1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Gépkarabélyok

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

A Blackoutot a subsonic miatt választja az aki azt választja.

endre and wolfram like this.
  2. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

endre, andris.7 and Python like this.
  4. Mackensen

5. Sharid

Sharid Well-Known Member

6. andris.7

andris.7 New Member

Üdv, én még új vagyok itt a HTKA fórumon, remélem nem írok nagy hülyeséget de szerintem az az új Fehérorosz lőfegyver inkább amerikai erdetű lehet. Mert szinte teljesen megegyezik az Arsenal firearms "switch" gépkarabélyal (legalábbis külsőre és kaliberre és működési elvben egyformának tűnnek)
    http://www.thefirearmblog.com/blog/2017/04/07/arsenal-firearms-switch-rifles/

7. Mackensen

Üdvözöllek a fórumon!
    Igen, nagyon jó észrevétel. Hát, míg nem látjuk őket szétszedve, addig nyugodtan találgathatunk :)

8. Szittya

Szittya Well-Known Member

Szerimtem a tar szemolcs miatt nem okes bele az ak tar. Ugye az ak tar be illetve ki pattintasahoz "elorre hatra mozgat kell" vag hogy irjam? Nem azt mondom hogy megoldhatatlam lenne de szerintem elege megbomyolitana a dolgot mert ugy a masik oldalt meg horony van ami fog.

9. Mackensen

Hát az AK táras változatot olyan akasztóval csinálják majd. Itt inkább az a kérdés, hogy végül a fehéroroszok, honnan inspirálódtak. Kétlem, hogy 0-ról nekiálltak maguknak új gépkarabélyt tervezni. Vagy az van, hogy kínától vettek licencet, vagy az amit andris.7 mond és egy amerikai fejlesztéshez nyúltak.

10. ghostface

ghostface Well-Known Member

Jó ez az oldal! :)

Ki játszott a METRO2033-al? :rolleyes:

Illegal Firearms Seized in Odessa, Ukraine

LMzek, Mackensen, blogen and 2 others like this.
  11. Mackensen

Olyanok mint valamilyes steampunk műalkotások.

12. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Szerintem is ez lesz a megfejtés, ha valaki ilyeneket össze tud rakni az már vagy szerez vagy csinál használható formatervet is.

13. Sharid

Sharid Well-Known Member

Akkor már inkább az arab háziipar
    Carlo-k, azaz Carl Gustaf mg klónok a brkácsműhelyekből:

14. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

15. endre

endre Active Member

Ennek a "forradalmi" rendszernek mennyi realitása van?

Luthero likes this.
  16. joker

joker Well-Known Member

Ez így faszság. Mitől lenne "caseless" ha egy fém tokban van ugyanúgy, mint az elmult 100 évben az összes lőszer? Abban látnék rációt, hogy maga a töltényhüvely is elégjen a tüzeléskor, így megtakarítanának némi súlyt meg helyet és költséget is, talán a szerkezet is egyszerűbb lenne és üzembiztosabb.

17. endre

endre Active Member

Igen, én is érzek benne egy jó adag marketing dumát.
    És mit gondoltok a beharangozott fő előnyéről, miszerint az öt csővel és azzal, hogy öt lövésenként kidobják a töltényűrt, a melegedési problémákat gyokorlatilag teljesen kiküszöbölték?

18. Luthero

Luthero Well-Known Member

19. Luthero

Luthero Well-Known Member

Nekem tetszik. Gondolj bele csak, ez egy mozgó alkatrészek nélküli DMR . 5 lövedékes töltényűr kötegekkel , kvázi mint egy mini 5-ös tár ami újra tölthető, elektromos elsütéssel. Teljesen semleges viselkedés lövésközben. -Nagy like.

endre likes this.
  20. Ursa Maior

Ursa Maior Well-Known Member

Vagy azert mert a 556 nak sokszor nem eleg a teljesitmenye

svajcibeka likes this.

Ezen oldal megosztása