1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Golyószórók/géppuskák

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

M240B,ki milyen érdekességet vesz észre?

2. dudi

dudi Well-Known Member

Az túl gyenge.

3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Keverem őket de egyiknek a két 30 mm lőszer közül aluminium a hüvelye ADEN-DEFA.
    Ha jól értem az aluminiummal az a baj, hogy nem lehet a hüvelyt még egyszer felhasználni, mint a réz esetében.

4. dudi

dudi Well-Known Member

És a műanyagot sem.

5. Mackensen

Lehet bevállalják a súlycsökkentés miatt.

6. Szittya

Szittya Well-Known Member

Szerintem a kinaiaknak nem problema az egyszer hasznalatos huvely :) gyartananak szerintem meg haboru alatt is exportra :D

7. Negan

Negan Well-Known Member

Ugyan az a lőszer,a gépágyú tipus az ADEN és a francia DEFA.De az ami M230 is és az ASP is ugyan ezt a 30milis lőszert használja.

8. Mackensen

Igen, de az egyiknek aluminium a hüvelye, csak nem emlékszem pontosan, hogy a franciának, vagy az angolnak?

9. Negan

Negan Well-Known Member

Az amerikainak.

10. Mackensen

:D akkor valamire jól emlékeztem

11. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Szabad a gazda.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Annak a kis géppuskának is bele kellett gyógyitani a földbe az állvanyt,hogy stabi legyen...Képzeld el ugyan ezt egy extra könnyű nehéz-géppuskánál amihez extrakönnyű az állvány is..Kérdem én mennyi zsák kell a fixálásához kemeny talajon?Vagy ráülteted a kezelőket a lábakra?

fishbed, Negan and haubagoi like this.
  13. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

2:31-nél egy drót rá van kötve a csőre, 2:37-nél meg a Humvee-kat lövik :):D

14. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

A Kord elég stabilnak tűnik, bipodon is. A kínaiak ngpu-jét Szíriában meg kismotorról használta az ISIS. Nyilván ha csúszkál a kemény talajon, nem lehet vele akkora tűzütemet tartani.

15. Mackensen

Szerintem megy homokzsák nélkül is, viszont amokor lehet tesznek zsákokat is.

16. dudi

dudi Well-Known Member

Hogy képzeled kemény talajon homokzsák nélkül?

Ha csúszkál bármin akkor semmit nem lehet vele csinálni csak lőszert pocsékopni.

17. papi

papi Well-Known Member

M2 esetén rá kell lépni a lábak végén a taposóra, így a hegyes kis háromszögletű cucc bele tud kapaszkodni a letömörödött talajba is. A lábak hossza változtatható, teljesen kiengedve baromi széles és stabil helyzetet eredményez. Ugyanakkor van olyan technika, hogy a lövész a két hátsó támasztólábra ráülve lő.

18. Mackensen

Hát.. őőő...
    Nos, ahogy ülök a monitor előtt, a fejemet kicsit hanyag mozulattal, amolyan hetykén, kicsit oldalt hátravetve....

dudi, Negan and Szittya like this.
  19. Mackensen

Végre megtaláltam. Pár pillanatig látszik amint zsákkal és zsák nélkül lőnek.

Luthero likes this.
  20. dudi

dudi Well-Known Member

Az az ülő testhelyzet ne tévesszen meg,marha kényelmetlen(bár én magas vagyok,ez is hozzátartozik) és egy deka súly nincs az állvány lábain mert ha lenne elzsibbadna a lábad.

Ezen oldal megosztása