A-6 Intruder (Grumman, USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
Erről jut eszembe ! Làttam egyszer egy marha jó filmet ezzel a géppel a vietnami hàborúban: " The flight of the intruder"
( sponsored by us navy :) )
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Erről jut eszembe ! Làttam egyszer egy marha jó filmet ezzel a géppel a vietnami hàborúban: " The flight of the intruder"
( sponsored by us navy :) )
Hajj, a jó öreg Danny Glover és Willem Dafoe. Gyerek korom nagy kedvenceinek egyike! :D
Flight_of_the_intruder.jpg
 
M

molnibalage

Guest

Sajnos azért ebben is benne van a "pilóta kis világa" és nagyotmondás.
  • Bagdad, mint a világ 2. vagy 3. legjobban véded városa SAM által. Jah, persze. A szovjet városok meg röhögnek egy jót, ahol 1-nél több Sz-300PT vagy PSz osztály volt és közelben Vega.
  • Az A-6 precíziós képességét egekig magasztalja és páratlannak mondja... Pesze Navy-nél. Azért nem kéne úgy tenni, mintha az USAF F-111 nem létezett volna.
De vannak benne jópofa sztorik is.

 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75
M

molnibalage

Guest
1960. április 19-én repült először az A-6 prototípusa (akkor még YA2F-1)

93290877_10220164596616744_1325274178508554240_n.jpg
Bakker és az EA-6B majdnem megélte ezt a 60 éves évfordulót
A gép itt mintha kevésbé lett volna "kövér", mint később, az orr/törzs méret mintha más lenne. Vagy csak a kép szöge miatt ilyen.
Nekem egyébként az egyik legjobban tetsző gép volt kinézetre. Iszonyatosan szexi idomai voltak az A-6E változatnak.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 332
113
M

molnibalage

Guest
Gyönyörű madár.
Nekem valahogy más típusnál és más szögből ugrik be a szexi szó:

Szuhoj T-5:
T-5_03.jpg

https://suchoj.com/Index/index.htm
https://topwar.ru/65849-sverhzvukovye-perehvatchiki-p-o-suhogo-chast-iv.html
MED_0015986801.jpg
Számomra az A-6 pont olyan kecses, mint a képen látható tompor.

Apropó, Q&A lesz jövő hét csütörtökön. Megpróbálok jelen lenni és értelmes nem semmitmondó kérdést feltenni a típussal kapcsolatban.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 822
31 810
113
Bakker és az EA-6B majdnem megélte ezt a 60 éves évfordulót
A gép itt mintha kevésbé lett volna "kövér", mint később, az orr/törzs méret mintha más lenne. Vagy csak a kép szöge miatt ilyen.
Nekem egyébként az egyik legjobban tetsző gép volt kinézetre. Iszonyatosan szexi idomai voltak az A-6E változatnak.

Az A-6-ról nekem inkább az ugrik be, hogy mintha egy rajzfilmből lépett volna elő, vagy egy gyerekjáték repülő lenne felnagyítva, vagy az "aranyos, csajos" kisautók, mint az Aygo, Micra és társaik.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and borisz

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 694
113
Az A-6-ról nekem inkább az ugrik be, hogy mintha egy rajzfilmből lépett volna elő, vagy egy gyerekjáték repülő lenne felnagyítva, vagy az "aranyos, csajos" kisautók, mint az Aygo, Micra és társaik.

Csak a szart is kibombázza belőled a világ túlvégén. :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Az A-6-ról nekem inkább az ugrik be, hogy mintha egy rajzfilmből lépett volna elő, vagy egy gyerekjáték repülő lenne felnagyítva, vagy az "aranyos, csajos" kisautók, mint az Aygo, Micra és társaik.
És akkor az A-7-ről mi jut az eszedbe? Tisztára mintha egy mangából szökött volna! Az a legkirályabb kinézetű bombázó a gigantikus gnóm légbeömlőjével.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Hasonló lett volna az F-32 (X-32)
Az A-6 és A-7 pont arra alkalmasak voltak amire azokat kifejlesztették, a gyors vadászbombázókkal is elérhető céloknál jóval távolabbi célpontok bombázásához. Az X/F-32 meg mire lett volna jó, békának?!! Igaz, annak kiváló lehetett volna ...:D:p
 
  • Tetszik
Reactions: Rotten878
M

molnibalage

Guest
 
  • Tetszik
Reactions: borisz