1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Gépkarabélyok

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. therob

therob Active Member

Nem ismerős ez a fegyver. Típus?

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

QBZ-191

endre likes this.
  3. therob

therob Active Member

Köszönöm. Akkor ez egy új szerzemény.

4. Mackensen

Tavaly októberben mitatták be egy katonai parádén. Talán ami a legközelebb áll hozzá, az az M27 IAR/ HK 416.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Ez olyan messze van attól mint Makó Jeruzsálemtől.

6. endre

endre Active Member

Miért, ez milyen rendszerű?

7. dudi

dudi Well-Known Member

Nem a rendszere teszi hasonlóvá mert ilyen alapon az SVD-hez is hasonló a HK416,hisz mind a kettő rövidgázdugattyú hátrasiklásos rendszerű,forgó zárfejes,merev reteszelésű stb.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Macknek megint mondania kellett valami nagyot a kínai csodáról és gépkarabélyban elég nehéz nagyobbat mondani a HK416-nál...Mert persze mihez is hasonlítana legjobban mint a legjobbhoz...
    Ne nevettessük már ki magunkat!Olyan neves gyártók mint a Cz vagy az FN is alulról súrolja a 416-ot a legjobb esetben is.Na majd akkor egy kínai gyártó lesz hozzá hasonló.Mindezt egy olyan gyártó aki AK reszelgetésen meg egy elbaszott bullpup fegyveren kívül mást nem rakott le az asztalra.

Ocses likes this.
  9. Mackensen

Jó, akkor mégis, mihez hasonlítsam? Csak és kizárólag a belső kialakítását illetően. Nem csak arról van szó, hogy rövidgázdugattyú hátrasiklásos, hanem a visszatoló rugó a tusban van, mint a fent említetnek.
    ???

10. Mackensen

Ilyen logika alapján, senki nem tett le semmit az asztalra az elmúlt 100 évben Browning óta.

papi and Ratamahata like this.
  11. Mackensen

Pár képen látszik rajz a belső felépítéséről

12. blogen

blogen Well-Known Member

Ez nagyjából stimmel.

dudi likes this.
  13. Rotten878

Rotten878 Active Member

Gondolom arra érted, hogy helyes Mackensen meglátása.

Csak pár példaként a köztes lőszert, gépkarabélyokat, géppisztolyokat, RPG, irányítható rakéták, páncéltörő puskák, stb megalkatói igencsak pislognának.

Minden lőfegyvert - kivétel nélkül - vissza lehet vezetni egy előzőre, ezt hívják fejlődésnek.
    Minden generáció(k) az előző megszerzett tapasztalataira épül.

Személy szerint nem gondolom hogy a kínaiak valóban értenek mindent amit másolnak, de az nettó hülyeség ha valaki úgy gondolja nem képesek a követelményeknek megfelelő gépkarabélyokat gyártani.

14. Mackensen

Én Dudinak válaszoltam és pont erre utaltam én is a példámmal. Ha nem vesszük figyelembe a fejlesztéseket, akkor lényegében száz éve mindent feltaláltak.

Rotten878 likes this.
  15. Ocses

Ocses Well-Known Member

Persze. De mégis vannak nemzetek, pl India akik nem tudnak összehozni egy épkézláb gépkarabély.
    Én azért lájkoltam mert te meg az aktuálisan legjobb fegyverhez hasonlítottad. De így már érthetű ha a belső kialakítására gondoltál.

16. Mackensen

Hát az, hogy mennyire megbízható, azt csak ők tudják. De ha megnézzük a belső kialakítását, működési elvét, hírtelen ez jut eszembe.

17. Wilson

Wilson Well-Known Member

Sőt ha működési elvet nézzük az arabok lőporral és golyóval megtöltött bambuszcsöve óta sem találtak fel semmi újjat.:):)

18. blogen

blogen Well-Known Member

Speciel a kínaiak eredetileg nyílvesszőt lőttek ki a bambuszcsőből, szóval...

19. dudi

dudi Well-Known Member

A HK416 nem attól A (így nagybetűvel) gépkarabély mert olyan a működési rendszere amilyen!A hasonlít a 416-ra az mindent jelent csakazt nem,hogy ugyan az a működési elve.Már eleve kb 80 éve vannak ilyen rendszerű fegyverek így ilyen formán kiemelni a 416-ot értelmetlen dolog.

20. Mackensen

Ok, mondj még Armelite kialakítású gépkarabélyokat (a visszarugásgátló a tusban van stb.), melyek rövidgázdugattyú-hátrasiklásos rendszerüek. Nekem hírtelen ez jutott eszembe.

Rotten878 likes this.

Ezen oldal megosztása