1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Hadgyakorlatok Magyarországon

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - Terminator által indítva @ 2014. március 11..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

2. Terminator

3. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Terminator and silurusglanis like this.
  4. arbalest

arbalest Well-Known Member

Chinook dübörgött az előbb felettünk, jó alacsonyan, remegett a tető meg a polcok. :D

Terminator likes this.
  5. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Nagyon helyes!

6. Terminator

7. Terminator

Katonai erők átcsoportosítását végzi február 10-én és február 21-én a Székesfehérvár és Táborfalva közötti útvonalon az MH 93. Petőfi Sándor Vegyivédelmi Zászlóalj állománya.

"A katonai gépjárművek átcsoportosítása február 10-én, a reggeli órákban történik az M7-es, M0-ás és M5-ös autópályák érintésével, majd február 21-én ugyanezen az útvonalon közlekednek vissza a járművek székesfehérvári laktanyában. A tizenöt technikai eszközből álló konvojt katonai rendészek kísérik.

8. Terminator

Lőtéri értesítőből...

arcas likes this.
  9. Terminator

10. Terminator

"Az Ellenerő Század felkészült a közös légiroham gyakorlatra
    Az Ellenerő Század szakaszéles lőgyakorlatával zárult az egy hónapos kiképzési ciklus február 13-án, a Hajmáskér Kiképzőbázison.
    A Magyar Honvédség Bakony Harckiképző Központjának ellenséget alájátszó alegysége felkészült arra, hogy az amerikai 1-8 Cavalry (CAV) alegységébe integrálva közös légiroham feladatot hajtson végre a Hawk Strike 2020. elnevezésű gyakorlat keretein belül. A század, a különböző műveleti területen szerzett tapasztalatokra építve, sikeresen begyakorolta a különböző harcászati mozzanatokat. A felkészítés elméleti részén túl egyéni és kötelék- lőgyakorlatokat is eredményesen teljesítettek a harckiképző központ katonái. A következő héttől a Magyar Honvédség egyedülálló feladatrendszerű százada már az amerikai alegységekkel közösen folytatja a kiképzést, ami során új harceljárásokkal ismerkednek meg."

arcas, rudi and Gyurma like this.
  11. Terminator

Magyar-amerikai közös gyakorlatra készül a Magyar Honvédség

"Jelentős katonai járműforgalomra, valamint a megszokottnál nagyobb helikoptermozgás miatt megnövekedett hanghatásra kell számítani a február 19. és március 13. közötti időszakban Várpalota, Hajmáskér, Veszprém, Szolnok, valamint Pápa térségében. A fokozott jármű- és légiforgalom miatt az érintett településeken időszakos fogalomkorlátozás várható."

antigonosz likes this.
  12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Most jon a harmadik hullam, van benn hatul ket chinook is, meg ket bh elol.

Terminator likes this.
  13. Terminator

Apache jött már?

14. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Azt hiszem talan a masodikban, de nem biztos mert azok pont a fejem felett voltak mire kimentem. Amugy ujabb 4 repult el most tolem kb egy kilometerre, szinten befele. A hatso az bh, az elsoket nem tudtam kivenni mert takartak a hazak.

Terminator likes this.
  15. Terminator

16. ms07

ms07 Well-Known Member

Lhsn képek Pápáról:

Pocok75 likes this.
  17. Terminator

Az amerikaiak már a Bakonyban vannak...

Gyurma, fishbed, SilvioD and 2 others like this.
  18. ms07

ms07 Well-Known Member

És úgy néz ki, hogy Gripen dobott megint Mk bombát. Igaz, ha a cél a roncs volt, akkor kicsit mellé ment. + Mihu-nak jelöltek célpontot éjszaka :)

antigonosz likes this.
  19. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Ez sajnos a legutobbi. Durva, hogy magyar forrasbol meg nem lathattuk.

fishbed likes this.
  20. Terminator

Megnövekedett katonai járműforgalomra kell számítani Hódmezővásárhely térségében

"Az MH 5. Bocskai István Lövészdandár február 27-én, csütörtökön, 8-16 óra között hosszútávú vezetési gyakorlatot tart.
    Az említett időszakban katonai gép- és harcjárművekből álló menetoszlopok közlekedésére kell számítani a Hódmezővásárhely térségében az alábbi útszakaszon: 47 sz. főút Szeged felé, a Hódmezővásárhelyet elkerülő szakaszon – 45 sz. főút Szentest elkerülő szakasza – 451 sz. főút Csongrád felé–Felgyő–Csanytelek–Ópusztaszer–Sándorfalva–Szeged elkerülő-M43- 47 sz. főút Hódmezővásárhely felé-Algyő–Hódmezővásárhely.

A Magyar Honvédség kéri a lakosságot, hogy az említett útvonalakon a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai menetoszlopokat, ezzel is segítve azok biztonságos és folyamatos haladását. A menetoszlopok elején és végén figyelmeztető jelzést használó járművek közlekednek."

Ezen oldal megosztása