1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Gasztronómia, étel-ital dinomdánom

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - molnibalage által indítva @ 2018. szeptember 13..

1. jani22

jani22 Well-Known Member

Hehehe. :)

Bezzeg, amikor a késeket meg kell élezni, akkor igen puha a hangjuk. :D

Sok mindent megpróbáltam élezésileg, a mostani menő nálam a 100 Ft-os boltban kapott nyeles, fém korongokat tartalmazó eszköz, amivel a "mángorlás" technológia is érvényesül. Alá teszek 1 vágódeszkát, így erőt is ki tudok fejteni és a konyhapult sem sérül.

Ilyenkor elhúzódik, vagy a hanghatás - mármint a fém - fémmel :D - vagy riasztó számára a műveletsor. Jelenleg még meg van mind a 10 ujjam, bár több volt, mivel táltosnak készültem. :D

https://www.google.com/search?q=kés...yp7kAhXKmIsKHaxgDzcQ_AUIESgB&biw=1920&bih=937

2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Nálam kaszakő a fenő.

jani22 likes this.
  3. jani22

jani22 Well-Known Member

:) :) :)

Nekem is van 1 kúpos végű, sokat használtam, de nem hozta az általam elvártat, pedig nedvesítettem is, olyan világos kinézetű, most a fiókban van, most hogy mondod, lehet, hogy előveszem.

Csak úgy közbevetőleg - gondolom -, hogy ki szoktad verni, mármint kaszailag. :)

:)

4. antigonosz

Nem, csak tavasszal, akkor is csak a kisebb huplik miatt az élen. Nem vagyok én akkora profi, sajnos kihalt mindenki körülöttem aki kikupálhatott volna. Az elején mikor megtaláltam egy fészerben kihúztam egy flexxel, évek óta már csak kaszakő meg reszelő amit kap. De ettől még nekem teljesen jó. Nem mondom hogy tudok kaszálni,mert az öregek biztos kiröhögnének ha látnának, de meg vagyok elégedve magammal, meg szeretem is, csak olyan jó zsírégető... :D Ha ezt tudná a Sóbert Norbi...

svajcibeka and jani22 like this.
  5. jani22

jani22 Well-Known Member

Amikor elsőre kaszáltam, akkora rögök repültek és félő volt, hogy a Föld kifordul a tengelyéből, és még nem is ettem a szalonnából. :D

svajcibeka likes this.
  6. antigonosz

Én meg az elején csomószor az orrát beleakasztottam a földbe, jó hogy el nem törött az egész. De nem, még mindig bírja, pedig szerintem olyan 70 év körül járhat és a dédöregapám látszik hogy sokat használta. A nyele is ok, egy darab szú sincs benne. Van egy másik is , valahonnét került. Na az újabb, sőt alig használt. Viszont arról letörött az első fogantyú (tudja ördög hogy hívják pontosan) ,meg nagyobb a penge is, meg meg sincs a tövénél hajlítva így xarul esett ,nem volt jól kézre.

7. zeal

zeal Well-Known Member

Kest elezni en a koromreszelore eskuszom. :)
    A gyemantporos a legjobb, de a zafir/korund(? vagy mi a szösz) is megteszi, csak az hamarabb elhasznalodik. Vannak profi gyemantporos elezok is, de azert az egy magamfajta amatornek tulzas lenne.

jani22 likes this.
  8. antigonosz

Ez komoly?

9. zeal

zeal Well-Known Member

Igen. Van egy kesem amit semmivel sem tudtam megelezni. Ismerosom is feladta, pedig geppel probalkozott. Kiprobaltam a gyemantporos reszelovel es azota mindig van egy a fiokban.

jani22 and antigonosz like this.
  10. jani22

jani22 Well-Known Member

Érdekes lehet az anyaga.
    :D
    De azért volna kérdésem, hogy akkor hogy ment ki az éle? Tuti elloptad Luke Skywalker fénykardját / no laser kard/.

Apámtól örököltem egy hosszabb kést, amelyet már a horgász ólom vágása helyet a kertben gaz eltávolításnál használok, meg régi székek felvágásánál kalapáccsal. Na ezt a beton járda lapon élezem. :eek::rolleyes:

11. zeal

zeal Well-Known Member

Nem tudom hogy ment ki az ele. Nem emlekszem. Igazabol lehet, hogy sose volt korabban eles. :D

jani22 likes this.

Ezen oldal megosztása