Haderő fejlesztési tippmix

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
• NASAMS (de csak suma AMRAAM-el)
• C130J (ezt inkább csak remélem)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ha már:
  • NASAMS (vegyes rakétákkal több lépcsőben beszerezve, hazai Rába platformon)
  • Mindenki elfelejtkezik a réskitöltő radarokról,...én itt is amerikaira tippelek a nagy összeborulás jegyében
  • Páncéltőrő rakéták - Javelin
  • 2026 utáni F-35 beszerzésre szándéknyilatkozat, a külpol függvényében rendelés pár éven belül egy századra
  • a rámpás gépeknél bármit el tudok képzelni
  • PUMA-ban meg szinte biztos vagyok

Ha ez mind bejön akár korlátozott mennyiségben is, akkor toppon leszünk...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
-Usa részről:
-Nasams
-réskitöltő radarok stb
-esetleg szándéknyilatkozat F-35 re
-F-16,18,15 re is a 3 közül valamelyikre szándéknyilatkozat ha esetleg az usa erőltetné az F-35 ők helyet.A gyártósorok lankadnak lefelé ezeknél a gépeknél :) Legalább még 6-8 évre megrendelést kell hogy szerezzenek rájuk.
-M-777
-rámpásnál A-400
Meg + ba:
-atgm ,manpad nem hiszem hogy szerzünk be az amcsiktól. Inkább az marad V4 es vonalon.
-Puma max a nehéz dandárhoz 88-112 db mennyiségben
-Valami olcsóbb 8*8 as vagy 6*6 os hazai összeszerelésben. De láncos is benne lehet valamilyen szinten.
-Esetleg a régebbi vasak modernizációja. Noha voltak ilyen nyilatkozatok. De nem tartom elképzelhetetlenek mint második lehetőség vagy b terv vagy akárminek hívnánk :D Lásd szerb szándék nyilatkozatot vagy egyéb nyilatkozatokat. Szerintem nem mondtak le teljesen a 72 es modernizálásáról. Inkább két vonal lehet fent. Az egyik kukázná a másik meg modernizálná. A 44+12 db Leo kevés lenne a dandár támogatásokhoz.
-Valamilyen rakétás tűzérség
Kíváncsi leszek hogy kinek mi jön be :D
 
  • Tetszik
Reactions: Mokiengine

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Szerintem a SAAB Giraffe jobb lenne, mint a mostani amerikai radarok:
https://htka.hu/2014/10/21/saab-uj-generacios-radarjai/
Van kínálat itt is, a SAAB sem gyenge ilyen téren, nekem megfelelne...,én csak a tippemet írtam, nem a kívánságomat.
Ha lesznek nagy volumenű beszerzések a tengerentúlról és szóba kerül valamikor a Gripen cseréje, akkor a svéd politikai kapcsolatok romlásából és az amerikai kapcsolatok javulásából én erre következtetnék.
 
K

kamm

Guest
No, ezt a lottot csak most lattam meg... :)

IFV tracked: Puma, szerintem ez ma mar vilagos
APC/MRAV 8x8: Rosomak/Patria, vegyesen uszokepes ill az uj XP chassis, Kongsberg Protector medium cal (30mm) RWS torony w/ ATGM (Javelin vagy Spike ER, netan par a 120mm mortar konfigbol is
Air defense: NASAMS II, egy mobil/fix battery (12x6 missiles, 8 radar es a szokasos C&C jarganyok) plusz egy marek Patriara egy masik (finneknel asszem eleve ok raktak ossze a mobil NASAMS egysegeket?)
Rampas szallitogep: remelem, harom A400M lesz, de nem zarom ki, hogy jo ostoban Super Herculesre beszelik oket ra a jovo heten DC-ben... :(
Fighters: A tobbi nagyon messze van meg szerintem, de a meregdraga uzemeltetesu F-35-nek csak akkor latnam ertelmet, ha valamiert elso hullamos tamadokat akarnank jatszani a jovoben NATO szinekben, minden mas esetben a Gripen E ill melle a upgrade jelenlegi szazadon messze-messze jobb vasarlas.
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
420
1 634
93
Szerintem az F-35 helyett jobban járnánk 2 század gripen e géppel! Adják csak lengyelek meg ha lesz nekik akkor a románok az első pofont!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 447
113
No, ezt a lottot csak most lattam meg... :)

