Attol még az első évad nekem tetszett.Később már elszúrták.
Ne kezelj egy játékfilmet törikönyvként.Csernobil is csak kb pontos,nem tűpontos.Egyszerűen lehetetlen tűpontos filmet csinálni.
Az ilyen filmek arra jók,hogy felkeltsék az érdeklődést.Aztán ha valakit komolyan érdekel az adott történelmi játékfilm korszakának ismert történelme,majd utána olvas.És ha elég sokat olvas utána,akkor vakarja a fejét.Mert ugyan arrol a történelmi eseményről 6törikönyv képes 7félét irni.....A még viszonylag jol dokumentált eseteknél is,de olvass utána pl Nándorfehérvár első török, 1440es ostromának.Van aki szerint 6hónapig tartott,van aki szerint 6 hétig,van aki szerint meg 1441ben volt......És akkor azt még hozzá se tettem,hogy van aki szerint már 1396ban is volt egy török ostromkisérlet.Na,akkor csinálj Nándorfehérvár történetéről egy történelmileg pontos játékfilmet.

"Ásnak!"
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93
Érdemes megnézni milyen filmek jöttek ki 1991-ben:

A bárányok hallgatnak
Rettegés foka
Terminator 2.
Robin Hood
Hook
Addams Family 1.
Nagy durranás
A halászkirály legendája
JFK - A nyitott dosszié
Csupasz pisztoly 2 és fél
New Jack City
Hudson Hawk
Az utolsó cserkész
Lánglovagok
Dupla dinamit
Eszelős szívatás
A terror iskolája
Bill és Ted haláli túrája
stb.
 
M

molnibalage

Guest
Érdemes megnézni milyen filmek jöttek ki 1991-ben:

A bárányok hallgatnak
Túlhypolt, megnéztem és vállrándítottam.

Rettegés foka
Nem végig láttam, amit láttam jó volt, de ennek ellenére soha nem néztem végig...

Terminator 2.
Időtálló klasszikus

Robin Hood
Itthon inkább csak a módszerváltó hangulat és szinkron miatt népszerű. Nemzetközleg whatever a film

Hook
Semmilyen mérce szerint nem siker a film tudtommal.

Addams Family 1.
Talán láttam surmóként. Olyan semmilyen. Egy átlagos adaptáció.

Nagy durranás
Jó TOP GUN paródia, de itthon pont a módszerváltóság és TG hangulat miatt + szinkron tette úgy ahogy ikonná egy szűk körben. Nemzetközileg ez is olyan film, hogy kb. a kutya nem emlékszik rá.

A halászkirály legendája
Nem láttam.

JFK - A nyitott dosszié
Nem láttam. Mivel enyhén kónteós izé tudtommal, ezért nem is nagyon érdekel.

Csupasz pisztoly 2 és fél
Paródia, talán ez tette ikonná a Leslie Nilsent, de soha nem volt a filmművészet csúcsa. Kellett hozzá a magyar szinkron is, de nagyon.

New Jack City
Nem láttam.

Hudson Hawk
Nem láttam, de amit hallottam róla, nem nekem készült.

Az utolsó cserkész
Egy korszak inkonja, a buddy akciófilmek királya, zsánere egyik legjobbja. Főleg magyar szinkronnal.

Lánglovagok
Nem láttam.

Dupla dinamit
Nem láttam.

Eszelős szívatás
Nem láttam.

A terror iskolája
Ez is sanszosan, mint a fenti. Itthon talán ismertebb, sajátos ifjúsági film.

Bill és Ted haláli túrája
Lehet, hogy láttam, nem értem, mi a nagy szám benne.
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93
Persze, a magyar szinkron világbajnok volt 10-20-30 éve, sokat dobott a legtöbb filmen.
JFK-t már csak a szinészi felhozatal miatt is érdemes talán megnézni: Kevin Bacon, John Candy, Donald Sutherland, Walther Matthau, Joe Pesci, Gary Oldman, Tommy Lee Jones, Jack Lemmon, Kevin Costner, no meg Oliver Stone rendezte.

Íme az 1993-as felhozatal:

Jurassic Park
Idétlen időkig
Schindler listája
Szökevény
Célkeresztben
A cég
A pusztitó
Összeomlás
Bronx-i mese
Mrs Doubtfire
Philadelphia - Az érinthetetlen
Tökéletes világ
Az utolsó akcióhős
Tombstone - A halott város
Apám nevében
A szomszéd nője mindig zöldebb
Dave
Tökéletes célpont
Jég veled
 
M

molnibalage

Guest
Persze, a magyar szinkron világbajnok volt 10-20-30 éve, sokat dobott a legtöbb filmen.
JFK-t már csak a szinészi felhozatal miatt is érdemes talán megnézni: Kevin Bacon, John Candy, Donald Sutherland, Walther Matthau, Joe Pesci, Gary Oldman, Tommy Lee Jones, Jack Lemmon, Kevin Costner, no meg Oliver Stone rendezte.

