1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filmek és sorozatok

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Unio által indítva @ 2013. január 17..

1. Roni

Roni Well-Known Member

Olyan lesz mint lopakodó ! Régebben olvastam hogy itt is valami pilóta nélküli géppel kellesz küzdeni .

2. Roni

Roni Well-Known Member

Ezért a trágya miatt hagyta ott a Superman karaktert?

Ez jobban állt neki!

3. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Nekem egész ígéretesnek tűnik a Witcher trailer. Nem latok ripacskodást, a casting is elég jó lett és a helyszínek alapján nagyjabol követi az eredeti sztorit.

Superman meg már kis koromban sem érdekelt, sorry.

arbalest and molnibalage like this.
  4. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Ben Affleck is lemondott a Batman-kedésről, pedig a szuperhős filmek igazi nyugdíjas melók, mivel a figurák/játékok... bevételeiből kb. élete végéig kap jutalékot...

De mérlegelniük kellett, hogy tönkreteszik-e a karrierjüket a szar DC-s filmekkel.

5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezt a trágya kommentet kellett látnom a trailer mellett? Szóval te egy 2 perces anyagból leszűrőd az egész sorozat minőségét? Vastaps.

Hát kb.
    A képregényfilmekről elég jó összefoglaló, az 5. percig.

Eddig kb. szinte minden színész karrierjét tönkretette, félig lerombolta, részben vagy teljesen ellehetetlenítette a képregényfilm vagy mélypontra lökte. Tök mindegy, hogy ki csinálta. Lásd fenti videót.

fip7 likes this.
  6. Terminator

Terminator Well-Known Member

Akkor nem Iránt fogja bombázni, de lelövik és végül egy iráni F-14-essel fog hazaszökni? Vagy az majd a Mission: Impossibe következő része lesz? :D

7. Lator

Lator Well-Known Member

Remélem nem kúrják ezt is el mert nagyon kedvelem Geraltot

8. 2ndt

2ndt Well-Known Member

Hat ez egy eleg problemas video....tele tevedesekkel.

9. Lator

Lator Well-Known Member

Közben látom hogy megelőztek:rolleyes:

10. megazez

megazez Well-Known Member

Ja a Zöld lámpás jut eszembe (nekem nem volt az se annyira rossz), mondjuk utána az a fickó nagyot szakított a deadpoolal. Szóval van rá ellenpélda is.

11. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Fejbe is lőtte magát a deadpoolban, amikor elfogadta a zöld lámpás forgatókönyvét :)

2ndt, fip7 and Pocok75 like this.
  12. molnibalage

Mert a Deadpool kb. az összes Marvel/DC film kifigurázása és nagyon látszik benne, hogy annak művészi tartalmát nagyon akarta R.R. A többi képregényfilmen ez nem érződik. Pénznyomda és csá. Ennyi volt a cél. Az első költségvetését a forgatás előtti pillanatban asszem durván vágták meg és még így is jó lett. Mert volt benne valamiféle művészi mondanivaló, még ha parodisztikus és trágár is volt. Asszem az első lehetett, mert van egy belső beszólás benne, hogy "mi van, nem volt több pénz több X-Men karakterre?"

A DP 2. része is jó volt, de már nem újszerű, kezdett már fáradni. (Kérdés lesz-e 3. rész.) Egy jó filmet többször megnéz az ember. A DP-ken nem néztem újra. Marvel filmeket kb. 2015 óta nem nézek, akkor is csak azért mentem el az Avengers 2-re, mert haver rádumált. Azóta egyet sem néztem meg. Ja, de átpörgetve a záró rész elejét. Fájdalmasan ostoba volt az is. De úgy legalább hamar vége volt.

Lehet, hogy kiskoromban és serdülőként olvasni jó volt képregényt, de 30+-osan ezen filmek által nyújtott tartalom és élvezet nekem már nem pálya, amikor olyan alkotásokkal kéne versenyezni, hogy ihaj. A szomorú igazság nálam az, hogy a AAA sorozatok hossza és minősége egészen egyszerűen olyan narratíva és mélység elmesélését teszi lehetővé, amit a nagy mozifilmek nem. Legfeljebb akkor, ha mondjuk x db könyv alapján készül 6-8 db film és eltart ez 10+ évig. (Mondjuk Harry Potter talán ilyen.)

