1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

General Dynamics/Lockheed Martin F-16 Falcon

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

F-21. Indiáért Indiából

2. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Szép koncepció. Ha ezt rendszeresítenék a Szu-30-as és a Rafale mellé, vajon javulna-e a baleseti statisztjkájuk? (Segítek: nem)

fip7, Python, T.Tom and 2 others like this.
  3. dudi

dudi Well-Known Member

Ha rendszeresítenék akkor nem indiaiak üzemeltetnék őket?

4. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Dehogynem. Ezért írtam, amit írtam.

dudi likes this.
  5. misinator

misinator Well-Known Member

Miért van az, hogy Felsőzsolcán pl. a Zöldfa utcai lakosok autóinak jelenős része előbb-utóbb kéken füstöl, meg mínusz egy-két hengerrel jár a motorja?
    Segítek: Mert más az üzemeltetési kultúrájuk és karbantartási filozófiájuk. Ennyi.
    S ez nem előítélet, hanem tapasztalat.

borisz likes this.
  6. Capslock27

Capslock27 Member

.
    .
    Feltetelezem, azert kellett F-21-re atnevezni, mert korabban gond volt, hogy Pakisztannak az USA adott F-16 gepeket, es igy erezhetik azt az indiaiak, hogy megse ugyanaz a gepuk van, mint az ellensegnek. Placebo hatas. :)
    .
    Masik eszrevetelem, hogy az F-16 nagy "elbiszesedett". Mint a Mig-21 is, itt is egy erdetileg szep aerodinamikaju gep lassan ugy nez ki mint quasimodo a pupjaival es az ilyen olyan dudorokkal.
    .
    A Gripen pedig az indiaiaknal mar csak azert se nyerhet, mert a friss Tejas Mk2 koncepcio pont ugy nez ki, mint a Gripen, igy az indiaiaknak (30-40 ev mulva :) ) lesz sajat Gripenjuk is, akkor meg minek azt valasztani most?

7. dudi

dudi Well-Known Member

Megjött a válasz a kérdésedre,ráadásul elképesztően elegáms megoldás született!Egész egyszerűen átnevezték a gépet...Ugye az F-21 baleseti statisztikája nem rontja az F-16 baleseti statisztikáját...

borisz, arcas, fip7 and 1 other person like this.
  8. emel

emel Well-Known Member

Mindenesetre okosabban kitalálhattak volna valami más tipusszámot is, hiszen a NAVY Top Gun-nál használt Kfir-eket is F-21-nek hívták!!

alfa74 and Pocok75 like this.
  9. Fade

Fade Well-Known Member

Repült óraszám nincs de azért vegyük be a képbe az 1985óta rendszerbe lévő miraget. Vmiért messze jobb a statisztikája ha év/dbszám/veszteségek számát nézzük. Pedig egyhajtomű és éles helyzetekben is repült pl kargil war a hozzá képest zsír új p Su-30hez képest.

10. Fade

Fade Well-Known Member

Az a durva/röhely, hogy az "F-21" és a Gripen E is olcsobb mint a Tejas MKIA. MKII maaaajd készen lesz az árát meg tippelni se merik. Flayawayban majd vehetik annyiért mint amenyiért F-35öt USAF. bázzz.

fip7 likes this.
  11. Capslock27

Capslock27 Member

.
    .
    Csak tippelek, de nem lehet, hogy a Mirage-2000 volt hosszu idön at a draga csucstipusok, es arra tettek az elitebb szemelyzetet, muszakaiakat, stb? Az atlag indusok meg mehettek a Migek köre. Szerintem a Szu-30 statisztika is mostanaban kezdett romlani, az elejen nem nagyon vesztettek gepeket.

