1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filmek és sorozatok

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Unio által indítva @ 2013. január 17..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A héten láttam az Alita filmet. Igen vegyesek az érzéseim. A film annyi mindent nem magyarázott meg, hogy óriási lyukak vannak a történetben, hogy egyáltalán a világ amit bemutatni kíván az miért ilyen és miért olyan?

Kicsit olyan érzésem volt, hogy a Cloud Atlas-t mixelték össze az Elysium-mal és még pár filmmel annak ellenére, hogy más az alapja, de valahogy értelmetlen lett az egész.

Most akkor hogyan van az...?

• Nova odafent valami góré vagy mi?
    • Nova miért töri az idejét, hogy a lenti dolgokat befolyásolja? Mi haszna van neki abból odafent, ha mondjuk odafent van (?) hatalmi harc? Vagy csak neki ez a hobbija? Vagy egyáltalán törvényes ez az egész?
    • A dokis és nője föntről lett száműzve? Csak ők az egyetlenek? Ha igen, akkor miért nem mesélnek odafentről senkinek?
    • Miért van az, hogy ha Alita az ellenség technológiája volt, akkor fentről esett le és, ha elveszett technológia a szíve, akkor miért kinyírni és nem vizsgálni akarják? Vagy akkor csak a lentieknek elveszett a technológia, de odafent nem?
    • Ha olyan szuper fejlettek odafent, akkor mi szükségük van az alsó városra?
    • Ott fekszik 300 éve egy hajó, de senki nem akarta kifosztani, mert nem értik a benne levő technológiát...? Hát nem azért kéne, hogy megértsék? Miért ér sokat Alita szíve, ha nem értik?
    • Aztán a doki rávarázsolja Alita fejét a testére egy nap alatt? Ok, hogy ők összepasszoló dolgok, de érdekes totális amnézia van az elmúlt 300 év történelme felé.
    • Az a szuperfejlett kard is miért lehet egy önimádó piperkőc robotnál? Miért nem küldték fel a vársoba, hogy azok (?) döntsék el kinél legyen? Vagy egyáltalán senkinél?
    • Hogyan bukott el a város ellenfele, ha egyetlen robot felkockáz mindenkit, de anno sok meg nem tudta...

Totálisan zavaros és ellentmondó az egész.

Kicsit amolyan Mátrix utánérzésem van. Volt egy so-so alapfilm, amiből lehetett volna építkezni és 2 db agyatlan akciófilmet csináltak a 2. és 3. részben.
    Vajon ez lesz az Alita sorsa is? :confused:

FilcTroll likes this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

Állítólag annak érthető aki ismeri az animét.

3. Roni

Roni Well-Known Member

Jaaaj de trágya! Komolyan miért nem X-men 4 vagy 5-öt csinálnak .Az x-men 3 óta csak a Eljövendő múlt napjai volt nézhető

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A 2014-es óta egyetlen X-Men filmet sem láttam és minimális késztetést sem érzek, hogy megnézzek egyet is...

Roni likes this.
  5. arbalest

arbalest Well-Known Member

Nekem alapvetően tetszett, kb 10/7, az abszolút látszik rajta, hogy első perctől minimum két részben gondolkodtak. Ez gyakorlatilag egy nagy film első fele.

6. FilcTroll

FilcTroll Active Member

Arról nem is beszélve, hogy ha egy gigantikus település lebeg egy város fölött, akkor lent hogy a retekbe süt mindig a nap? Túl a fikció széthullottságán, engem a humor teljes hiánya zavart az Alita filmben a legjobban. Ja, meg a végtelenül szájbarágós és kiszámítható dialógusok, és a kellemetlenül fantáziátlan jelenetek – pláne úgy, hogy ez egy színes-szagos blockbusternek lett szánva. Az akciójelenetek persze látványosak, de ez így összességében elég karcsú. zeal olvtárs írta fentebb, hogy az Alita kamaszoknak való, és kidobott idő. Alapvetően igaza van, annyi kiegészítéssel, hogy agy nélküli kamaszoknak való. :)

zeal likes this.
  7. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Az örök klasszikus.

Nézze! Minket nem érdekel a német hadsereg, van nekünk épp elég bajunk úgyis! Jobbra Patton tábornok, balra az angol hadsereg, mögöttünk a saját istenverte tüzérségünk, és a tetejébe még esik is! Csak azt a jót lehet elmondani még, hogy a saját légierőnk, azért nem bombáz minket hülyére, mert esőben nem tud felszállni! Verstehen!?"

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Múlt héten néztem meg. Gyerekkorom óta sokkal rosszabb lett.

FilcTroll likes this.
  9. fip7

fip7 Well-Known Member

Kurszk 2019, teljes film:

A hitelességét nem tudom megítélni, de szerintem a lényeg átjön. Elég jó film, érdemes megnézni!

sidewinder12, anonim999 and gacsat like this.
  10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Most nézem.

fip7 likes this.
  11. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Erre gondolsz?

12. Terminator

Terminator Well-Known Member

Volt abban az időben egy francia film is, Mirage 2000-ekkel. Annak a címére nem emlékszel véletlenül?

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

14. Pocok75

15. Terminator

Nem, amit linkeltél az egy sokkal későbbi mozi film.
    Amire én emlékszem, az egy olyan sorozat volt mint az olasz Tornado-s "Sasok"(?). Amikor az olasz sorozat megszűnt, utána volt a francia sorozat helyette.

16. Pocok75

Az nem rémlik

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Kár, hogy nem HD.

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az "Aquile" azt jelenti, Sasok. Ennek a filmnek lehet a kibővített változata. Volt benne néger?

19. gacsat

gacsat Well-Known Member

20. Terminator

Azért írtam hogy "Sasok"(?), mert tudom hogy azt jelenti olaszul, de nem emlékszem hogy ez volt-e a sorozat magyar címe is. Te emlékszel rá esetleg?

Ezen oldal megosztása