IFV tracked: Puma, szerintem ez ma mar vilagos
APC/MRAV 8x8: Rosomak/Patria, vegyesen uszokepes ill az uj XP chassis, Kongsberg Protector medium cal (30mm) RWS torony w/ ATGM (Javelin vagy Spike ER, netan par a 120mm mortar konfigbol is
Air defense: NASAMS II, egy mobil/fix battery (12x6 missiles, 8 radar es a szokasos C&C jarganyok) plusz egy marek Patriara egy masik (finneknel asszem eleve ok raktak ossze a mobil NASAMS egysegeket?)
Rampas szallitogep: remelem, harom A400M lesz, de nem zarom ki, hogy jo ostoban Super Herculesre beszelik oket ra a jovo heten DC-ben... :(
Fighters: A tobbi nagyon messze van meg szerintem, de a meregdraga uzemeltetesu F-35-nek csak akkor latnam ertelmet, ha valamiert elso hullamos tamadokat akarnank jatszani a jovoben NATO szinekben, minden mas esetben a Gripen E ill melle a upgrade jelenlegi szazadon messze-messze jobb vasarlas.
Ma már én is ilyet, vagy valami nagyon hasonlót tippelnék. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Star Trek86

Well-Known Member
2017. október 23.
203
398
63
Megköszik a 20 éves talpnyalásunkat. Ennyi lesz:)

Viccet féretéve .
AGM-114 Hellfire új gépekre.
Esetleg Ah-1Z

 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
24 db Apache harci helikopter, a MI-24 gépek cseréjeként, felállítunkúj gépekkel, egy harcihelikopter ezredet. :)
Patriot légvédelmi rakétarendszer.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Ha Orbán nagyot köszön és ha Márki-Zay elég nyilvánvalóan hazudik, akkor Trumpék felajánlanak:
1. palagázt
2. egérutat.

Ha Orbán elmondja, hogy a románok hogyan viselkedtek szövetségeseikkel az I. és a II. vh.-ban:
1. palagázt
2. NASAMS-t,
3. Patriot-ot,
4. nuki hordozót.

Ha Orbánnak nem hisznek, viszont Márki-Zay hihetően hazudik:
1. egérutat.
2. venezuelai társasutazást.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Komolyan:
Reptech: Airbus
Páncélos: ismert
Tüzérség: ismert
IFV: Puma
MANPAD: Stinger
Pct: Carl Gustaf
Kézifegyver: ismert
+ NASAMS
Amraam
Sidewinder
+++ fellövetünk egy műholdat Elon Muskkal.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Úgy látom a kormány nem vacakol, megveszi a legjobbat, lásd Leo2A7, Pzh2000.
Én ha rajtam múlna CV90, Rosomak, Archer, M-346 gyakorlógép, még egy század Gripen, AW249.
A kormány szerintem még a jelenlegi beszerzések mellett:
Lynx ifv
Boxer
Nasams
F-35 (Gripenek helyett)
Apache
C-130
MLRS/HIMARS
esetleg THAAD
És egyből demokraták lesznek mind!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
De tényleg... Ki tudja, hogy mennyibe fájna egy Budapest felett csücsülő műhold, valós idejű felderítő adatokkal, fotókkal, stb.????? Azért sokat segítene :)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
De tényleg... Ki tudja, hogy mennyibe fájna egy Budapest felett csücsülő műhold, valós idejű felderítő adatokkal, fotókkal, stb.????? Azért sokat segítene :)
Ma már civil cég fellövi kilóját jó pénzért, ha összerakod egy laborban..., valahol egy hírben nem is volt olyan drága pályára állítani egy katonai műholdat, meg is lepődtem.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
De tényleg... Ki tudja, hogy mennyibe fájna egy Budapest felett csücsülő műhold, valós idejű felderítő adatokkal, fotókkal, stb.????? Azért sokat segítene :)
Egy "Bp. felett csücsülő műhold" az geostacionárius pályát jelentene, aminek a magassága kb. 36000km!! Onnan használható fotókat csinálni?!! A fotózó műholdak általában csak párszáz km (egy részük csak 160-200km) pálya-magasságban működnek, innen lehet értékelhető fotókat készíteni. Ebben a magasságban viszont folyamatosan keringeni kell a Föld körül hogy hasson rá a centrifugális erő, különben lehúzza a műholdat a gravitáció.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
De tényleg... Ki tudja, hogy mennyibe fájna egy Budapest felett csücsülő műhold, valós idejű felderítő adatokkal, fotókkal, stb.????? Azért sokat segítene :)

Nem egy kellene nekünk, hanem négy. A rendszer tizenöt éves élettartamára évi tizenötmilliárdba fájna a saját GPS, kommunikációs és optikai felderítő kapacitás. Itt már volt róla szó!