12. Fade

Fade Well-Known Member

Su-30 azért tényleg vacsi új főleg miragehoz képest, kéthajtóműves, HI gép személyzetre tuti odafigyeltek és dbra vetítve mégis jobban potyog.

ha tippelnem kéne franciáktól szép csomagot vettek, átvették üzemeltetési kultúrát... más de pldanak jó:eek:lyan ez mint a megyar Mig-29, gripen esete. Mig-29hez support is szar volt, nem is vigyáztunk rá, hülye pilótáink, inkompetens vezetés.... a 10Gt is belehúzták. Érdekes nálunk a Gripen is problémás. pl Rossz irányba (helyre) tolta a kart, hiába figyelmeztette rendszer, kb erölködni kell, hogy szarul csinálja de sikerült neki. -1gép. Még szerencse lizingben volt.

13. emel

emel Well-Known Member

Mi ebben a szerencse? Ha saját hibádból rommá töröd a lízingelt autót akkor ki kell fizetned. Saját hibából törtük rommá a Griffet, ki kellett fizetni hogy másikat kapjunk. Még csak annyi szerencsénk se volt hogy egy valószínűleg kissé olcsóbb együlésest törtünk volna szét.

14. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

F-35 topikból.
    Ez a hivatalos közlemény.
    https://www.dsca.mil/major-arms-sales/slovakia-f-16-block-7072-v-configuration-aircraft

Ehhez képest minden későbbi hír, amit találsz 1,8 Mrd USD-t ír. Gondolom húztak le a tartalomból ezt-azt...

15. arcas

arcas Well-Known Member

Egy évvel korábbi cikk szerint:
    2,91milliárd dolláros csomagot hagytak jóvá a tengerentúlon (DSCA), ez a max-érték volt, Peter Pellegrini miniszterelnök később azt mondta, hogy egy milliárd euróval kevesebb, kb. 1,20 millárd dollárral alacsonyabb csomagban maradtak végül:
    • 16db General Electric F110 vagy Pratt & Whitney F100,
    • 16db APG-83 AESA radar
    • kiképzés és logisztika (ezutóbbinál két év volt eredetileg a csomagban)
    • 30 db AIM-120C7 AMRAAM,
    • 100db AIM-9X Sidewinder
    • 150 szett JDAM
    • 400db MK-82 vagy BLU-111 (JDAM-hez)
    (Megjegyezték, hogy a JDAM 25 000 dolcsi, AMRAAM kb. 400 000 dolcsi, a AIM-9X 600 000 dolcsi, az Mk.82 kb. 2000 dolcsi.)
    forrás: https://www.armadninoviny.cz/stihacky-f-16-block-7072-pro-slovensko3f.html

Egy másik érdekesség, 2019-es adat: az addig üzembentartott néhány Mig-29-es évi 30millió eurót visznek el, az F-16 megérkezéséig pontosan 178millió eurót (2023-ig számolva).
    (Megj., itt pontosan 1,589milliárd eurót adnak meg a Falconok árára)
    forrás: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/503355-migy-este-zostanu-aj-s-ruskou-podporou/

Pontosan ezért állítólag -a Pravdában irják egy februári cikkben- nagyon tető alá akartak hozni egy "Cross - border" megállapodást, hogy a készültségi gépek Lengyel-Szlovák-Magyar légtereken zavartalanul át tudjanak repülni ha elfogásra riasztják őket. Ez az F-16 érkezésével lehet nem lesz már annyira aktuális.

16. arbalest

arbalest Well-Known Member

Aim-9X harmadával drágább, mint egy C7??? Aztakurva, az igen! :eek:

17. arcas

arcas Well-Known Member

Szerintem ez a lap priv. kommentje,..lehet wikis f.sság, én is furcsálom, de kétszer is visszaolvastam úgy hogy úgy forditottam ahogyan irták.

18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezek a számok úgy rosszak ahogy vannak. Az arányok és abszolút értékek is.

zsolti likes this.
  19. arbalest

arbalest Well-Known Member

Oks, drága az X, de ez hihetetlen volt.

zsolti likes this.
  20. emel

emel Well-Known Member

Ha tényleg annyi az AMRAAM, akkor az inkább csak valami használt példányok lehetnek, manapság a gyári újak 2millió körül vannak. Az AIM-9X meg szerintem túl új ahhoz hogy bárki használtan eladja, szóval azok szerintem gyári újak lesznek.

Ezen oldal megosztása