De a mai mozifilmek nagy részére nem tudok szebb jelzőt aggatni, hogy eleve nem érdekel, vagy zskat hulladék. Két kezemen meg tudom számolni, hogy számomra hány jó filmet láttam az elmúlt 6 évben moziban. A felére azt mondtam, hogy csak pénzt és időt csesztem el rá életemből, ami azért valahol nagyon gáz. Amin tényleg igazán jól szórakoztam az kb. a DP első része volt és kicsit a második, a Nice Guys és Rouge One...
    ...lett volna igazán jó, ha nem lenne ismert a történet vége. Bakker azon a minőségen kellene minden SW filmnek készülnie csak végre el kéne szakadni már attól a kb. -20 / +30 éves idősávtól, amitől nem tudnak. Meg a karakterektől is.

De basszus 2016 eleje óta kb. ennyi jut eszembe. 3 év alatt. Pedig azért úgy 4-5 filmet látok moziban.
    A megnézett sorozatok számát inkább le sem írom. És nem azért nem járok moziba, mert a torrent ingyé van, a mozi meg nem...

2:20-nál.

fip7 and Kurfürst like this.
  13. molnibalage

Várnám kifejtve.

Mert kb. RDJ karrierjét támaszotta fel, de be is skatulyázta.
    Nézd meg az Marvel sorozat "színészeit", hogy más filmben mire vitték. Semmire. Nulla. Jelentéktelenek. Thor is egy idióta volt a női Szellemirtókban.
    stb.

Sok pénzt termeltek? Igen. De kb. ennyi. Engem totálisan nem érdekel, pedig az első Vasember szórakoztató volt, de huszadjára előadva ugyanaz már nem szórakoztat, ha ez a szint. Egy Forrest Gump, Shawshank Redemption, L.A Confidental, Fight Club stb. film időtálló és néz meg kik játszottak bele, kik csinálták és mivé lettek.

A Marvel széria 10+ éve után vesd ezeket összes és lehet szörnyülködni.

zsolti likes this.
  14. Shed

Shed Well-Known Member

Vicces, mert RDJ egy nulla volt a Marvel elött, az elsö Vasemberért 500.000 dollàrt kapott, most meg a karakaktere halàlakor, összesitve 200 millió dollàrnàl jàr. A többi màsodvonalas, vagy nem ismert szinèszröl ne is beszéljünk,akik anyagilag megalapoztàk az èletük a Marvel sorozatokban. A hollywoodi szinészkedés meg a pènzröl szól elsösorban. Lehet hogy eltünnek, de az életük megalapoztàk. Ès valljuk be, a szuperhösös filmekben azért nem a legnagyobb tehetségü szinészek jàtszanak, azèrt nem viszik semmire többnyire, mert középszerüek. Nolan Batman trilógiàjànak szinészei sem tüntek el, mert ott pl van tehetsèg.A halàlt ne vegyük bele.Ès nem, Ben Affleck és Halle Berry nem a szinészet csùcsàt kèpviselték.Az meg külön vicces, hogy a videoban a kritikus tragikusan szar szuperhös filmekkel példàlôzik, pl Daredevil, Catwoman, meg a régi Batman film....Az meg hogy egy 10+ èvig forgatott mozifilm sorozat, és kb 10 filmben ugyanazon karakter megformàlàsa utàn nehéz kilépni a szerepböl, hât nem csoda. De ez alapjàn beszélhetnènk Roger Moore, vagy a Harry Potter összes szereplöjének karrierjéröl is. Esetleg Bud Spencer és Terrence Hill különutas karrierjéröl.

zeal and 2ndt like this.
  15. fip7

fip7 Well-Known Member

molnibalage

Nagyrészt igaz amit írsz, de szerencsére a színészek is érzik ezt a dolgot. Pont ezért sok filmet bevállalnak a mervel mozik mellé. Persze a legtöbb film nem túl jó, de vannak kivételek is, mint például a Hajsza a Győzelemért.
    A Thor film 2011-s, a Hajsza a győzelemért 2013-s. Chris Hemsworth utóbbiban elég jól játszik:
    https://port.hu/adatlap/film/tv/hajsza-a-gyozelemert--rush/movie-136270
    https://port.hu/adatlap/szemely/chris-hemsworth/person-258772

Scarlett Johansson is elég sok filmben játszott a marvel filmek mellet:
    https://port.hu/adatlap/szemely/scarlett-johansson/person-6208

2ndt likes this.
  16. 2ndt

2ndt Well-Known Member

Nincs ezen sok kifejteni valo.

