1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filmek és sorozatok

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Unio által indítva @ 2013. január 17..

1. Septimus

Septimus Member

4. kötet: 2005
    5. kötet: 2011
    6. kötet: 2019 és még nincs kész.
    Tehát G.R.R.M.-nek 6 éve volt kitalálni, hogy mi legyen az 5. kötetben, ami cselekményben szinte sehová nem haladt, csak felhozott egy csomó új szálat (Dorne, Victarion, stb.). És 8 év alatt nem tudta tovább vezetni az ötleteit (közben megszerkesztett 7 (!!) Wild Cards könyvet). És most mindenki szidja szerencsétlen sorozatkészítőket, hogy két év alatt nem tudták normálisan lezárni azt a témát, amire még az eredeti alkotónak is kevés volt a 8 év.. Amúgy én is visszanéztem a 2. évadot, és véleményem szerint azok a jelenetek a legzseniálisabbak, amik benne sem voltak a könyvben. Pl. Arya és Tywinn Lannister párbeszédei egyszerűen "priceless". :) "- Nem találkoztam még írástudó kőfaragóval. - Sok kőfaragóval találkozott már nagyuram?" :)

2. Robur

Robur Well-Known Member

Nagyon nem ezt vártam. Más sztorira számítottam. Az első, hogy semmi eredeti nincs benne.
    Persze lehet azt mondani, hogy cyber punkba újat belevinni nem könnyű, de azért mégis.
    Szóval valahogy a sztori olyan semmilyen volt. Soxor volt az az érzésem, hogy szexszel meg
    akcióval próbálják meg elnyomni a lyukakat a történetben.
    Fölébresztik ezt a Kovács Tamást a 24. században, hogy nyomozzon ki valamit(Derrick b+ :))))),
    szaladgál össze meg vissza. Aztán elkezdik a sztorit bonyolítani, ami nem baj, de
    valahogy olyan kusza, zavaros. Ráadásul a karakter is k*rvára elcsépelt.
    Én vagyok az elitkatona, Rambo és Terminator ötvözete. A húgom dettó.:)))))) A múltba
    tekintő részek is gázok, valamiféle szabadság harcosokhoz csatlakoztak, ott lett
    valami szerelmi szál meg blabla. Valahogy üti a fő sztorit. Vártam a végén, hogy valami lesz,
    de ehelyett még titkolt reményeim is szertefoszlottak, hogy kinyiffan mindenki.
    Olyan szánalmas szenvelgés volt a vége. Majdhogynem egy pillanatig sem tudtam
    aggódni senkiért a filmben. Mindenki marha antipatikus volt(Talán Poe kivétel).
    Pozitívumként tudom megemlíteni a látványvilágot, de azért az ma már kevés.

3. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

A kezdetektől olvastam a könyveket, az utolsó kettő már kisebb csalódást okozott. A sorozatot nem láttam, arról nem tudok véleményt formálni, de szerintem fantasy íróként GRRM a Trónok Harcával egy ligával lejjebb játszik, mint Joe Abercrombie az Első Törvény könyvekkel.

Loken and Schurrer like this.
  4. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Abercrombie zseniális karaktereket tud bemutatni, felépíteni, Cosca a zsoldos vagy Glokta az inkvizítor például. Érdemes elolvasni tőle az Első Törvény trilógiát, de szerintem a Hidegen tálalva vagy a Hősök is iszonyat jó könyvek önmagukban is.

Loken and Masztiff like this.
  5. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Hidegen tálalva, Pengeélen, Hősök, Vérvörös vidék: ez az Első Törvény világa négy kötete. A két ciklus összefügg, és az egésznek van eleje, vége. A half a .... trilógia sem rossz, de azért nem tudta megismételni az elsőket.

Schurrer likes this.
  6. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

És fiatal korunk félork harcos papja Skandar Graun az smafu?? :D:D:hadonaszos::hadonaszos:

Loken, Robur, krisss and 2 others like this.
  7. Schurrer

A penge maga, Miután felkötötték őket, A királyok végső érve, ez az Első Törvény trilógia, a másik három különálló, néhány közös szereplővel és ugyanazon világban. Így ez az egész nevezhető egy ciklusnak.

8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Bosszúúúúúúúúúúúúúú. :)

Pocok75 and Schurrer like this.
  9. Schurrer

A jó öreg Skandit senki sem felejti el. :)

krisss and Pocok75 like this.
  10. Schurrer

Óvatosan, ez a káosz szava. :D

Robur, Kurfürst and Pocok75 like this.
  11. bolneroll

bolneroll Active Member

Persze egy fantasy regénytől nem várok el semmi rációt, mint ahogy a szuperhősöknél se, de sárkánytűz két területen is túl van tolva.
    Már a 7. évad végén amikor egyetlen sárkány, képes a jégfalat ledönteni.
    De főleg amikor Dany gyógyszere elgurul és körübelül egy atombomba pusztító erejével lerombolja a várost. Igaz nem egy szempillantást alatt teszi ezt,
    hanem ( és ez itt a fő probléma ) szuflából ki nem fogyva utcáról utcára repkedve amortizál.
    Kíváncsi lennék mekkora energiát kellene felmutatni annál a jelenetnél, ahol egyetlen lehelettől leomlik egy egész torony? Gondolom egy sugárhajtómű például bőven kevés lenne erre.

A másik kérdés, hogy mennyire fenyegető a filmnek az a mondanivalója, hogyha egy hatalom tömegpusztításra alklamas fegyverekkel rendelkezik, akkor azt a lakosság ellen fogja bevetni, illetve a katonai célpontok kiiktatása után a nem áll le.

Pocok75 likes this.
  12. Roni

Roni Well-Known Member

13. beta

beta Well-Known Member

Celebra, zeal and dudi like this.
  14. molnibalage

15. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

GoT témában beszélgettem egy okos emberrel, aki egy érdekes szempontot mondott: manapság a legtöbb filmet és sorozatot úgy írják, hogy a klasszikus "bevezetés-tárgyalás-végkifejlet" hármasságban nagyon lecsökkentik a tárgyalás arányát, mert ott az időmúlás problematikája unalomveszélyt hordoz. Ezért sokszor szinte elég egy montázs, aztán mehet a végső akció 50 percben. (Ld. MCU)

A GoT első négy évada viszont abban zseniális, hogy végig tárgyalás van. Se expo, se végkifejlet, csak a történet maga, ami nem mutat egy egyértelmű, végleges beteljesülés felé, csak hömpölyög. És ez a szemlélet változott meg az ötödik évadtól belépő írócsapattal, akik ezt a látvánnyal próbálták pótolni.

Loken and antigonosz like this.
  16. Luthero

Luthero Well-Known Member

Én várom.

BiancoGasto likes this.
  17. molnibalage

18. arbalest

arbalest Well-Known Member

Star Trek kedvelőinek. Nagyon kíváncsi vagyok rá! :D

19. zeal

zeal Well-Known Member

Terminator: Dark Fate - Official Teaser Trailer (2019)

Gyakrabban is mehetnenek visszafele az idoben.
    :rolleyes:

20. Robur

Robur Well-Known Member

Tartok tőle, hogy ellesz szabva.

zeal likes this.

Ezen oldal megosztása