1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Golyószórók/géppuskák

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

A feleslegesen nagy sérülésokozás elkerülése.Akkoriban még hittek abban,hogy lehet úriember módjára háborúzni.

2. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Jah, mármint békeidőben mindenki aláírja. Aztán az első háború alkalmával mindenki használja, merthát háborúban mindent szabad.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Nem használják.

4. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Felesleges olyan sérülést okozni amit expanzív/robbanó lövedék okoz (kézifegyverekről beszélünk) a sima FMJ is harcképtelenné teszi a delikvenst, és ez elég is államok közti háborúban (az öngyilkos merénylő dzsihádzsonik más tészta). Másik az hogy egy ilyen lőszer ára az FMJ hez képest horror.

Celebra likes this.
  5. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Az ölőképesség nem is annyira hasznos. Egy ellenséges katonát sokkal inkább megéri megsebesíteni, mint megölni. Hosszútávon ápolni kell, mindenféle nyugdíjat fizetni neki míg meg nem hal. Egy rakás extra költség. De rövidtávon, harc közben is. Egy sebesültet ki kell menteni, amit általában a bajtársai végeznek el. Egy sebesülttel akkor, nem egy hanem legalább két ellenfelet vonsz ki a tűzharcból.

blitzkrieg likes this.
  6. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Egy sebesülttel akkor, nem egy hanem legalább két ellenfelet vonsz ki a tűzharcból.

Én úgy tudom 3 al számolnak sebesültnél.

Mackensen likes this.
  7. blitzkrieg

A dumdum golyókat használták az I. vh-ban.

8. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Valamilyen civilizációs keretet ad a háborús viselkedésnek, ez nem új, ókorban is voltak erre törekvések,

A háborút béke követi, ritka már a teljes megsemmisitő háború, európai kultúrában csak egy erőszakos érdekérvényesítő eszköznek tekintik a háborús tevékenységet - ‘politika, csak más eszközökkel’. Számtalan háborút megvívtak már, és kialakult a tapasztalat, hogy a volt ellenséggel utána együtt is fogsz működni, és sem neked, sem az ellenségednek nem érdeked, hogy a háború után csupa emberi roncsot kapjatok vissza, akiket el kell tartani, nem tudnak termelni. A túlzott háborús károk épp az elérni kívánt célt teszik zárójelbe, senkinek nem érdeke, hogy a - kölcsönös - háborús rombolás helyreállításával menjen az idő és a pénz. Az emberiességi célokat leszámítva ezért is célszerű a kölcsönös önkorlátozás an megállapodni - ha amúgy a hadicélt nem gátolja semmiben - hohy szükségtelen éskáros túlzóan pusztító fegyvereket egyik hadviselő fél se alkalmazza.

9. blitzkrieg

Lehet, hogy a 19. századig ez volt, de én nem ezt látom visszaköszönni pl. a második világháborúban. Ott pl. a teljes hátországot igyekeztek megsemmisíteni és szó sem volt arról, hogy kölcsönösen kíméljük egymást a rombolástól.

10. Mackensen

Viszont vegyifegyvert nem vetettek be (Vlagyivosztok foldalatti erődrendszerét leszámítva). Lehet tisztában voltak vele, hogy ha megszegik az ellenfél is könnyűszerrel meg fogja szegni maga is, az meg nem éri meg senkinek.

11. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Nem Szevasztopolt akartál írni?
    A 3., utolsó roham alatt vetettek be vegyi fegyvert, 1942 kora nyarán a Németek......

blitzkrieg likes this.
  12. Mackensen

De, de, csak összekevertem. Érdekes lett volna, ha Vlagyivosztokig eljutnak a németek :D

13. papi

papi Well-Known Member

Arról nem is beszélve, hogy a "normál" 4 ball M33, 1 tracer M17 százas heveder cirka 150 dollárjába fáj az adófizetőknek.
    Egy százas heveder APEI Mk169 600 dollárba kerül. Gyengén páncélozott járművekre vagy gyenge fedezékekre használt lőszer.
    HEIAP Mk 211 esetén olyan 6500 dollárt kóstál a százas heveder. Inkább a Baretthez használják. Nem véletlen, az ára elmebeteg.
    Tudtommal az ötvenesnél ez a két variáció van ami robban is. Ezekkel elméletileg közvetlenül emberre lőni tilos.
    A hagyományos AP, API heveder 200-300 dollár között mozog.

Nagy Csaba and Mackensen like this.
  14. dudi

dudi Well-Known Member

Sosem gondoltam volna,hogy ilyen drága(semmijen extra lőszerrel) egy rakasz az M2-höz.Bár nem nagyon vannak homogén rakoszok általában(szerintem mindig)minden ötödik lőszer fényjelző.

15. papi

papi Well-Known Member

Szinte minden variánsnak van nyomjelző változata is. Van olyan ami csak night visionban látszik. A lövedék hegyét figyeld, minden szín, gyűrű egy bizonyos típusú lőszert jelent. Azt hallottam, hogy a DARPA fejleszt hozzá irányított lövedéket is. Biztos olcsó lesz.

16. dudi

dudi Well-Known Member

Tudom,hogy mit kell nézni és mi mit jelent ;)

Pocok75 likes this.
  17. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

150 dollár 100db lőszer..... az drága??? 1,5 dollár /db... Ennyiért egy szaros 308 fmjt nem kapsz.... mondjuk itthon. USAba kb harmadáron van minden....

18. Celebra

Celebra Well-Known Member

Pont a norvég lőszernek tényleg az eleiben van a robbanóanyag/gyúelegy és mögötte a penetrátor.Furcsa,ezért is jegyeztem meg.Az általános persze a fenekén a nyomjelzőgyújtó égőbetét.

19. dudi

dudi Well-Known Member

Gyúelegy van az elején nem robbanóelegy.Ne keverd a kettőt.

20. dudi

dudi Well-Known Member

Igen drága mert ebből millió számra gyártanak már majd 100 éve.

Ezen oldal megosztása