A muveszet nem a vilagmegvaltasrol szol,hanem a muvesz(ek)rol. Abban a pillanatban, ha ez a kozonseg erdekeit is ki akarja szolgalni, mar alkalmazott muveszet es a cash is faktor. Hollywood soha nem szolt a muveszetrol, mindig a cash-rol szolt, igy azt szamonkerni rajta, hogy penzgyarat uzemeltet, ahol vegyeszkent merik ki a humort, akciot mint egy szakacskonyvnel, elegge trefas.

Azt fel lehet roni termeszetesen a producereknek, hogy nem adnak eleg teret az ujdonsagoknak, kiserletezesnek, stb., de alapvetoen ez egy VALLALATnak tekintheto, ami a profira epult (mint minden ceg).

Elrontott karrierek, ujrainditott karrierek.

Edward Norton, Michael Keaton nem rontotta el vele a karrierjet. Elobbi eleve nagyon nehez eset volt szineszkent, elotte sem tundokolt mar, Michael Keaton karrierjesem szenvedett kulonosebb kart. Cate Blanchettnek, Robert Redfordnak, Michael Douglasnak nem okozott problemat egy-egy szerep elvallalasa.

Ehhez kepest az MCU univerzum egy csomo kvazi ismeretlen szinesz karrierjet "beinditotta" (pl. Tom Hiddleston) vagy ujra kepernyore tette oket, kozelitve az "A" kategorias szineszekhez (lasd sorozatszineszek, pl. Paul Rudd - Friends, Evagine Lilly - Lost, de akar irhatnam az Oscar-jelolt, megis total ismeretlen Jeremy Renner-t is, vagy epp a korabbi Fantastic Four-ban szerepelt, amugy total eltunt Chris Evans-t). Chris Hemsworth karrierjet beinditotta, RDJ-t ujraindulasara durvan rasegitett - es kozben lenyomott azert egy Tropusi Vihart)

Szoval lehet az MCU-t cseszegetni teljesen jogosan, hogy magasroptu erteket nem teremto penzgyar (persze ez is csak felig igaz, mert a balos propagandat eleg bantoan nyomatjak, szoval ez a baloldalnak bizony moralis ertekteremtes, csak nekem nem), de ettol meg nem lehet lehuzni a klotyon szemetkent, mert ezek bevetelebol finanszirozzak a koldoknezegetos "kutyanemkivancsira" jellegu muveszfilmeket, ha szokoevente csinalnak egyet-egyet, masreszt meg egy csomo ember szorakoztatonak talalja oket, mig mondjuk Lars Von Trier-tol kiutest kapok es igy inkabb lemondok a tarisznyas filmesztata csajok megfekteteserol.

fip7 likes this.
  17. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Szerintem meg az a legnagyobb baj, hogy felnőtt szemmel nézitek ezeket a filmeket!(Marvel/DC comics) Ezek képregények bakker! Próbáljátok annak a 12 èves kicsávónak a szemén keresztűl nézni aki anno beleszeretett a kèpregényekbe! Én élvezem őket! Kikapcsolom az agyam és csak nevetek! Semmi művészet keresés! Szimpla szórakozás! Szvsz!

2ndt likes this.
  18. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

A képregényolvasók átlagéletkora 30 év fölött van...

19. Loken

Loken Well-Known Member

20. molnibalage

A Marvelből kiírása óta kb. semmiben sem szerepel...

Ők sorozaton kívül B kat színészek voltak. J.R. és Hurt Locker az egyik leszarabb film, amit valaha láttam. A falat kapartam volna a moziban, hogy legyen vége. A House M.D. egyik részében volt jó, ahol eddig láttam.

Pont erről van szó. Képregényen kívül kb. semmi.

Thor és Szellemirtókon kívül csak az autóversenyes filmjét ismerem, de csak hallomásból, mert nem érdekel a téma.

Amivel többet mutatott, mint a teljes Marvelban. A TV még a Iron Man 1 előtt volt...

Nem a művészkedős művészfilmekre gondolok a LVT szerű izéktől én is falnak megy. De nézd meg az a pár filmet, amit felsoroltam. 20+ éves pl. az L.A. Confidental és azóta nem láttam olyan bűnügyi + film noir alkotás. 20+ év után.

Igazából, ha megkérdeznél, hogy a '90-es évek vége óta mit nézek bajba lennék. Olyan kevés igazán jó és időtálló film készült azóta, hogy az borzasztó. Kb. minden kedvenc filmem abból korszakból van...

Ezen oldal megosztása