Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2822

Guest
Nem értem a "jövőben" részt.
Nem lesz több SG sorozat, nem tervez senki. Az SHU csúnyán bukott. Az SG lelkét az eredeti szereplők adták részben. Ők meg már öregek.
Az SG-1 fő széria az emlékeimben minden hibájával úgy jó, ahogy van.
Nagyon sokat tudnék mesélni róla, hogy számomra mit és mikor jelentett és miért referencia pont mind a mai napig.

Én szeretném ha lenne. Legalább olyan jól felépített és érdekes világa van mint a Star Treknek. Biztos, hogy a jövőben újra előveszik majd az SG-t, csak ki tudja mikor. Lehet egy későbbi jól sikerült videójáték indítja majd be, persze ez is vágyálom a részemről.. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Én szeretném ha lenne. Legalább olyan jól felépített és érdekes világa van mint a Star Treknek. Biztos, hogy a jövőben újra előveszik majd az SG-t, csak ki tudja mikor. Lehet egy későbbi jól sikerült videójáték indítja majd be, persze ez is vágyálom a részemről.. :D
Egyetlen SG videójátékot sem fejeztek be, hogy kiadják...
Az útvonal általában fordított volt eddig is, jó filmekből készültek ritkán jó, általában középszar játékok.
Fordítva meg bármilyen játékból legfeljebb középszar filmek...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 224
17 083
113
Én szeretném ha lenne. Legalább olyan jól felépített és érdekes világa van mint a Star Treknek. Biztos, hogy a jövőben újra előveszik majd az SG-t, csak ki tudja mikor. Lehet egy későbbi jól sikerült videójáték indítja majd be, persze ez is vágyálom a részemről.. :D
Pár éve minntha a mozi rebootjáról lett volna szó.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Én szeretném ha lenne. Legalább olyan jól felépített és érdekes világa van mint a Star Treknek. Biztos, hogy a jövőben újra előveszik majd az SG-t, csak ki tudja mikor. Lehet egy későbbi jól sikerült videójáték indítja majd be, persze ez is vágyálom a részemről.. :D

Végül is a Star Trek-et nézhetetlenre erőszakolták, ideje tönkretenni egy másik kultikus sci fi franchise-et is reboot-tal.
 
M

molnibalage

Guest
Hát, talán nem tönkretenni kellene, hanem minőségi munkát kiadni a kezeik közül és építeni a korábbiakra.
Mi az, amit látni lehet a film és játékiparban?
Hogy még egy remake/remastert sem csinálnak meg rendesen nagy átlagban.
Az élőszereplős fos anmiációs filmek mégis anyagi sikert hoztak, lesz pl. Lion King folytatás.

Agyrém. A filmművészetből a művészet és szórakoztatni vágyás kombója teljesen kihalt. És úgy tűnik, a nézők is agyhalottak.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Mi az, amit látni lehet a film és játékiparban?
Hogy még egy remake/remastert sem csinálnak meg rendesen nagy átlagban.
Az élőszereplős fos anmiációs filmek mégis anyagi sikert hoztak, lesz pl. Lion King folytatás.

Agyrém. A filmművészetből a művészet és szórakoztatni vágyás kombója teljesen kihalt. És úgy tűnik, a nézők is agyhalottak.

Ez igaz, de mindig vannak kivételek és én örülnék neki ha lenne egy igényes SG-s világú mmo vagy mmorpg. Sőt, belegondolva oda vissza születtek azért fasza dolgok is:
Witcher könyv > játék > sorozat
sötét elf trilógia (d&d) > játék(ok) pl Neverwinter
BSG sorozat > bgo (nem a legjobb grafikájú, de teljesen évezhető space mmo volt)
star wars, star trek: előbbi ontja magából folyamatosan a játékokat, de a star trek világából is volt jó pár élvezhető darab
tomb raider: játék > film az angelina jolie-s nekem nem jött be, de az alicia vikanderes nagyon jó volt szerintem
resident evil: játék > film (az első három szerintem élvezhető volt, a többi szar)
wow: játék > film (a film szerintem nagyon jó volt, a történeten csavartak sajnos a játékban történtekhez képest)
 
M

molnibalage

Guest
Ez igaz, de mindig vannak kivételek és én örülnék neki ha lenne egy igényes SG-s világú mmo vagy mmorpg. Sőt, belegondolva oda vissza születtek azért fasza dolgok is:
Witcher könyv > játék > sorozat
Ebből én csak a játékokat ismerem. Jók voltak.

sötét elf trilógia (d&d) > játék(ok) pl Neverwinter
Elment. A Witcher történetére emlékszem (bár nem túl rég volt), az NWN-ből csak az alapjáték 1 fejezetére, mert vagy 5-ször ki kellett tolnom vinyóhalál miatt.

tomb raider: játék > film az angelina jolie-s nekem nem jött be, de az alicia vikanderes nagyon jó volt szerintem
Nem láttam. A 2013-as játék tetszett az Uncharted nyomdokában. A Rise-t még megvettem és kitoltam. A 3 .részt még -66% sale-en sem. Nem éri meg az időmet sem...

A többivel semmilyen szinten nem vagyok kapcsolatban, nem érdekelnek, de azt tudom, hogy RE filmek is, mondjuk úgy nem a filmművészet csúcsai...[/QUOTE]
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Igen séf!

Véletlenül kapcsoltam rá egyik délután összevissza váltogatva a csatornákat, de rögtön megtetszett, nyugodt szívvel mondhatom, hogy kedvenc vígjáték sorozatom lett.
Nem olyan harsány, mint nyugati társai, cserébe sokkal intelligensebb humorral operál.
Nincsenek felesleges karakterek, mindenkinek megvannak a maga motivációi, álmai, céljai. Sokszor az egyik részben elcsepegtetett infómorzsa lesz egy későbbi epizód központi motivuma, amikor az addigi mellékszereplő lép elő főszereplővé.
Külön humoros az orosz rögvalóságba való kikacsintások, mint amikor a migrációs hivatal nyomozója lekapcsolja az étterem egyik moldáv séfjét aki lejárt hamis útlevéllel dolgozott Moszkvában, de a deportálásból egyetlen délután alatt visszatér, mivel az orosz határőrök némi kenőpénzért adtak neki egy új hamis útlevelet :D
A nyomozót munka közben látni külön élvezet volt, nem tudom mennyit tett hozzá a szinkron, de a színész mimikája és testjátéka is zseniális volt, ha velem szemben ült volna tuti összef*som magam.

Utána olvasva, jelenleg ez a valaha készült legdrágább orosz sorozat, de bőven behozta az árát, mivel rengeteg külföldi csatorna megvásárolta és hazájában is töretlen a népszerűsége, spin off sorozatai a mai napig futnak.

Ha valaki belekukkantana, hétköznap 19:50-től mennek az új részek TV2 Comedy-n, virágboltban az eddigi részek elérhetőek.

 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Nem értem a "jövőben" részt.
Nem lesz több SG sorozat, nem tervez senki. Az SHU csúnyán bukott. Az SG lelkét az eredeti szereplők adták részben. Ők meg már öregek.
Az SG-1 fő széria az emlékeimben minden hibájával úgy jó, ahogy van.
Nagyon sokat tudnék mesélni róla, hogy számomra mit és mikor jelentett és miért referencia pont mind a mai napig.

Pedig az SGU volt a legjobb a három közül, karakterekben pedig az SGA csapat.
 
G

Galthran

Guest
jön a borat 2 :Dddd

https://port.hu/cikk/streaming/dobjatok-el-mindent-itt-a-borat-2-elso-elozetese/article-68590


borat-2-plakat_7478.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7