Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 135
113
Na kijött, meg is néztem, nem rossz, azt a 6.7 pontot amit adtak neki mindenképp megéri. Sorozatszínészekkel meg B kategóriás filmszínészekkel forgatták le, ennek megfelelően kell nézni, de azért költöttek is rá. Netflix előfizetés hiányában alternatív forrásokból beszerezhető :) Amúgy Budapesten forgatták két éve.

Na majd valamikor... A listára feltettem, kösz!
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 822
2 537
113
Jelentem, megnéztem a Zsivány egyest! Nekem bejött!! Megéri megnézni 3D-ben! Csak kár, hogy el spoilerezték mi következik a vége után!! :D:D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
M

molnibalage

Guest
A 3D az én szememben parasztvakítás. Nagyon természetellenes és a film színeit totál megöli. Mikor az Avatart néztem, akkor nem értettem, hogy miért kékes színű takony a dzsungel. Feljebb nyomtam a szemüveget és egyből lett színe... A Hobbit első részénél is Bilbónál semmit sem lehetett látni a házban, mert olyan sötét volt a filmben.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 470
113
Rogue One - Zsiványegyes

Menjetek moziba!

Én láttam 2D angol nyelven/magyar felirattal majd magyar szinkronnal 3D-vel.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 470
113
A 3D az én szememben parasztvakítás. Nagyon természetellenes és a film színeit totál megöli. Mikor az Avatart néztem, akkor nem értettem, hogy miért kékes színű takony a dzsungel. Feljebb nyomtam a szemüveget és egyből lett színe... A Hobbit első részénél is Bilbónál semmit sem lehetett látni a házban, mert olyan sötét volt a filmben.

Vanolyanfiilm, aminél jó a 3D.

Gravitáció, Avatar, Everest.

A Rogue One-nál mondjuk nem ad sok pluszt, de ezzel együtt szépen megcsinálták.
 
M

molnibalage

Guest
Vanolyanfiilm, aminél jó a 3D.

Gravitáció, Avatar, Everest.

A Rogue One-nál mondjuk nem ad sok pluszt, de ezzel együtt szépen megcsinálták.
Az Avatarnál az elején kabinban leszállst leszámítva nem éreztem. Totál mű a 3D nekem, hacsak lehet kerülöm, de néha ragaszkodik hozzá a társaság. A The Martiannál is egy helyen volt értelme, a végén mikor tekeredett a kötél és ennyi. Egyes jeleneteknél kifejezetten nevetsége és szar volt, pl. az űrhajó közlekedő folyosóján.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
A 3D az én szememben parasztvakítás.

Nagyobbrészt szerintem is :) Igaz csak pár filmet láttam eddig 3D-ben. (The Martian, In the Heart of the Sea, Episode VII, Rogue One)

A Rogue One-nál mondjuk nem ad sok pluszt, de ezzel együtt szépen megcsinálták.

Egyetértek. Nekem személy szerint eddig a Rogue One 1-2 jeleneténél volt meg leginkább úgy a 3D film élmény, hogy nem tűnt kissé mesterkéltnek, erőltetettnek.

Rogue One - Zsiványegyes

Menjetek moziba!

Bizony! :)
Mondjuk a szerintem lapos Episode VII után után kicsit tartottam a Rogue One-tól, de jó kis történetet rittyentettek, a megvalósítás is frankó lett.
 
M

molnibalage

Guest
Bizony! :)
Mondjuk a szerintem lapos Episode VII után után kicsit tartottam a Rogue One-tól, de jó kis történetet rittyentettek, a megvalósítás is frankó lett.
A vicc az, hogy a fostaliga tertves VII remkaerért oda és vissza volt olyan sok ember és ugyanezek az emberek fanyalognak a RO-nál. Vicc. Az előbbi egy vérgegyne remkake 0 eredetiség, a RO meg maga a megtestesült bevállalós újító film, ami be is jött.

Én kezdem azt hinni, hogy az SW fanok egy része nettó kretén...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 470
113
Nagyobbrészt szerintem is :) Igaz csak pár filmet láttam eddig 3D-ben. (The Martian, In the Heart of the Sea, Episode VII, Rogue One)



Egyetértek. Nekem személy szerint eddig a Rogue One 1-2 jeleneténél volt meg leginkább úgy a 3D film élmény, hogy nem tűnt kissé mesterkéltnek, erőltetettnek.



Bizony! :)
Mondjuk a szerintem lapos Episode VII után után kicsit tartottam a Rogue One-tól, de jó kis történetet rittyentettek, a megvalósítás is frankó lett.

A vicc az, hogy a fostaliga tertves VII remkaerért oda és vissza volt olyan sok ember és ugyanezek az emberek fanyalognak a RO-nál. Vicc. Az előbbi egy vérgegyne remkake 0 eredetiség, a RO meg maga a megtestesült bevállalós újító film, ami be is jött.

