Háborús bűnök

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38

<blockquote>
<blockquote>A II. Vh alatt több száz gépes bombázókölelékek több száz vagy ezer tonna bombát is szórtak le jó sokat és önmagában nem rombolta le a német ipart és a hadigépezetet sem. Néhány tucat '90-es évek eleji F-15E PGM-mel és hagyományos bombafegyverzettel is hetek alatt nullázná ma a teljes II. Vh-s kulcs hadiipari ágazatokat.
</blockquote>
Ja. csak épp nem volt pár tucat F-15-ös.:)</blockquote>
Más. Molni, ha jól olvastam /bocs hulla és fáradt vagyok/ véleményed szerint nem sok eredménnyel járt a szövetségesek bombázóhadjárata.
hmmm... van itt nem egy cikkem, német hadieeszközökről... Nem egy alakalommal a mondat: 19000valahány xhónap xedeikén  a szövetségesek bombatámadása az üzemet y dszázalékosan rombolta. A termelés y százalékkal csökkent, z  hónap alatt javították ki, vagy épp a háború végéig sem sikerült helyreállítani. ..... undsoweiter...
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
naaakkor: http://index.hu/kulfold/2013/05/09/az_auschwitzi_szakacs/

 

Volt Auschwitzban?

- Igen

- Mint micsoda?

- Mint szakács.

- Szakács?

- Igen, szakács. Egész idő alatt.

- A raboknak főzött vagy az őröknek?

- Az őröknek.

- Tanúja volt annak, ami Auschwitzban történt?

- Nem.

- Semmit sem látott?

- Nem láttam, csak hallottam.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
doca said
Libanon baráti ország volt, Izrael meg elvileg nem, gyakorlatilag meg de, szóval tényleg nem volt indokolt a lelövése.

Észak-Koreai torpedó pedig kelet-német eredetű volt, bárki hozzájuthatott, az is lehet, hogy é-k-i másolat volt.
ja.....

na akkor szuszakolj be egy ex-kelet-német torpedót egy dél-koreai.jenki tengeralattjáró vetőcsövébe. Soxerencsét....

 

De hogy lássátok tudok durunginfonál jobb összeesküvéselméletet:

 

A nyugodtémetek terveztek egy tengeralattjárót a kellett-német torpedó köré.... aztán nagy ravaszul lepasszolták látványosan a cuccost a Szovjetunióból kivándorolt CIAonistáknak, ők víz alatt elhajóztak vele a Koreáig, hogy elsüllyeszthessenek egy déli hadihajót.

Ezzel azt akarták elérni, hogy háborútól tartva mindenki nekiálljon feltölteni a spájzot, és így majd felmegy a Dreher és a maceszgombóc ára...Akció Fedőneve: Honecker bosszúja.

 

Oigen, tudom ez komplett baromság, de még mindig fényévekkel veri a nmezetizászlólengetéssel kombinált mocskosusázók/rohattkapitalistázók  érveit.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
 OFF
Épp ez a lényege a videonak... Az most mellékzönge, hogy mi folyik most Izraelben, a lényeg, hogy ezzel szemben Európára milyen veszélyt fenyeget a nemzet politika hiánya
Gyengéd elmélyülteknek:  mondjuk Kína, asszem Foxxtron: elektonikai cég... most olvastam, 10 millió alkalmazott.
Na akkor magyarázza meg nekem valaki, hogy a némi szrvezetbe akrja valaki ilyen oriásokkal nemzeti vállalati/politikai/piaci melldöngetéssel felvenni a versenyt....
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
"Na akkor magyarázza meg nekem valaki, hogy a némi szrvezetbe akrja valaki ilyen oriásokkal nemzeti vállalati/politikai/piaci melldöngetéssel felvenni a versenyt…"

 

Mi köze van a bevándorlók számának ahhoz, hogy hol végzi a gyártást egy európai cég?
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
hiryu:

Szerintem senki nem tud a Foxxconn gyártási kapacitásával szembe szállni, mert egyrészt a legolcsóbb ,másrészt olyan ritkaföldfémeket használhat, amit máshol nem is nagyon bányásznak jelenleg. A Foxconn pont arról szól, hogy ha van egy jó terméke egy vállalatnak, akkor az elkészíti.(amúgy tipikusan a modern rabszolgatartás mintapéldája)

Én nem kentem a nyugatiakra a torpedózást, szerintem simán É-K volt, kicsit visszább kellett venniük a tengeri vizeik megsértését a délieknek, ha szép szóval nem ment. Az esettől függetlenül mindig is pörgött arrafelé a hadi business.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
khm....

khm... megveszed-e olcsóért a filléres/nek/  tűnő mobilt? Meg. Nézz utána mennyivel lenne drágabb ugyanaz ez elektronikai cikk EU-ban gyártva....
 
M

molnibalage

Guest
na akkor szuszakolj be egy ex-kelet-német torpedót egy dél-koreai.jenki tengeralattjáró vetőcsövébe. Soxerencsét….
A konteósok műszaki és természettudományos képtelenségekre nem túl fogékony alkatok...

 

De hogy lássátok tudok durunginfonál jobb összeesküvéselméletet:

 A nyugodtémetek terveztek egy tengeralattjárót a kellett-német torpedó köré…. aztán nagy ravaszul lepasszolták látványosan a cuccost a Szovjetunióból kivándorolt CIAonistáknak, ők víz alatt elhajóztak vele a Koreáig, hogy elsüllyeszthessenek egy déli hadihajót.

Ezzel azt akarták elérni, hogy háborútól tartva mindenki nekiálljon feltölteni a spájzot, és így majd felmegy a Dreher és a maceszgombóc ára…Akció Fedőneve: Honecker bosszúja.
Epic.
 

teboly

Member
2013. február 26.
106
1
18
A videó nagyon jó:)

Nekem az egészből az jött le h milyen kettős mérce van a mai világban, ami Izraelbe simán megengedett azért itt Európában a zsidók az embert leantiszemitázzák, lenácizzák stb...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Egy érdekes cikk a 20 évvel ezelőtti ruandai eseményekről.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140407-ruanda-husz-ev-utan-egy-nepirtast-eszrevetlenul-is-vegig-lehet-csinalni.html
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem tudtam hová rakni ezt kérdésemet, de marhára érdekel ezzel kapcsolatosan egy kérdés.
A II. Világháborúba ha valaki az emberiség ellen vétkezett, valamilyen szinten felelősségre vonható volt, nem mindenki de azért még is.
Mi a helyzet ma ? 
Ma egy drón pépé lő egy iskolát vagy civilek közé lő és hát nem hallok felelősöket ? Jogilag a egy gép tette. 
Lassan automatizáltak lesznek , ha megől valakit a számtechprogramozott vesszük elő ? 
Vagy gépekkel embert Ölni nem lesz szinte bűn ? ? Mert jelenleg így áll a dolog. Ami roppantul nem vicces.
Ez még hagyján! De ha veszel egy autót, ami magától leparkol, és közben összenyomorítja a babakocsit, ki kerül a sittre?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nyolc szerbet vágtak 30 napra előzetesbe, mert részt vehettek a srebrenciai mészárlásban.
http://news.yahoo.com/suspects-srebrenica-killings-given-30-day-detention-095605847.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Hollande feloldja a rwandai népirtás dokumentumairól a titkosítást. Az 1990-94 közötti eseményekben 800,000-en vesztették életüket.
http://news.yahoo.com/frances-hollande-declassify-rwanda-genocide-documents-source-174944723.html