Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Mindenkinek ajánlom a Strike Back-et nagyon jó!És lesz 5. évad is
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Csak egyetérteni tudok dudival. A Strike Back (Válaszcsapás) az utóbbi évek egyik legjobb és legpörgősebb akciófilm sorozata!

Viszont egy dolgot fontos tudni róla. Az első évad és a többi között ég és föld a különbség! Tehát ha valaki a pörgősebb akciót várja, az még az első évadban nem fog igazán vele találkozni, mert az egy másik koncepciót képvisel. Az embernek olyan érzése van, mintha két külön sorozatot nézne (ez részben igaz is). Persze ez nem azt jelenti, hogy rossz lenne az első évad, csak itt még kísérleteztek vele. Fontos! Ahhoz, hogy azért képben legyünk mi történik körülöttünk, kötelező az elejétől nézni a sorozatot, és akkor is "végigszenvednünk" (macskaköröm nem idézőjel :)) a kb első 6 részt, mert ami utána jön, az maga a paradicsom :).

A sorozat egyébként hazánkban is játszódik kb 2-4 (vagy több) részen keresztül sok ismert hazai színésszel vagy média személyiséggel. És a poén az, hogy a magyar részek elviselhetőek, már-már elég jók. Persze azért lesz 1-2 megmosolyogtató jelenet meg ezt a sorozatot se szabad komolyan venni, de az utóbbi évek egyik legjobb akció sorozata!

Még valami:

a 2. évadtól látható és szóló főcím illetve főcímzene nálam a legjobbak között van, és sokszor fog szólni jó, komoly pillanatokban is. Kötelező hallgatni!

http://www.youtube.com/watch?v=5MXblTarOUg

A zenekar neve és a szám címe pedig: The Heavy - Short Change Hero

http://www.youtube.com/watch?v=Y3kmjwRjYxQ

10-ből nálam 8-8,5.

Az összes részt újranézem és az 5. évadot várom! :)
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
...én pedig a Hullagyártó harckocsi című filmet tudom ajánlani, főleg , hogy ez igaz történet, de a filmben egy kicsit humorosan van bemutatva... http://www.youtube.com/watch?v=iur-noEd4eA
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
A másik nagyon nagy kedvenc sorozatom pedig a Célszemély, amit egy Jonathan Nolan nevű tag munkája (Christopher Nolan testvére). J. J. Abrams is közreműködik a sorozatban, szóval a minőség garantált :).

http://www.port.hu/a_celszemely_person_of_interest/pls/w/films.film_page?i_film_id=127935

A történetben van azért egy erős összeesküvés-elmélet szál, de ugyanakkor van valóságalapja is, mivel már régóta működnek ilyen megfigyelőrendszerek, ezt ugye tudjuk jól stb...
A sorozat már az első résztől jól indul, de igazán a 6.-7. részeknél indul be. Szóval aki még nem ismeri és egy próbát akar tenni vele, az azért a 7-8. részig adjon neki esélyt mert utána itt is felpörögnek az események :).
A karakterek nagyon jók. A főszereplőt, John Reese-t játszó színész Jim Caviezel szerintem jól játszik, kár, hogy a komolyabb filmekben szinte mindig mellékszereplő, pedig megérdemelne már 1-2 ütősebb nagyfilmes szerepet. A többiekről meg megint csak jót tudok mondani. Harold Finch is egy nagy karakter :D.
Akció azért ebbe is van, de más kategória mint a Válaszcsapás. Itt inkább a háttérben működő CIA, FBI és egyéb létező vagy kitalált hírszerző, elhárító szervezetek tevékenységeiről van szó + magányos elkövetők, ártatlan személyekről stb...

Kihagyhatatlan sorozat és kötelező darab!


http://www.youtube.com/watch?v=29WpwoU9nJ8


Nálam a 10-ből 9-es :)
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="bartinieffektus">...én pedig a Hullagyártó harckocsi című filmet tudom ajánlani, főleg , hogy ez igaz történet, de a filmben egy kicsit humorosan van bemutatva...

