1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Gerald R. Ford-osztály

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. Sharid

Sharid Well-Known Member

Hmm... ott ahoy 1ooo dollareft szállítanak az A bramshoz pót ventillátor lapátot, ahol elnöki dörgedelem után tízmilliókkal lesz egyszerre olcsóbb azF35, őt el tudom képzelni, hogy itt is egy háttér beszélgetés eredményét latjuk, nagykozonseg szamara tálalva...

2. emel

emel Well-Known Member

A két szerződés azt (is) jelentheti, hogy a második szerződésre is rögtön utalnak valamennyi pénzt a gyártónak, holott a 2. hajót csak évek múlva kezdi el építeni. Az átutalt dollárok viszont azonnal elkezdik ketyegni a bankban a kamatokat, vagy ha esetleg befekteti a hajógyár jó helyre akkor még több lehet rajta a haszna. Szóval itt se a papír/szerződés a lényeg, hanem a tartalma ... :D

3. dudi

dudi Well-Known Member

Azért adja a portékát olcsóbban ha egyszerre kettőt fizetnek ki mert akkor biztosan kettőt fognak megépíttetni az adott gyártóval(ugye nem lesz az,hogy lemondjuk mert a másik 2 centtel olcsóbban vállalta).
    Ezt fölfoghatjuk úgy is,hogy gesztus a megrendelő felé meg úgy is,hogy kigolyózta a gyártó a konkurenciát így többet nyer még úgy is hogy kicsit kisebb lesz az adott terméken a profit.

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Semmiféle dörgedelem hatására nem lett tímilliókkal olcsóbb az F-35...

5. beta

beta Well-Known Member

Igen, bár szerintem az amcsi kormány ügyel, hogy mindenki jusson elég megrendeléshez. Másrészt nukleáris hordozót csak egy vállalat épít ha jól tudom, tehát nincs konkurencia.

6. Sharid

Sharid Well-Known Member

7. molnibalage

Cégnél nem látom a közösségi oldalak bejegyzéseit, de bármit is linkelsz...
    Már az akkori hírnél volt szó, hogy a Lot mittomén hányra kialkudott árakat hozták be, ami eredetileg be volt tervezve. Semmi frenetikus árcsökkenést nem értek el, csak a szokásos T féle hőbörség, a "mi megmutattuk" féle PR komm. volt.

8. Sharid

Sharid Well-Known Member

...
    politikai bizonytalanság leginkább a katonairepülőgép-gyártást érinti, Trump talán itt okozza a legtöbb fejtörést: egyfelől erősíteni akarja Amerikát, másfelől ennek az erősítésnek az egyik legfőbb eszközét, az ötödik generációs F-35-öst támadja. Sőt, láthatóan szeretné kijátszani a két nagy hadiipari partnert egymás ellen, azzal, hogy a Boeing álljon elő az F-35-ös olcsóbb alternatívájával: nagyon nehéz megítélni, valóban nem érti a legerősebb katonai hatalom megválasztott elnöke a különbséget a negyedik és ötödik generációs harci gépek között, vagy ez is csak egy blöff a maga módján, hogy némi zsarolással megpróbálja csökkenteni a Lightning-II. kiadásait. Abban viszont mindegyik elemző egyetért, hogy ezt a programot már nem lehet valamiféleképp visszacsinálni. Előre kell menekülni, javítani a hibákat, pörgetni a gyártást, hogy a nagyobb példányszám csökkentse a példányonkénti árat, bár magának a programnak a költségeit ez nem tudja igazán csökkenteni.

9. wankel

wankel Well-Known Member

10. gergo55

gergo55 Well-Known Member

Leszállás:

Nem tudom beazonosítani melyik hordozó lehet, ide tettem.

11. wankel

wankel Well-Known Member

Lemaradt a Kaga (Izumo-osztály), 27000t.

fishbed likes this.
  12. Cifu

Cifu Well-Known Member

Még sok más is... :)

A Sao Paulo pedig tavaly februárban végleg ki lett vonva, hiányzik a Dokdo osztály (18 500 tonna, 16 légi jármű), Mistral osztály (21 300 tonna, 16-22 légi jármű), a Canberra osztály (27 500 tonna, 18 légi jármű), és persze a másodlagos egységek (Tawara, Wasp, Giuseppe Garibaldi, stb.)

fishbed and Pocok75 like this.
  13. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

14. Roni

Roni Well-Known Member

3:40-től nézd az eredetit

oregbogaras likes this.
  15. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

Köszi.
    kb. 10 perc után megtalálod az eredetit. Naiv vagyok de minek csinál valaki ilyen hamisítványt? Valahol mélyen legbelül azt hittem, hogy valami UCAV proto.
    :eek:

Roni likes this.
  16. rudi

rudi Well-Known Member

17. arbalest

arbalest Well-Known Member

Felnőtt legó. :)

18. molnibalage

A férfiak nem nőnek sem fel soha, csak a játékaik lesznek egyre drágábbak. :)

fishbed, Pocok75, Roni and 1 other person like this.
  19. arbalest

Ratamahata and fishbed like this.
  20. arbalest

Apróság... :eek::hadonaszos:

Nagy Csaba, misinator, Tcat and 6 others like this.

Ezen oldal megosztása