1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Gépkarabélyok

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Hát másolja azt boldog boldogtalan.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ok, mondj egy hadrendben álló ilyen gépkarabélyt. Csak mert nem ismerek ilyet még nem biztos, hogy nincs. Nagyon is lehetséges, hogy van, csak nekem kapásból ez jutott eszembe.

3. Mackensen

4. dudi

dudi Well-Known Member

Dunát lehet vele rekeszteni,gyakorlatilag minden szir szar amerikai gyártóbgyárt ilyet meg a nagyok közül is szinte az összes.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Meg miről is beszélünk?Ez a kínai csoda annyira AR kialakítású,hogy semennyire.

6. krisss

krisss Well-Known Member

A sig-nek van csak 4 féle. A svájcki különlegesek azt használják.

Mackensen likes this.
  7. Mackensen

Nem érdekelnek az amerikai gyártók, akik az amerikai civil piacra gyártanak.
    Szerintem a legközelebb a HK 416 áll hozzá, de lássuk szerinted, mi az, amire a leginkább hasonlít? Ha kapásból be kéne mondjál egy hadi rendszerben lévő gépkarabélyt, amire ez hasonlít, mely lenne az?

8. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

A markolatresze totál HK33 utanerzes.... Amúgy meg van benne minden is, de újat már senki nem tud guritani a piacon. Az FN szeretett volna a 2000el, aztán jól rá is száradt... Elenyésző a rendszeresitők szama

9. dudi

dudi Well-Known Member

Ugyan annyira hasonlít a 416-ra mint a Cz vagy a Beretta AR160 stb...

10. Mackensen

Ne viccelj már. Ezeknek behajtható a váltámaszuk.

11. dudi

dudi Well-Known Member

Erre most nem reagálok.

Ocses likes this.
  12. Mackensen

Rednben. Akkor másképp:
    Ez mire emlékeztet?

Rotten878 likes this.
  13. dudi

dudi Well-Known Member

az,hogy a tusába lóg a rugó?MP44.

14. Mackensen

Igen. Erre gondolltam. Ugyebár a Stoner dizájn egyik fő jellegzetessége, hogy a helyretoló rugó a fegyver tusában van. Ezért az AR fegyvereknek nem lehet behajtani a váltámaszukat, csak teleszkópikusan betolni (pl emiatt a most rendszeresített pilóráknak fejlesztett gépkarabélyt két részre kell szétszedni). A másik jellegzetesség a közvetlen gázelvételes rendszer. A HK 416-nál lényegében mindent megtartottak az eredeti Stoner által tervezett rendszerből, csak a közvetlen gázelvételes rendszert cserélték rövidgázdugattyú-hátrasiklásosra. A QBZ-191-nél is ezt látjuk.
    Nem igazán értem, hogy miért kéne MP44-re asszociáljak, mikor meglátom a QBZ-191 rajzát és nem mondjuk erre:

Rotten878 likes this.
  15. dudi

dudi Well-Known Member

Most világítottam rá,hogy nem Stoner dizájn hanem HK.Már a G38-nak is a tusában volt.

16. Mackensen

Rendben, feladom. A QBZ-191 az MP44-re hasonlít, meg azon kívül bármire, kivéve a HK-416 és M27-est. Közben megkerestem a svájci Sig-et (SIG515). Nos, arra sem hasonlít.

Rotten878 likes this.
  17. wolfram

wolfram Well-Known Member

Hogy miiiiiiiiii? A G38 leánykori neve HK416, nem?

Hehe, nekem már lassan olybá tűnik, hogy direkt nem akarják érteni.
    Viszont a SIG 516 szerintem szintén pont ilyen. De az jóval kevésbé elterjedt (vagy legalábbis kevésbé híres), mint a HK416.

18. dudi

dudi Well-Known Member

Igen(vagy valami olyasmi,nem ismerem töviről hegyire ezt a "sztorit") de nem is értem,hogy miért azt írtam,MG 34-et akartam...

19. Mackensen

Mint ahogy a közvetlen gázelvételes rendszer sem... De attól még ezek a vonások eléggé jellegzetesek az AR fegyverekre.

20. dudi

dudi Well-Known Member

De nem AR dizájn.

Ezen oldal megosztása