Még nem láttam ezt a filmet, de kíváncsivá tettél, szóval feljegyezve! :) köszönöm ;).
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
@Unio
Ajánlásodon felbuzdulva előbb megnéztem a Strike Back első két részét. Izgatottan várom a holnapot, hogy megtudjam, brit ölte-e meg a három másikat, vagy a kis shemagos hazudott :D
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
A magam részéről a 9.századot tudnám ajánlani, amit én anno a kalózkikötőből szedtem le (ami most ha jól tudom nem működik), orosz nyelvű, magyar felirat elérhető.
Röviden a történet: Ifjú orosz katonákat soroznak be, akik hamar az afgán hegyek között találják magukat. Minden továbbival túl sokat mondanék :) Nézzétek meg! (Egynek elmegy.)
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Nem tud esetleg többet valaki erről a filmről? sorozatról? Vagy mi is ez. Magyar felirattal esetleg? Elég jó viszont így is mint a 4 rész!
youtube.com/watch?v=gepvIyHU7kk
youtube.com/watch?v=sxXt9BrKJ6s
youtube.com/watch?v=IjSPiaPUGyg
youtube.com/watch?v=te2J6WHKFe4

Грозовые ворота (Grozovye vorota) magyar fordításba Viharkapu vagy Viharkapuk. 2006-os tv film, hazai torrent oldalon fellelhető :).

http://www.imdb.com/title/tt0902981/

http://ukr-net.at.ua/Video/GrozovueVorota/1grozovye_vorota-dvd_cover.jpg

Van aki szerint jó film, valaki meg azt írta, hogy nem ér a 9 Rota nyomába, meg zavaros a történetvezetése. Mindenesetre engem is érdekel a film, de baj van a felirattal mert elvileg a film közepétől elkezd csúszni.

Ez nem tudom ,hogy melyik, de talán jó lesz hozzá.

http://www.filmfeliratok.org/film-felirat/grozovye-vorota-2006-felirat-81097.html


Amúgy majdnem bedőltem és kapásból a 9 Rotát akartam linkelni, de utána rájöttem, hogy talán 1-2 színész ismerős és a táj nem annyira sivár, Szóval egy kicsit beugratós volt :). A 9 Rota szerintem is jó film, de a végfele kicsit túloznak az akcióval meg a cgivel is, 1-2 megnézést megér.

Tanács: Ha találsz tecsőn ilyen ismeretlen háborús filmet, azért ajánlatos visszaolvasni a kommenteket (vagy a leírást megnézni) mert mindig van aki leírja, hogy mi a címe. Én pl talán a 5-15. hozzászólásnál meg is leltem a viharkapu eredeti címét.
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
Látom írtátok a Strike Back-et. Mivel a kedvenc sorozatom, ezért különösen ajánlom mindenkinek. Az első évad (John Porter's Strike Back) is jó, de a második évadtól a sorozatnak konkrétan volt egy reboot-ja az HBO-nak és az amcsi pénztőkének hála. Talán a lefaszább akciósorozat amit eddig láttam! A 2. évad 7-8-9-10-es részei és a 4 évad 6 része készült(ek) itthon. Szerintem ebben a sorozatban volt e legkirályabb Budapest. A stáb is imád itt lenni. Sajnos az 5. évad lesz az utolsó, de akkor is mindenkinek ajánlom. Férfiembörnek való igényes munka!
Érdemes megnézni a Youtube-on a forgatásokon készített videókat. Haláliak! :D
Emellett még 3 sorozatot ajánlanék.
Az első a Person of Interest, de ezt már említették előttem.
A másik sori a Southland-et, ami már egy befejezett sorozat, de az 5 évadja az egyik legjobb rendőrös dráma, amit valaha láttam. Az LAPD járőreinek és nyomozóinak a mindennapjaiba enged bepillantást elég egyedi módon.
http://www.youtube.com/watch?v=vBqvznPZ49s
A harmadik sorozat pedig egy laza, könnyed szórakozás. Ez pedig a Hawaii Five-0. Egy régi '60-as évekbeli sorozat modern remake-je. Jó fej karakterekkel, fantasztikus helyszínekkel, némi USN kapcsolattal. Pörgős-látványos.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
@Unio
Ajánlásodon felbuzdulva előbb megnéztem a Strike Back első két részét. Izgatottan várom a holnapot, hogy megtudjam, brit ölte-e meg a három másikat, vagy a kis shemagos hazudott :D

Örülök és remélem, hogy tetszeni fog. Több infót nem árulok el a sorozatról, de az biztos, hogyha már az első évad tetszik és még ezen felül is bírod a töményebb akciót, akkor a 2.-tól szerintem lefogsz hidalni :). Lesznek azért benne bőven fordulatok.

