1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haderőszervezés és haderőalkalmazás elmélete

Diskurzus a(z) 'Szárazföldi erők' témában - mindenen kívül által indítva @ 2019. november 30..

1. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Doktrinális elvekkel, elméletekkel kapcsolatos információk megosztása sok helyen előfordul, ha egy helyre tesszük őket, talán egyszerűbb lesz előszedni a fontos dolgokat. Szervezeti felépítések, harceljárások és ezek összefüggései, fejlődési tendenciái szerintem ide tartoznak, sokakat érdekelnek. Az MH korszerűsítése magával kell, hogy vonja az új eszközökkel felszerelt korszerű és hatékony szervezeti formákat, így a közeljövőben a harckocsi, tüzér és lövész alegységek is új szervezetre kell, hogy áttérjenek. A más haderők által használt szervezettípusok ismerete segítheti a döntéshozókat az új állománytáblák kialakítása során.

2. mindenen kívül

A BW Leopard 2 harckocsiszázadai valahogy így néztek ki a 80-as években.

Firga bácsi and endre like this.
  3. dudi

dudi Well-Known Member

Ez nem doktrína!

4. mindenen kívül

Majd az újabb típusváltozatokkal áttértek egy kicsit kisebb századszervezetre.

5. mindenen kívül

Haderő szervezés és haderő alkalmazás elmélete a címe. Vastagon összefügg a kettő. Harceljárás, szervezet.

Negan and endre like this.
  6. mindenen kívül

A páncélgránátosok 2015-től valahogy így.

Hegylakó, Firga bácsi and endre like this.
  7. hollywood

hollywood New Member

Érdekes, a svédek is hasonló szakasz szervezetet használnak :

https://www.battleorder.org/sweden-mech-platoon-2020

"Each Mechanized Rifle Platoon is equipped with 3 Strf 9040 infantry fighting vehicles, carrying 3 dismounted Mechanized Rifle Groups (Pansarskyttegrupp)."

8. Negan

Negan Well-Known Member

@mindenen kívül
    Ha már nyitottál ilyen rovatot,ez ide való.
    Z2026 szerintem abszorut nem az önálló országvédelmi képesség megteremtéséről szol.Kifejezetten NATO nyomásra,és igény szerinti fejlesztés-nagyon erős politikai haszonszerző funkciós elemmel.
    Ráadásul nem tul biztató szerintem a beszerzésekkel együtt sem a helyzet.Oké,hogy élvonalbeli Leo és PzH,de ....Önmagukban nem sokat érnek,ha nincs körülöttük egy valóban jol szervezett és működő,minden szegmensében kiegyensúlyozottan felépitett hadszervezet.Jelenlegi beszerzéseink ugyan örvendetesek és látványosak,de még regionális szinten sem jelentenek olyan hű de nagy elrettentő erőt.
    Én továbbra is úgy gondolom,hogy ha komolyan gondoljuk az önálló országvédelmi képességet legalább helyi szinten,az csak a 2szintű hadszervezettel tudnánk biztositani jelenleg.Egy svájci mintára szervezett sorköteles területvédelmi milicia jellegű Nemzetörség,és egy hivatásos/szerződéses MH,mint mint manővererő.Nem tudjuk pénz és ember hiányában csak az MH-t olyan méretűvé fejleszteni,hogy önmagában elég legyen.Se hivatásos,se sorköteles alapon.

9. öreg járőr

öreg járőr Active Member

Ne haragudj de mi ön erőből még egy budit se tudnánk meg védeni nem hogy az országot

Parapitecus likes this.
  10. Negan

Negan Well-Known Member

A cél az lenne,hogy helyi viszonylatban komolyan vehetőek legyünk.A nagyok játékában meg olyan ráforditást igényeljen a lenyomásunk,hogy az már ne érje meg.

Parapitecus and ravenlord like this.
  11. öreg járőr

öreg járőr Active Member

Na így igazad van de ez is cirka 20 év.És 20 év nagy idő azért ne ne gondoljuk hogy a z2026 egy csoda lesz éás minden egycsapásra hale luja .

12. mindenen kívül

Egyeté
    Egyetértek veled, de nézd a jó oldalát: megálltunk a lejtőn. Ez már önmagában jó hír az elmúlt 30 évhez képest.
    A másik jó hír, hogy mi lesz 26 után:
    - Az elég szar lenne, ha visszaesne a védelmi költségvetés a 2 % alá, hisz a futóversenyen sem lehet lazsálni és néha-néha futni. Folyamatosan kell költeni a haderőre.
    - Ha nem lesz gazdasági válság szerintem van esély arra, hogy fenmaradjon a 2 %-os HM költségvetés (csak előbb el kéne érni). Pont amiatt, amit írtál. A politikai elit politikai támogatás vásárlásra használja a honvédelmi beszerzéseket. Lehet moralizálni, de ez most nekünk jó. Most így megy. Korábban autópálya biznisz (Strabag Demokraták Szövetsége, stb.) ment, most így nyerjük el a külföld támogatását, vagy engedékenységét...
    - A tervezhetőség önmagában a haderő stabilizálódását eredményezi, hiszen a beszerzések és a fenntartás finanszírozása egyre kevésbé ad-hoc jellegű lesz, lassan minden visszaál a normális kerékvágásba a korábbi válsághelyzeti stresszből kiszámítható és végrehajtható döntések születhetnek a haderő közép és hosszútávú működtetése érdekében.

Firga bácsi likes this.
  13. Negan

Negan Well-Known Member

Az a problémám,hogy szerintem nagyon is ad-hoc módon mennek a dolgok.Ráadásul szerintem még a seregen belül sincs rendes kialakult koncepció.

14. mindenen kívül

Én sem a jelenről beszéltem, hanem arról, hogy mire van esély, azzal, hogy most talán megállunk a lejtőn. Ha megállunk.
    (Igaz nyelvtanilag rosszul fogalmaztam, jelen időben írtam, azt amit a jövőről gondolok/remélek).

15. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Akkor, hadd kérdezzem már meg, hogy mi lett volna szerinted a helyes menetrend?o_O

16. Negan

Negan Well-Known Member

Ahoz túlságosan kamarillapolitikus a hadsereg vezetése.Szemrebbenés nélkül kiszolgálja az aktuális politikai igényeket.
    Heliügyben ami történt,az jol szemlélteti.H225M egy kifutó tipus,A H145M egy kiváló,de alapvetően polgári konstrukció.Mihu,amit oly büszkén mutogat a sereg,meg egy röhej.Sőt,ebben a formában inkább bűn.A 3tipus nem tud egy rendszert alkotni,még logisztikailag sem(a két Airbus heli eredendően teljesen különálló konstrukció)

17. Negan

Negan Well-Known Member

Szervezeti rendszer.Koncepció kidolgozása.A gyalogság az alap.

mindenen kívül likes this.
  18. mindenen kívül

Volt valami Lövész 2020, azt hiszem most van vége annak a programnak. Nem hallottam, hogy leállították volna, talán ott tart ahol a HADIK terv....

19. Negan

Negan Well-Known Member

Kriss nincs tőle elragadtatva

20. dudi

dudi Well-Known Member

Nem lett belőle semmi.

Ezen oldal megosztása