Én kezdem azt hinni, hogy az SW fanok egy része nettó kretén...


Nekem tetszett az Ep7 is.

Az Ep7 készítőinek szvsz nehezebb dolga volt, mert nekik egy új trilógiát kellett megalapozni úgy, hogy az kötődjön az előzőhöz, de kezdjen valamit a 30 év szünettel + ne lője le a fontos "poénokat", hagyja meg azokat az Ep8/9-re. Logikus volt részükről a biztonsági játék.

Ezzel együtt a Rogue One szvsz mestermunka lett, a film utolsó negyed órájában K2-valkezdve kb. minden halált megkönnyeztem, miközben a többi 7 résznél egyet sem (talán Han Soloét, de nem biztos). Még Krennic-et is sajnáltam picit.

Nagyon erős az a jelenet, amikor a földön fekve felnéz, és levágja, hogy az a HCS az leginkább miatta jött ide.

A másik kedven jelenetem amikor Jynn-t szállítják a börtöntelepen. Ott a járműben a meggyötört rohamosztagos. Erről a Gulág jutott eszembe, ahol a mondás szerint az őr is csak egy volt a foglyok között.
 
M

molnibalage

Guest
Nekem tetszett az Ep7 is.

Az Ep7 készítőinek szvsz nehezebb dolga volt, mert nekik egy új trilógiát kellett megalapozni úgy, hogy az kötődjön az előzőhöz, de kezdjen valamit a 30 év szünettel + ne lője le a fontos "poénokat", hagyja meg azokat az Ep8/9-re. Logikus volt részükről a biztonsági játék.
Nem. Pont emiatt lett volna szuperkönnyű dolguk, mert teljesen szabad kezet kaptak, semmi sem kötötte meg őket, úgy folytathatták volna amit akartak. Pénz volt számolatlanul. Egy jó forgatókönyvhöz és történethez papír és ceruza kell. 300 millió+ zséből nem sikerült ezt abszolválni. Ez VII rész a filmMŰVÉSZET szégyene.

Néztem a filmet és csak két dologra tudtam gondolni.

1. Ez mekkora szar és unalmas.
2. Ennyire még nem éreztem magam átbaszva és leszarva.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 470
113
Nem. Pont emiatt lett volna szuperkönnyű dolguk, mert teljesen szabad kezet kaptak, semmi sem kötötte meg őket, úgy folytathatták volna amit akartak. Pénz volt számolatlanul. Egy jó forgatókönyvhöz és történethez papír és ceruza kell. 300 millió+ zséből nem sikerült ezt abszolválni. Ez VII rész a filmMŰVÉSZET szégyene.

Néztem a filmet és csak két dologra tudtam gondolni.

1. Ez mekkora szar és unalmas.
2. Ennyire még nem éreztem magam átbaszva és leszarva.

Szerintem eléggé megkötötte a kezüket, hogy szerepelnie kellett benne az előző trilógia hőseinek - hisz azt a sztorit kellett folytatni.

+ magyarázatot kellett találni arra, hogy miért van szükség folytatásra, hogy lehet az, hogy az Endori csata után 30 évvel is gubanc van a Galaxisban.

+ mégiscsak új főhősök kellettek, már csak a korábbiak kora és egészségügyi állapota miatt is. Szóval valahogy rá kellett fonni az új szálat az előzőre úgy, hogy elfogadható magyarázat legyen a kihagyott 30 évre.

Nekem a hibáival együtt is tetszett a film, jók lettek az új karakterek - főleg Kylo Ren - , tetszett, hogy az Első Rend bár hasonlít a birodalomra, de mégis eléggé máshogy áll hozzá a dolgokhoz - sokkal pragmatikusabban - nagyon kíváncsian várom a folytatást, főleg azt, hogy kiderüljön, ki is Snooke vezér.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Szerintem eléggé megkötötte a kezüket, hogy szerepelnie kellett benne az előző trilógia hőseinek - hisz azt a sztorit kellett folytatni.
De ezen kívül semmi megkötés nem volt.

Ki mondta, hogy megint egy nyamvadt halálcsillag kell?

+ magyarázatot kellett találni arra, hogy miért van szükség folytatásra, hogy lehet az, hogy az Endori csata után 30 évvel is gubanc van a Galaxisban.
Apró hiba, hogy ezt nem kaptuk meg...

+ mégiscsak új főhősök kellettek, már csak a korábbiak kora és egészségügyi állapota miatt is. Szóval valahogy rá kellett fonni az új szálat az előzőre úgy, hogy elfogadható magyarázat legyen a kihagyott 30 évre.
És ehhez miért remake és gyenge sztori kellett...?