1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Golyószórók/géppuskák

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Ezek a gépkarabély+nehezebb cső= könnyű géppuska megoldások nem véletlenül nincsenek elterjedve.Igazából alkalmatlanok könnyű-géppuskának mert nem cserélhető a csövük+ maga az egész szerkezet nem ilyen felhasználásra lett tervezve.

Ocses likes this.
  2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Jó lenne találni valamilyen konkrét adatot, hogy, hol van rendszerben ilyesmi? Nem tudom, a sógoroknál rendszerben van az AUG nehőzcsövű változata?

3. dudi

dudi Well-Known Member

Szinte sehol,ho igen ott is minimális mennyiségben.

4. Mackensen

A britteknél mintha rendszerben lenne.

5. megazez

megazez Well-Known Member

Nem tudom miért kellene lecserélni a pkm-et, ott az ukm2000 az már eléggé nato kompatibilis azt kellene nekünk is licenszelni.

6. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Én arra gondoltam, hogy cserélhető csővel, és hevederes (neadjisten hibrid) töltéssel.
    A Negev tudja ez.
    A másik opció a brutál tár (60-100), de akkor még a melegedés problémája még mindig nincs megoldva.

7. pöcshuszár

Szerintem senki nem tudja a lengyeleken kívül, hogy hogyan is sikerült. Ha elkészíted egy jó fegyver downgrade verzióját, az nem jelenti törvényszerűen annak jó tulajdonságainak automatikus átvételét is.

8. olap

olap Member

9. Mackensen

https://en.wikipedia.org/wiki/FN_Minimi#/media/File:FN_Minimi_Operators.png
    Ahogy látom mindenki Minimit használ. Ennyi ember nem tévedhet. A megbízhatósági problémák előjöhetnek a hosszú használattól (szétribolták őket).
    Amúgy Minimibe is pászol a tár. Ez ha jól értettem azért van mert széteső hevedert használ, amit a terepen nem lehet utántölteni mint mondjuk a PKM-nél. Ha meg gond van akkor menjen tárból is. Bár nem tudom a gyakorlatban ilyesmi hányszor fordúlt elő?

Bleroka likes this.
  10. krisss

krisss Well-Known Member

Elvileg igen.

11. dudi

dudi Well-Known Member

Nah erre írnom kell majd otthon.

pöcshuszár likes this.
  12. Mackensen

Kicsit fáradt vagyok és először azt olvastam, hogy "innom kell".

svajcibeka likes this.
  13. dudi

dudi Well-Known Member

Azért használ mindenki Minimi-t mert nagyon sokáig nem volt más.Amúgy a Minimi egy megbízhatatlan fegyver(ezért is cseréli le a TGY).Ami pedig a táras alkalmazást illeti valóban több az akadály ha tárral használod de ez nem a fegyver hanem a STANAG tárak hibája.Ha nem STANAG tárral használod hanem bármilyen más kompatibilis minőségi tárral akkor nincs több akadály mint a hevederes adagolásnál.Összegezve alapból sok az akadály de ha STANAG tárral használod akkor még több.

14. Mackensen

Vagyis voltak a nehezebb és hosszabb csövű gépkarabélyok. Csak valszeg azoknál jóval többet nyújt.
    De ha jól értettem, normál esetben sose használják tárral.

15. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Oroszoknál elvileg a spec ezt fogja nyűni....
    RPK16. Olyan minimi AK...
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...Q82CzYrTo7-Bg88A-eAlgrLVFPCZRCLW_gVn4Ec0qZZv_
    Azt mondják húdejó, de ezt mondják mindenre is... :)
    Akkora mint egy Ak105, de bull cső, nagycsiga, meg bipod, meg optika aztán hadszojon....
    Nem is igazán tudom miez.... olyan mint a PPK.... csak az nagyobb kaliber. Talán golyószóro lenne mert csak 5,45ös...

Bleroka likes this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Nem ilyen egyszerű.Ugye alapból 200-as rakasz volt hozzá de az túl nagy méretű volt és nehezen álházható(a nagy méret miatt)ezért lett 100-as rakasz ami megfelelően kicsi de még elég lőszer van benne.A tár valóban szükség esetére alkalmazandó viszont pl épületbe ha be kell menni praktikusabb mint a 100-as rakasz.

Mackensen likes this.
  17. pöcshuszár

Na EZ, például egy valós alternatíva a Negev mellett!
    Azt gondolom, hogy ennél nagyobb tömegű fegyver szerintem nem lenne szabad rendszeresíteni a normál lövészrajokban. Az 5,56-osnak picit rövidnek érzem a csőhosszát. Az biztos, hogy egy komolyabb csapatpróbára biztosan benevezném.

krisss likes this.
  18. Mackensen

Én az amerikai tengerészgyalogosokra vagyok kíváncsi? Mire mennek ezzel az új elképzeléssel.

19. dudi

dudi Well-Known Member

A koncepciója a Miniminek jó azaz 600-800 méteres hatásos lőtávú köztes lőszert tüzelő kis-géppuska 200 lőszerrel max 10kg-s tömeg mellett.Ez még ma is egy olyan keret amibteljesen jól mwgállja a helyét.

20. pöcshuszár

Különben kezd ám összeállni a fejemben a szakasz!
    ;):D:D:D
    Asszem szakaszszinten lenne helye nálam mindkét NATO kalibernek. Különösen ha tényleg a Bren 2 BR lesz a DMR fegyver. :rolleyes:
    Ennek különben van valódi alapja? Vagy tényleg csak exportra fognak menni?

Ezen oldal megosztása