Íme az 1993-as felhozatal:

Jurassic Park
Ikon. Itt dőlt el az, hogy a tiszta CGI életképes lehet. De minimum a klasszikus stop motion vége is itt jött el. A filmkészítés technikai fejlődésének aranykorának tartom ezt a korszakot az átmenettel. A werkfilmje arany. Mindenkinek ajánlom.

Idétlen időkig
Alapmű

Schindler listája
Nem nagyon érdekel, de ok.

Szökevény
Alapmű

Célkeresztben
Nem láttam

A cég
Nem láttam

A pusztitó
Akciófilm, magyar szinkron üt, (Csuja Imre és Gáti Oszkár), de ez szintén csak itthon ikon.

Összeomlás
Bevallom ezt nem láttam, csak jeleneteket belőle, de érdekesnek tűnt. Több szempontból is érdekes az, amit bemutat.

Bronx-i mese
Tisztes iparosmunka, jó film, de ezt is a magyar szinkron teszi csak azzá. Angolul semmilyen.

Mrs Doubtfire
Nem láttam

Philadelphia - Az érinthetetlen
Láttam, whatever. Az akkori helyzet miatt volt fontos film.

Tökéletes világ
Nem láttam, de nem tudom mi benne a nagy szám.

Az utolsó akcióhős
Ez is csak itthon ikon, mert kb. akkor jött be, amikor a buddy filmek is ismertek lettek.

Tombstone - A halott város
Nem láttam

Apám nevében
Nem láttam

A szomszéd nője mindig zöldebb
Láttam, könnyed film.

Dave
Láttam, könnyed film.

Tökéletes célpont
Nem láttam

Jég veled
Láttam, könnyed film.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A járványhelyzet miatti punnyadásban már arra vetemedtem, hogy újra el kezdtem filmeket letöltögetni, mivel a Netflix és HBO GO kínálatában már mindent megnéztem ami kicsit is érdekelt, a Telekom Moziklub meg nem működik a mobilklienssel... A "munkaidőt" meg el kell valamivel tölteni.
A lényeg, hogy úgy döntöttem újra hódolni fogok régi hobbimnak, a ZS filmeknek. The Room-ot már lerántottam, de kellene még pár igazi klasszikus mert eléggé kiestem a gyakorlatból. Valakinek vannak ötletei?
Csak angol vagy magyar nyelvű tippeket várnék, mivel félálomban nehéz feliratot olvasni :)
 
M

molnibalage

Guest
A járványhelyzet miatti punnyadásban már arra vetemedtem, hogy újra el kezdtem filmeket letöltögetni, mivel a Netflix és HBO GO kínálatában már mindent megnéztem ami kicsit is érdekelt, a Telekom Moziklub meg nem működik a mobilklienssel... A "munkaidőt" meg el kell valamivel tölteni.
A lényeg, hogy úgy döntöttem újra hódolni fogok régi hobbimnak, a ZS filmeknek. The Room-ot már lerántottam, de kellene még pár igazi klasszikus mert eléggé kiestem a gyakorlatból. Valakinek vannak ötletei?
Csak angol vagy magyar nyelvű tippeket várnék, mivel félálomban nehéz feliratot olvasni :)
113 filmes minta. De vannak közte tényleg jók is.

Pl. a "You are the next"
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
A járványhelyzet miatti punnyadásban már arra vetemedtem, hogy újra el kezdtem filmeket letöltögetni, mivel a Netflix és HBO GO kínálatában már mindent megnéztem ami kicsit is érdekelt, a Telekom Moziklub meg nem működik a mobilklienssel... A "munkaidőt" meg el kell valamivel tölteni.
A lényeg, hogy úgy döntöttem újra hódolni fogok régi hobbimnak, a ZS filmeknek. The Room-ot már lerántottam, de kellene még pár igazi klasszikus mert eléggé kiestem a gyakorlatból. Valakinek vannak ötletei?
Csak angol vagy magyar nyelvű tippeket várnék, mivel félálomban nehéz feliratot olvasni :)
Knock Knock(Kopp-Kopp), The loft(Kéjlak)