A célszemélyt is nézni uraim!!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
silurusglanis

Működik csak thekalózkikötő.se lett belőle :D
Természetesen ezt csak onnan tudom,hogy láttam olyat ki tudj ezt.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Hans

Southland ment könyvjelzőbe! A Hawaii Five-0-t én is néztem egy darabig, aztán úgy kimaradt sajnos. Tényleg jó sorozat és szerintem újra fogom nézni, de amióta a Válaszcsapást és a Célszemélyt nézem, azóta nekem ők vannak a radaromon.

Kövezzetek meg de nekem mai napig a másik etalon sorozat a Magnum P.I. :). Szerintem az egy örökzöld és azért ott van ugye a Vietnamos múltja is Magnumnak :). Tom Selleckhez köthető még a Zsaruvér is, de azt se követem már régóta.

Elégé eltértünk a topik témájától, de nekem már mindegy mivel ugye egybe lett rakva a másik topikomal. Azért ide illő filmeket, dokukat, sorozatokat is írjatok, linkeljetek :).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Még nagyon jó sorozat a Homeland ahol Winter(Elitalakulat) őrnagy
TGY őrmestert alakít(hát igen nem jött be neki az élet :D )aki terrorista!

http://www.port.hu/homeland/pls/w/films.film_page?i_film_id=121796
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
És még valami:

Megnéztem a Hullagyártó harckocsit amit bartinieffektus ajánlott és csak ajánlani tudom. Jól bemutatja, hogy miként működnek a dolgok a pentagon fejlesztési osztályán és, hogy mennyi pénzt elherdálnak egy használhatatlan ócskavasra.
Amúgy azért a vége fele már annyira nem viccelődik a film. Valószínűleg azért is vették viccesre mert ez a valóságban is egy tragikomikus dolog lehetett :). Én nem is tudtam, hogy a Bradleyvel is ennyi gond volt. A tengerészgyalogság EFVjével van egy szinten pénzherdálásban és fejlesztési időben :D.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
És még valami:

Megnéztem a Hullagyártó harckocsit amit bartinieffektus ajánlott és csak ajánlani tudom. Jól bemutatja, hogy miként működnek a dolgok a pentagon fejlesztési osztályán és, hogy mennyi pénzt elherdálnak egy használhatatlan ócskavasra.
Amúgy azért a vége fele már annyira nem viccelődik a film. Valószínűleg azért is vették viccesre mert ez a valóságban is egy tragikomikus dolog lehetett :). Én nem is tudtam, hogy a Bradleyvel is ennyi gond volt. A tengerészgyalogság EFVjével van egy szinten pénzherdálásban és fejlesztési időben :D.

az igazság az, hogy először a könyvet olvastam el, ami nem ennyire "vicces" :) .

...így utólag a kémekről...az eszembe jutott az Ipi-apacs című film, ha valaki egy vígjátékot is megnézne.

Valamikor régen láttam egy filmet , ahol egy volt SS tisztet zsidóvá operáltak , a háború után Izraelbe került , ott pedig egészen a tábornoki rangig vitte. Máig nem tudom , hogy mi lehet a film címe . Ha valakinek beugrik a film , akkor megköszönném, ha megosztaná a film címét .
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Na,meglett a film, beugrott az asszonynak , pont miután elküldtem az előző szösszenetemet :) : http://port.hu/a_sors_csapdajaban_pursuit/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=63905&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
"Top 10: haditechnika" nap van ma és holnap a Discovery World-ön.


http://port.hu/top_10:_haditechnika_combat_countdown/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=40148022&i_topic_id=1


http://port.hu/top_10:_haditechnika_combat_countdown/pls/fi/films.episode_list?i_film_id=141676&i_season=-1

Arra mindenképp jó a sorozat hogy a sok bemutatott eszköz között biztos lesz 1-2, amiről még nem hallottatok olyan sokat és ez alapján utána lehet olvasni. Természetesen átlagnézőre van optimalizálva a műsor.