1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

General Atomics RQ-1 Predator

Diskurzus a(z) 'Pilóta nélküli légi jármûvek (UAV/UCAV)' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. luperator

luperator Active Member

http://nation-creation.wikia.com/wiki/Modern_Day_Military_Pricing_List

"MQ-9 Reaper UCAV: $110 million per 4-unit system"

Mitől számít elitnek ez a képesség? Mert relatíve kevesen alkalmazzák?

Mindenesetre figyelemreméltó körülmény, hogy a délszláv háború idején számos alkalommal lőttek le pilóta nélküli repülőgépet (Tomahawkot nem is említve). Habár fegyvertelenek voltak, de az árukhoz képest egyelőre elég sebezhetőek.

3. AIM-120

AIM-120 Member Szerkesztőségi tag

luperator: Igen, azért számít elitnek, mert világszerte csak kevés olyan haderő van, ami rendelkezik precíziós csapásmérésre képes UAV-vel. Pl. az USA sem ad el ilyen technológiát bárkinek.

4. luperator

luperator Active Member

Úgy véltem, hogy inkább a rendszeresítési hajlandóság miatt nem terjedt el széleskörűen eddig. Magyarán ragaszkodnak a hagyományos, ember által vezetett gépekhez (s erre még talán hatással lehetett a gazdasági visszaesés is).

5. ghostface

ghostface Well-Known Member

Azt néztem, hogy a Predator viszont csak 4 millió dollár darabja, és az is képes levegő föld csapásmérésre, és bár nem lenne képes minden szempontból helyettesíteni egy harci helikoptert, de az ár/érték aránya  nem rossz.

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

Balesetben is elég sok megy gallyra.

7. borisz

borisz Well-Known Member

Sötétzöldek.
    Jó, hogy itthon nincsenek ilyenek.

8. Terminator

Terminator Well-Known Member

http://index.hu/kulfold/2013/02/14/dr/

"A többi katona lenézi őket, napi 12 órát dolgoznak egy ablaktalan, belülről nem nyitható konténerben és monitorokon kell újranézniük, hogyan gyilkoltak meg embereket."

9. Hans

Hans New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Nő az igény a Predatorra és a Reaperre
    Múltkor már a németeknél is felmerült a Reaper. Kiváncsi vagyok, hogy ki jön még. Törökök? Dél-Korea? Netán India?

10. therob

therob Active Member

11. desertfox

desertfox New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Nő az igény a Predatorra és a Reaperre
    Én ezt nem értem , miért Amerikától akarnak venni technikát főleg a németek ? Miért nem gyártanak reapert vagy hasonlót , de inkább jobbat néznék ki a Német iparból.

12. therob

therob Active Member

<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/pilota-nelkuli-legi-jarmuvek-uav-ucav/general-atomics-rq-1-predator/" rel="nofollow">desertfox</a>

Valószínűleg azért, mert mire kifejlesztenék elavulna. A Reaper pár év alatt rendszerbe állhat szerintem. Hosszú távon viszont valami EU fejlesztés lesz mert nem véletlenül készül(t) el a nEUROn, Barracuda, Taranis.

13. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ezeket a gépeket műholdas kapcsolaton keresztűl irányítják. Mikor egy állam vásárol egy ilyet, kinek a műholdján keresztűl irányítják?

14. darklord

darklord New Member

@Mackensen
    A Reaper meg a Predit a földről irányítja általában két ember és ugye a drónokba van GPS, na most azt nem tudom, hogy a földről ki adott parancsok műholdon jutnak-e el vagy mondjuk, pl. középhullámú rádión (bár azt utóbbit nem hiszem) ha viszont műhold akkor a németeknek vannak komm. műholdjaik no meg ott vannak a NATO műholdjai amit Magyarország is használ katonai kommunikációra.

15. joker

joker Well-Known Member

16. joker

joker Well-Known Member

17. hiryu

hiryu New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Drónokat vásárolna a német kormány
    azér kiváncsi lennék, az akadékoskodó illetékesnek mi esett le esetleg valami tengerentúli cégtől zsebbe....

18. luperator

luperator Active Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Drónokat vásárolna a német kormány
    Már az Eurohawk törlése után is publikus/aktuális volt a hír, miszerint a jelenlegi drónjaik hamarosan cserére szorulnak. Két olyan országgal is tárgyalnak, amelyek tudnak ebben segíteni, ha már európai típus nincs. Pedig ezt az utat itt is végig kell majd járni.

19. hiryu

hiryu New Member

a legkisebb testvér:

http://www.bloomberg.com/video/introducing-the-world-s-smallest-drone-X8aX7KG3Q3CZX3azn0SAVQ.html?cmpid=otbrn.video

20. joker

joker Well-Known Member

70,000 dollar / db ???!!! Kicsit nagyobb, kicsit komolyabb meg nagyobb hatótávú csendes drónkák még vannak a piacon ezalatt az ár alatt.

Ezen oldal megosztása