1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Gránátok, aknák

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Mit?Eddig is volt automata gránátvetőjük...

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Logisztikailag kicsit letisztultabb, ha egy gránátot használnak.

3. boki

boki Well-Known Member

Még 2008-ban.

4. Mackensen

Hogy őszinte legyek az amerikaiaknál sem tetszik, hogy két egymással fel nem cserélhető 40 milliméteres gránátjuk van.

5. nyugger

nyugger Well-Known Member

Különböző aknák és hatásaik:
    https://www.youtube.com/watch?v=qX3b1UH4YAI

6. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Ez a Pike egy vicc.
    Egy 1 kilós rakétával 4-5 méteres pontosságal 2 kilóméterre, mit akarhat kilőni egy baka?
    Egy tipikusan jó példája az amerikai fegyverlobbi hihetetlen nagyságára.
    És mint tudjuk az lobbi az nem más mint legalizált korrupció.

7. wolfram

wolfram Well-Known Member

Szerintem esélyes, hogy 4-5 láb lesz az inkább. Lézerirányítású rakétánál a 4-5 méter nagyon soknak tűnik..

8. Kulso_54

9. Mackensen

Nagyon spec alakulatok akik nem cipelnek magukkal aknavetőt, lehet magukkal vinnék. Természetesen emberek ellen használható csak. Az a harci rész más ellen nem elég.

10. luperator

luperator Active Member

A hírhez csak szemezgettem innen, de konkrétan a gyártó oldalán szerepel: http://www.raytheon.com/capabilities/products/pike/

"the miniaturized munition can travel one and a half miles and hit within five yards or less of a target, minimizing collateral damage. "

11. Kulso_54

@Mac
    Igen ezeket mind gondolom én is, a kérdéseim is inkább is iróniából tettem fel.
    De ugye te is érzed, hogy itt nem kerek valami?
    Spec alakulatok, emberi célpont, ~10-20dekás harci rész, 2km távolság....Most mobd az első szót ami eszedbe jut
    Esküvő

12. Kulso_54

Pont erre írtam a fegyverlobbi.
    Épeszű katonai vezető nincs, aki rábólintana a rendszeresítésre.

13. rathelor

rathelor New Member

"Spec alakulatok, emberi célpont, ~10-20dekás harci rész, 2km távolság....Most mobd az első szót ami eszedbe jut"
    Kiképzőtábor, drogtanya, kiemelt vezető két teherautónyi katonával a háta mögött, kerti party Aszad-éknál ..

A robbanófejről nincs sok infó, de lehet egy egyszerűbb irányított repeszromboló és akkor az a 20 deka pont elég lehet hatástalanítani egy antennát vagy egyéb érzékeny eszközt is, lásd még nem agyonpáncélozott helikopterek.
    Ha a pontosságot még növelik egy kicsit, akkor tökéletes lesz bunkerek/házak/stb-kből kilövöldöző emberek ellen. És mindenképpen olcsóbb, mint odaráncigálni egy Reapert/Apache-ot/hk-t, vagy elpazarolni mondjuk egy Javelint erre a célra.
    Kisebb UAV-okra megint csak ideális lesz, arról nem beszélve, hogy ha elég olcsón ki tudják hozni, akkor mehet a nem irányított rakéta blokkokba is, pontosabb terület lefedést biztosítva (bár arra mintha már lenne más fejlesztés).

És persze ne felejtsük el, hogy ez a vacak könnyű, szóval ha eddig volt nálad egy Javelin plusz két extra rakéta, akkor mostantól ugyanabban a súlyban az egyik extra helyett vihetsz 10-15 ilyet a fenti célok ellen, ami jelentősen rugalmasabbá teszi az adott egységet.

Szóval hiába tűnik elsőre értelmetlennek, bőven benne potenciál.

14. Kulso_54

De a Javelin az kiszed egy tankot
    MInden másra ott a 70mm es lézeres Hydra

15. rathelor

rathelor New Member

Az irányított Hydra jóval nehezebb, mint ez, szóval azzal kb ugyanott lennél, mint egy Javelinnel.
    De az utóbbi kategóriát ezután is vinni fogják, csak kisebb számban, mert lesz könnyebb alternatíva olyan helyzetekre, amikor az egyszerűen overkillnek számítana.

16. Kulso_54

Ennek a <b>AirTronics</b>nak kell valami liszenszdíjjat fizetni a Bazaltnak vagy jogutódjának?

17. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor mi van ha kiég a hajtómű 300 méter után?Álló célra még az oroszok is 500 métert adnak meg hagyományos rakétagránáttal.

18. telak

telak New Member

A kérdés csak az, hogy a hozzá adott plusz árban megéri-e? Az RPG-7 egy viszonylag olcsó cucc, ami ahoz képest egész hatékony, ha jól használják (megjegyzem ez a legcsúcsabb hi-tech cuccra is igaz) ha viszont az AirTronics verzió ára mondjuk 2-3 szorosa, már nem biztos, hogy érdemes az RPG-t helyettesíteni vele.

Másik kérdés, hogy a régi töltetek, vagy az orosz PG-7M/VR gránátok csereszabatosak-e?

19. rudi

rudi Well-Known Member

Tudja valaki milyen aknáról van szó a lenti videóban? (én még nem láttam ezt a típust)

Code:
    https://www.youtube.com/watch?v=Agw7TPGwX8A
    Mindenesetre nem tűnik túl profinak az egész rendszer. Harckocsiaknát telepíteni gyalogsági aknák nélkül nem sok értelme van.

20. rudi

rudi Well-Known Member

Ja, meg a harckocsi aknák alatt nincs felszedés elleni biztosítás.
    Vicces!

Ezen oldal megosztása